استفاده از قدرت ضمیر ناخودآگاه

استفاده از قدرت ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه بسیار قدرتمند است

ضمیر ناخودآگاه بسیار قدرتمند است. هر احساسی که در یک روز تجربه می کنید در واقع مستقیما از ضمیر ناخودآگاهتان ریشه می گیرد.

ناراحتی، بی انگیزه بودن و هر تغییری که در خلق و خو روحیات خود تجربه می کنید مستقیما ریشه در ضمیر ناخودآگاه شما دارد.

این به معنی آن است که اگر موفق به کنترل ضمیر ناخودآگاه خود شوید نتیجه ی آن فقط احساس خوب نیست بلکه شما توقف ناپذیر خواهید بود. فکر می کنید تفاوت یک فرد با انگیزه با کسی که انگیزه ای ندارد چه می تواند باشد؟

در مورد فرد با انگیزه باید گفت ضمیر ناخودآگاه او متقاعد شده است که در جهت اهدافش با او همکاری کند و در فرد بدون انگیزه دقیقا برعکس عمل می کند؛ یعنی ضمیر ناخوداگاه این فرد در مقابل اهدافش قرار گرفته است. در نتیجه در فرد اول انگیزه و اشتیاق ایجاد شده و فرد دوم همواره با نا امیدی دست و پنجه نرم می کند.

رازهای چگونگی استفاده از قدرت ضمیر ناخودآگاه

چگونه می توان برای کشف کامل استعدادهای پنهان خود از قدرت ضمیر ناخودآگاه بهره مند شد؟

در اینجا به برخی از موارد مهمی که باید انجام دهید اشاره خواهم کرد:

  1. حفظ یک ارتباط کامل و موثر بین ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه: تا زمانی که بین ضمیر ناخودآگاه و ضمیر خودآگاه خود ارتباط کامل و موثری برقرار نکنید موفق به کنترل کردن ضمیر ناخودآگاهتان نمی شوید. به عبارت دیگر اگر نتوانید ضمیر ناخودآگاه و پیام هایی را که در قالب احساسات برای شما ارسال می کند درک کنید هرگر نمی توانید کنترل آن را به دست بگیرید.(نگاه کنید به ضمیر خودآگاه در مقابل ضمیر ناخودآگاه)

 

  1. ضمیر ناخودآگاهتان را با برنامه ها و اهداف خود متقاعد کنید: اگر بتوانید ضمیر ناخودآگاهتان را به باور به برنامه ها و اهدافتان متقاعد کنید انگیزه ی شما برای رسیدن به آن ها چندین برابر خواهد بود.(نگاه کنید به چگونه با ضمیر ناخودآگاه خود صحبت کنیم)

 

  1. اهداف خیلی منطقی تعیین نکنید: اگر ماهانه ۴ ملیون تومان درآمد داشته باشید تلاش برای رسیدن به درآمد ماهیانه ۶ ملیون تومان یک تصمیم بسیار منطقی خواهد بود. اما اگر تصمیم بگیرید در ماه ۲۰ ملیون تومان درآمد داشته باشید قدرت ضمیر ناخودآگاه به شما کمک می کند که بالاخره به این هدف برسید.

 

  1. بدون محدودیت فکر کنید: اگر با محدودیت به اهدافتان فکر کنید قدرت ضمیر ناخودآگاه نیز محدود خواهد شد. برای استفاده ی کامل از قدرت ضمیر ناخودآگاه خود باید یاد بگیرید که چگونه بدون هیچ محدودیتی به اهداف و برنامه های خود فکر کنید.

 

  1. جسارت زیاد را در خود پرورش دهید: شاید با خود بگویید جسارت چه ارتباطی با استفاده از قدرت های ضمیر ناخودآگاه دارد؟ زمانی که در راه رسیدن به اهدافتان تردید داشته باشید ضمیر ناخودآگاه نیز با ترس و اختلالات روانی دیگری سد راه شما خواهد بود. (نگاه کنید به چگونه در خود شجاعت و اعتماد به نفس ایجاد کنیم)

 

رو به پیشرفت حرکت کنید

برای اینکه به ضمیر ناخودآگاه خود ثابت کنید برای رسیدن به اهداف خود مصمم و جدی هستید لازم است رو به پیشرفت حرکت کنید.

وقتی ضمیر ناخودآگاهتان شاهد پیشرفت شما شود اهداف و برنامه هایتان را باور می کند. در ابتدا باید مسیر حرکت خود را در مقابل احساساتتان تنظیم کنید اما بعد ها وقتی ضمیر ناخودآگاه اهدافتان را باور کرد ادامه ی راه بسیار آسان تر خواهد بود.

وقتی ضمیر ناخودآگاه به اهداف ضمیر خودآگاه باور پیدا کرد بین این دو یک همکاری عمیق شکل گرفته و اینجاست که قدرت ضمیر ناخودآگاه کامل در دستان شما خواهد بود.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا با خودم حرف میزنم

کنترل ضمیر ناخودآگاه

احساسات ضمیر ناخودآگاه

برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

روانشناسی متقاعد کردن