اهمیت دادن به گذشته ی همسر

بعضی مردها زیاده روی می کنند

برای مردها عادی است در مورد گذشته ی همسران خود کنجکاو باشند.

هر فردی دوست دارد بداند همسرش به چه کسی علاقه و رابطه ی عاطفی داشته است.

این کنجکاوی تا حدی طبیعی بوده و من نمی خواهم در این مقاله در مورد آن صحبت کنم اما مردهایی هستند که وقتی بحث سرک کشیدن در گذشته ی همسرانشان می شود خیلی زیاده روی می کنند.

این مردها فقط به دنبال اطلاعات نیستند، آن ها اتفاقاتی را پیش بینی می کنند که هرگز رخ نمی دهد و در نتیجه ی آن رفتارشان عوض می شود.

این مردها زیاده روی می کنند. آن ها همیشه در مورد گذشته ی همسر خود بیش از حد سوال می پرسند تا زمانی که به کارهای همسرشان شک می کنند و تصمیم به جدایی می گیرند.

در این مقاله توضیح می دهم طرز تفکر چنین مردانی چگونه است.

چرا بعضی مردها بیش از حد به گذشته ی همسران خود اهمیت می دهند

  1. آن ها احساس ناامنی می کنند: وقتی فردی احساس ناامنی داشته باشد سعی می کند برای آرام کردن خود اطلاعات بیشتری به دست آورد. بعضی مردها در مورد توانایی خود برای نگه داشتن همسرشان احساس ناامنی می کنند و به همین دلیل می خواهند همه ی تهدید های ممکن را بدانند. (نگاه کنید به احساس ناامنی در رابطه)
  2. آن ها مشکل اعتماد دارند: افرادی که مشکل اعتماد دارند و هم چنین کارهای بدی انجام داده اند که باعث شده به هدف و نیست هرچیزی شک داشته باشند مشتاق هستند در مورد گذشته ی همسرشان بدانند. آن ها برای اینکه حقیقت را بدانند در مورد گذشته ی همسر خود سوال نمی پرسند، آن ها برای این سوال می پرسند که همیشه او را تحت کنترل خود داشته باشند. (نگاه کنید به اعتماد کردن به همسر)
  3. آن ها به اهداف بعضی مردها شک دارند: بعضی مردها، مردهای دیگر را برای خود تهدید می بینند و می خواهند بدانند آیا همسرشان با آن ها رابطه ای داشته است یا نه. آن ها برای اینکه شک و حقیقت نظریه های خود را ثابت کنند در مورذ گذشته ی همسرانشان سوال می پرسند.
  4. آن ها می خواهند مانع ارتباط همسرشان با افراد دیگر شوند: مردانی که در مورد رابطه ی خود احساس ناامنی می کنند می خواهند مانع ارتباط همسرشان با کسانی که از نظر آن ها تهدید محسوب می شوند باشند. ممنوع کردن ارتباط همسر با این افراد باعث می شود مردها احساس بهتری داشته باشند.
  5. آن ها وسواس کنترل دارند: کسانی که وسواس کنترل دارند از اینکه چیزی از نظرشان دور باشد متنفر هستند. آن ها می خواهند هرچیز کوچکی را در مورد گذشته ی همسر خود بدانند تا مطمئن شوند او را تحت کنترل خود دارند.

آیا سوال پرسیدن در مورد این اطلاعات درست است؟

البته که درست است. روراستی و شفاف سازی در مورد همه چیز مهم ترین پایه های یک رابطه ی سالم هستند.

هر فرد انتظار دارد طرف مقابلش در مورد هرچیزی که از او می پرسد صادق و روراست باشد. اما مشکل اینجاست بعضی افراد به خصوص مردها از روراستی طرف مقابل خود سوءاستفاده می کنند. چنین مردهایی احساس ناامنی کرده و به همین دلیل در مورد هرچیزی با استبداد از همسران خود سوال می پرسند.

بعضی مردها همسران خود را تحت کنترل شدید و دائمی قرار می دهند، مثل اینکه با یک جاسوس یا فردی غیر قابل اعتماد زندگی می کنند. چنین رفتاری اشتباه است زیرا بسیاری از پایه های یک رابطه ی سالم مانند صداقت و راحتی را از بین می برد.

بله به عنوان یک مرد سوال پرسیدن از همسرتان حق شما است اما سوءاستفاده از آن رابطه ی شما را به نابودی می کشاند.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید بزرگترین صلاح شما دانش شما است.

سایت نوین بینش به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش بزرگترین مرجع اختصاصی در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم پس از ترجمه از زبان انگیلسی در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه مردان را به ازدواج متقاعد کنیم

چگونه همسر دلخواهم را بیابم

جذب مرد مناسب برای ازدواج

راه هایی برای جذب خواستگار

۷ گام برای پیدا کردن همسر دلخواه

چگونه برای همسرم جذاب باشم