بایدها و نبایدهای بعد از شکست عشقی

بایدها و نبایدهای بعد از شکست عشقی

یکی از مهم ترین مراحل عبور از شکست عشقی دوره ای است که دقیقا بعد از جدایی فرد در آن قرار می گیرد.

بسیاری از مردم از بایدها و نبایدهای پس از جدایی آگاهی نداشته و برای مدت طولانی از شکست عشقی رنج می برند.

باید ها و نباید هایی که باید در دوره ی بعد از جدایی به آن توجه کنید دقیقا به اندازه ی مراحل شکست عاطفی مهم بوده و اگر در این دوره کارهای درستی انجام ندهید کنار آمدن با شکست عشقی برای شما بسیار دشوار خواهد بود.

به همین دلیل تصمیم گرفتم باید های و نباید های بعد از جدایی را در این مقاله به طور کامل برای شما شرح دهم.

بعد از جدایی چه باید کرد

  • باورهایتان را درباره ی رابطه ی عاطفی اصلاح کنید: درست بعد از جدایی باید درباره ی روانشناسی عشق مطالعه کنید. وقتی دلیل عاشق شدنتان را درک کنید متوجه می شوید که کمبود های شخصی و تجربیات گذشته دلیل عشق شما به طرف مقابلتان بوده و در نتیجه کنار آمدن با جدایی بسیار آسان تر خواهد شد.
  • امید را به طور کامل از بین ببرید: بعضی افراد بعد از جدایی امید به بازگشت را در خود زنده نگه می دارند. همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردم تا زمانی که امید را به طور کامل از بین نبرید فراموش کردن شکست عشقی برای شما غیر ممکن خواهد بود. به محض تمام شدن رابطه با طرف مقابلتان تماس بگیرید و اطمینان حاصل کنید که هیچ راه برگشتی در این رابطه نمانده است.
  • از رسانه های مخرب دوری کنید: ۹۹ درصد افراد بعد از جدایی به ترانه های غمگین گوش می دهند، جملات و متن های شکست عشقی حسرت آور و گریه دار را جستجو می کنند و فیلم  های رمانتیک و عاشقانه تماشا می کنند. رسانه ها ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه ریزی می کنند، باورهای شما را شکل داده و می توانند سرنوشت شما را تعیین کنند. بعد از جدایی باید از چنین رسانه های مخربی دوری کنید تا درمان شکست عاطفی برای شما آسان تر شود.(نگاه کنید به برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه)
  • عکس هایتان را دور بریزید: یکی از مهم ترین دلایلی که زنان و مردان را درکنار آمدن با جدایی با شکست مواجه می سازد مرور خاطرات، نگهداری عکس های دو نفره و رویاپردازی درباره ی طرف مقابلشان است. اگر برای فراموش کردن عشق قبلی خود مصمم هستید باید بعد از جدایی عکس های دو نفره و هدیه هایتان را دور بریزید.

بعد از شکست عاطفی از این کارها دوری کنید

  • فرار نکنید:  فرار کردن تنها روند بهبودی شما را کند می کند. سعی نکنید با روی آوردن به مواد مخدر و یا مسافرت کردن فرار کنید. فراموش نکنید که درک حقایق و پذیرفتن آن ها کلید بهبودی شما است.
  • خودتان را مشغول نکنید: احتمالا برای بسیاری از شما اولین بار است که این موضوع را می شنوید. اینکه بعد از شکست عشقی خودتان را مشغول کنید تنها باعث می شود مشکل شما در ضمیر ناخودآگاهتان باقی بماند و وقتی ذهنتان از مشغله ها آزاد شد گریبان گیر شما شود.
  • احساساتتان را سرکوب نکنید: گریه کنید، احساسات خود را تخلیه کرده و با یک دوست نزدیک صحبت کنید. این کار به تسکین دردهای ناشی از جدایی کمک می کند.(نگاه کنید به آزاد کردن احساسات سرکوب شده)
  • رویا پردازی نکنید: رویاپردازی باعث ارسال سیگنال هایی به ذهن شما می شود که نشان می دهد هنوز به بازگشت رابطه امیدوار هستید. دریافت چنین سیگنال هایی توسط ذهن شما تا زمانی که اطلاعات جدیدی به آن برسد بهبودی شما را به تعویق می اندازد و اگر اطلاعات جدیدی دریافت نکنید برای مدت طولانی شکست خورده خواهید بود.
  • برای کنار آمدن با شکست عشقی برقراری رابطه عاطفی  با فرد دیگر راه درستی نیست: در چنین موردی مشکل این است که افراد با اولین شخصی که به آن ها ابراز علاقه می کند وارد رابطه ی عاطفی می شوند هر چند ممکن است این شخص اصلا برای آن ها مناسب نباشد. در نتیجه بیشتر از قبل به این موضوع پی می برند که عشق قبلی شان با هیچ کس جایگزین نمی شود و نمی توانند او را از یاد ببرند.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

با شکست عشقی چه باید کرد؟

به سادگی شکست عشقی خود را حل کنید

چگونه بعد از شکست عشقی به زندگی خود ادامه دهیم

دلایل افسردگی پس از جدایی

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته