برای عبور از شکست عشقی این عادت ها را ترک کنید

برای عبور از شکست عشقی این عادت ها را ترک کنید

بیشتر مردم در پی راهکاری موثر و سریع برای عبور از شکست عشقی و فراموش کردن عشق از دست رفته شان می باشند. احساسات بد و ناخوشایند بعد از جدایی در حالت معمول با گذشت زمانی حدود دو هفته باید پایان بپذیرند اما مردم بعد از جدایی مدت زمان بسیار زیادی را در رنج و عذاب به سر می برند. نکته این جاست که این رنج و عذاب به دلیل عشق و علاقه ی شدید به طرف مقابل نیست بلکه عادت ها و اقدامات بد پس از جدایی دلیل اصلی چنین در و رنجی هستند.

یکی از رایج ترین دلایلی که مانع فراموش کردن عشق و عبور از شکست عشقی می شود سرکوب خشم و ناراحتی به جای رو به رو شدن با آن به شیوه ی صحیح است. در این مقاله به شما توضیح می دهم چگونه می توانید از راه رو به رو شدن با احساسات خود خیلی سریع کسی که دوستش داشتید را فراموش کنید.(نگاه کنید به آزاد کردن احساسات سرکوب شده)

تاثیر عادت های بد در فراموش کردن عشق و شکست عشقی

تصور کنید فردی در مقابل دیگران به شما توهین کند. اگر واکنش نشان دهید و مشت محکمی به صورت او بزنید احساس آرامش بیشتری نسبت به وقتی که بدون هیچ عکس العملی آن محل را ترک کرده و به خانه بازگردید خواهید داشت. اگر احساسات خود را ذخیره و سرکوب کنید و هیچ گاه در مورد آن حرفی نزنید آرامش را از دست خواهید داد.

اگر بتوانید به شیوه ای صحیح با احساسات خود رو به رو شده و آن ها را ابراز کنید آرامش واقعی را تجربه خواهید کرد.

بعد از شکست عشقی مردم در کنار درد و رنج ناشی از جدایی خشم و عصبانیت زیادی در خود نگه داشته و به جای رو به رو شدن با آن به شیوه ی درست آن را سرکوب می کنند. درواقع مردم در چنین شرایطی به عادت های بدو اقدامات نادرستی روی می آورند که نه تنها هیچ کمکی به بهبودی آن ها نمی کند بلکه غم و افسردگی شان را بیشتر افزایش داده می دهند. بعضی از این عادت ها به شرح زیر است:

  • گوش دادن به ترانه های غمگین: ترانه ها و شعرهای رمانتیک و عاشقانه و…
  • تجسم: تجسم هرچیز باعث بازگشت به آن شده و به فرد احساس درماندگی می دهد. درماندگی فرد را وارد به انتظار کشیدن برای هرچیز به جای تلاش برای آغازی دوباره می کند. وقتی برای بازگشت چیزی انتظار بکشید احساس درماندگی خواهید کرد.
  • چانه زنی: تلاش برای برقراری تماس با طرف مقابل، تعقیب کردن و مخفیانه به او نزدیک شدن و انتظار برای تماس او.

توصیه ی من به هر مرد یا زنی که شکست عشقی خورده باشد این است: اگر می خواهید به سرعت از کسی که دوستش داشتید بگذرید و یا عشقی یک طرفه و بی سرانجام را فراموش کنید راه حل دوری کردن از این اقدامات و ترک چنین عادت هایی می باشد. ابراز چینین احساساتی ناراحتی و خشم شما را افزایش داده و احساس درماندگی را در شما تقویت می کنند.

تاثیر خشم در فراموش کردن عشق و شکست عشقی

من به آن می گویم: “خشمی که انگیزه ای برای بهبودی محسوب می شود”.

به جای احساس شکست، درماندگی و ناراحتی باید وضعیت خود را با ابراز و بیرون راندن خشم سرکوب شده تان نسبت به طرف مقابل کنترل کنید. می توانیدراهکارهای زیر را برای هدایت عصبانیت خود به شیوه ای صحیح دنبال کنید:

  • انتخاب صحیح شعر و موسیقی: به جای گوش دادن به ترانه هاو شعر های غمگین و رمانتیک باید به ترانه هایی گوش بدهید که شما را در راه درست رو به رو شدن با خشم و عصبانیتان قرار داده و به جای حس درماندگی به شما توایی کنترل احساسات خود را اعطا کنند.
  • درماندگی در مقابل کنترل احساسات: اگر برای هر چیزی مانند تماس از جانب عشق گذشته ی خود انتظار بکشید احساس درماندگی خواهید کرد اما اگر برای آغازی دوبار تلاش کنید، تصمیم بگیرید او را فراموش کنید و با خشم و عصبانیت خود رو به رو شوید به راحتی می توانید احساسات و موقعیت خود را تحت کنترل داشته باشید.
  • برای همیشه عصبانی نباشید: عصبانیت شما برای همیشه پابرجا نیست، به محض اینکه به وضعیت معمولی و زندگی عادی بازگردید باید گوش دادن به ترانه های خشمگینانه را متوقف کرده و از پیشرفت خشم و عصبانیت درونتان جلوگیری کنید. خشمی که انگیزه ای برای بهبودی پش از جدایی محسوب می شود یک ترفند بسیار قدرتمند و موثر بوده اما تنها به مدت چند روز باید به کار گرفته شود و بعد از آن فرد خیلی زود به زندگی عادی بازگردد.

به طور خلاصه دلیل اصلی ناتوانی مردم در بهبودی پس از جدایی و فراموش کردن عشق و شکست عشقی این است که به عادت های بد و اقدامات نادرستی روی می آورند. چنین افرادی به جای کنترل احساسات خود درماندگی، غم و افسردگی را در خود پرورش می دهند.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه کسی را که عاشقش هستیم فراموش کنیم

به سادگی شکست عشقی خود را حل کنید

چگونه بعد از شکست عشقی به زندگی خود ادامه دهیم

دلایل افسردگی پس از جدایی

چرا وابسته می شویم – وابستگی به عشق

4 حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته