تغییر ضمیر ناخودآگاه

تغییر ضمیر ناخودآگاه

وقتی گزینه ی دیگری برای انتخاب ندارید

باورم نمی شود این کار را انجام داده ام!

چگونه توانستم این کار را انجام دهم!

نمی توانم تصور کنم این اتفاق برای من افتاده است!

آیا این عبارات برای شما آشنا هستند؟ چه مشکلی در افرادی که این عبارات را بیان می کنند وجود دارد؟

جواب ساده است، آن ها هیچ گزینه ی دیگری برای انتخاب ندارند!

ضمیر ناخودآگاه و گزینه های موجود برای انتخاب کردن

ضمیر ناخودآگاه شما بسیار قدرتمند است و اگر در موقعیتی که نیاز به یک انتخاب سریع بین گزینه های موجود داشته باشد قرار گیرد بهترین انتخاب را خواهد داشت.

مثلا اگر در حال راه رفتن در خیابان هستید و یک نفر با چاقو به شما حمله کند دو گزینه پیش رو دارید: فرار کنید و یا اینکه همه ی پول خود را به او بدهید.

ضمیر ناخودآگاه شما در این شرایط بهنرین انتخاب را بین گزینه های موجود خواهد داشت. اما فرض کنید که شما یک استاد ورزش های رزمی هستید؛ آیا گزینه های شما به فرار کردن یا دادن پول هایتان محدود می شود؟ البته که نه، شما می توانید با این مرد مبارزه کنید.

چگونه می توان از این مسئله استفاده کرد؟

اکنون ممکن است حدس زده باشید که بیشتر رفتار های ناخواسته ی شما به دلیل فقدان و یا کمبود گزینه های موجود برای انتخاب است.

ممکن است احساس ترس کنید زیرا گزینه ای برای شجاعت وجود ندارد یا ممکن است کمبود اعتماد به نفس داشته باشید زیرا گزینه ای برای اعتماد به نفس داشتن وجود ندارد.

در نتیجه برای اینکه رفتار ناخواسته ی خود را تغییر دهید باید با توجه گزینه های موجود در ذهنتان گزینه های دیگری ایجاد  کنید.

چگونه می توان گزینه های جدید ایجاد کرد؟

ایجاد گزینه های جدید در ذهن ساده است؛ کافی است گزینه های جدید را در ذهنتان تجسم کنید زیرا ضمیر ناخودآگاه شما تفاوت بین تخیل و واقعیت را تشخیص نمی دهد.(نگاه کنید به قوانین حاکم بر ضمیر ناخودآگاه)

وقتی مسیر خاصی را تجسم می کنید ضمیر ناخودآگاه شما تصور می کند این مسیر و موقعیتی که ایجاد کرده اید در زندگی واقعی تان رخ داده است در نتیجه این مسیر را به عنوان یک گزینه در هنگام روبه رو شدن با آن موقعیت خاص در ذهن شما ایجاد می کند.

رفتاری که می خواهید تغییر دهید را مشخص کرده و گزینه های جدید را تا زمانی که تبدیل به یک عادت شوند در ذهن خود تصور کنید. در نهایت می بینید که رفتار ناخواسته ی شما تغییر خواهد کرد.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

راه های نفوذ به ضمیر ناخودآگاه

تاثیر ضمیر ناخودآگاه بر انسان

اهداف ضمیر ناخودآگاه

چگونه رفتار و شخصیت خود را تغییر دهیم

تاثیر ناهماهنگی شناختی در تغییر نگرش