مقابله با دخالت اطرافیان در زندگی مشترک

مقابله با دخالت اطرافیان در زندگی زوجین

چند مرتبه در زندگی مشترک خود همسرتان به دلیل چیزی که از اطرفیانش در مورد تان شنیده با شما اختلاف پیدا کرده است؟

چند بار متوجه شدید با وجود اینکه با همسرتان به خوبی رفتار کرده بودید شما را پیش خود فراخوانده و شروع به جر و بحث کرده است؟

چه دوست داشته باشید چه نه، ما انسان ها تمایل داریم به اطرافیان، والدین یا دوستان خود اجازه دهیم در زندگی مشترک مان دخالت کنند و تاثیر بگذارند؛به خصوص اگر نظر خود را به شکل نصیحت بیان کنند. یک دخالت کوتاه مثل ” فکر می کنم همسرت به اندازه ی کافی برایت وقت نمی گذارد؟” می تواند باعث حساسیت و شروع یک دعوای بزرگ به دلیل مسئله ای شود که قبلا هرگز آزار دهنده نبوده است.

برنامه ریزی ذهن

دیگران با دخالت های تخریب کننده ی خود این قابلیت را دارند که سیگنال های منفی برای زندگی زناشویی عاشقانه مان ارسال کنند. اما نگران نباشید زیرا راه های بسیاری برای مقابله با این دخالت ها وجود دارد.

حتی اگر در ابتدا حرفهای دیگران را باور نداشته باشیم، چنانچه همان توصیه بارها و بارها تکرار شود دیر یا زود آن را باور خواهیم کرد و در زندگی مشترک مان تاثیر خواهند گذاشت.

پس از این که به دیگران اجازه دخالت دادیم و حرف های اطرافیان خود را باور کردیم شروع به موضع گیری در برابر عشق خود می کنیم و با لحنی عصبانی درخواست هایمان را بیان می کنیم که در نتیجه باعث می شود شرایط از قبل هم پیچیده تر شود ( نگاه کنید به برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه).

برخی افراد ممکن است حتی به دلیل دخالتی که اطرافیان بر زندگی زناشویی و مشترک شان گذاشته اند، قطع رابطه کنند. همانطور که در دوره های بازگشت به عشق و ازدواج همیشه تاکید کرده ام رابطه ی بین شما و اطرافیان عشق تان می تواند در حفظ یک رابطه ی سالم تاثیرگذار باشد.

از طلسم های روانی بر حذر باشید

طلسم های روانشناختی اصطلاحی است که برای اشاره به این موضوع ابداع کرده ام: وقتی فردی نظر منفی خود را با شما در میان می گذارید و شما نیز آنقدر به فکر کردن به آن و نشخوار آن ادامه می دهید تا به واقعیت می پیوندد.

تصور کنید یکی از دوستان شما بگوید از نظر او همسر شما صادق نیست. در چنین حالتی ممکن است ذهن تان سرشار از شک و افکار منفی گردد، افکاری که با برداشت های غلط شما تغذیه می شود و در نتیجه به نظرتان خیلی واقعی می آیند.

دلیل این موضوع این است که ذهن انسان آن چیزی را متوجه می شود که به دنبالش است. در واقع دخالت خانواده یا والدین در زندگی مشترک باعث می شود ذهن مان به سمت نشانه منفی هدایت شود.

همان طور که قبلا اشاره کرده ام برداشت های ما بر اساس باورهای ما شکل می گیرد. ذهن شما ممکن است مسائل را به گونه ای تحریف کند که وقایع زندگی را به شکل دیگری درک کنید تا به شما ثابت کند این جمله کاملا درست است.

موفقیت در زندگی مشترک

برای مقابله با این مشکل و موفقیت در زندگی مشترک و حفظ یک رابطه ی سالم باید مطمعن شوید رابطه بین شما و عشق تان بسیار قوی تر از رابطه وی با اطرفیانش است ( نگاه کنید به بهبود روابط عاشقانه بین زن و مرد).

مسئله ی دیگر این است که به جای دوری از دوستان عشق خود، باید با آن ها در تماس باشید. اگر موفق شوید آن ها را به خود علاقه مند کنید زندگی زناشویی خود را نجات داده اید.

اگر باعث ارسال سیگنال منفی برای آنها شوید ( مثلا با تلاش برای خراب کردن آنها یا نشان دادن رفتار نامناسب وقتی در نزدیکی آنها قرار دارید) آنها نیز سیگنال منفی شما را برای شریک دلدادگی تان خواهند فرستاد.

به همین دلیل است که همیشه گفته ام همه رفتار شما حتی وقتی با عشق خود در ارتباط نیستید در ارسال سیگنال های مثبت و منفی برای وی موثر است ( نگاه کنید به بهترین راه برای برگرداندن عشق از راه دور)

این بدین معناست که دوستان عشق تان به جای دخالت های مخرب و ارسال سیگنال های منفی، هر لحظه با نظرات مثبتی که درباره ی شما به عشق تان می دهند باعث تقویت عشق در زندگی مشترک تان خواهند شد ( نگاه کنید به چگونه شخصیت دوست داشتنی داشته باشیم).

در نهایت روراست بودن، داشتن شخصیتی شفاف و صداقت میتواند در افزایش سلامت و استحکام رابطه ی بین شما کمک شایانی کند. هرگز دروغ نگویید، هرگز چیزی را پنهان نکنید و همیشه با یکدیگر به لحاظ شخصیتی روراست باشید. این نکته به شما کمک می کند تا رابطه ی صمیمانه محکمی داشته باشید که به راحتی با نظرات اطرافیان تخریب نمی شود. ( نگاه کنید به رابطه عاشقانه سالم.)

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک وبسایت ساده و معمولی نیست که اطلاعات سطح پایینی در اختیار شما بگذارد بلکه مکانی است که شما را با تکنیک های موثر آشنا خواهد کرد که توسط علوم روانشناسی بدست آمده است و در قالبی مشخص، واضح و قابل فهم برایتان ارائه شده است. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم شانس شما را برای عاشق کردن دیگران به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. فروش این کتاب به صورت تضمینی است و در صورت عدم رضایت هزینه ی پرداختی به شما بازگردانده می شود. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

سیاست رفتاری در مقابل خانواده شوهر

چگونه یک رابطه ی سالم و موفق ایجاد کنیم

اهمیت و نقش والدین در انتخاب همسر

درمان ترس از ازدواج

بیست روش قطعی برای عاشق کردن

راهنمای نهایی برای بازگرداندن عشق از دست رفته