دلایل عقب نشینی مردان در ابتدای رابطه

او بعد از ابراز علاقه کنار کشید

من پیام های زیادی از زن ها دریافت می کنم که مشکل مشابهی دارند. مردی وارد زندگی شان می شود. به آن ها ابراز علاقه می کند و ناگهان کنار می کشد.

این رفتار رایج است اما همیشه معنای منفی ندارد. سناریوهای مختلف خیلی زیادی می توانند این رفتار را توضیح دهند. در این مقاله در مورد رایج ترین آن ها صحبت می کنم.

  1. او هیچ پاسخی دریافت نمی کند

بعضی مردها، به خصوص مردهایی که از اهداف طرف مقابل خود مطمئن نیستند وقتی نشانه ای زا علاقه ی زن و پاسخی به ابراز علاقه ی خود دریافت نکنند کنار می کشند.

در این چنین موردی مرد انگیزه و اشتیاق خود را از دست می دهد و تصمیم می گیرد از این رابطه ناامید شود.

  1. او با شما بازی کرده است

مردهایی که می خواهند با شما بازی کنند فقط به دنبال به دست آوردن شما هستند نه یک رابطه ی پایدار. چنین مردهایی وقتی پاسخ مثبتی از شما دریافت کنند به هدف خود رسیده اند و پس از آن کنار می کشند.

مردهایی که قصد بازی کردن با شما را دارند از لحاظ روانشناختی وضعیت پایداری ندارند و برای اینکه احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند به دنبال تایید هستند. وقتی این تایید را دریافت کنند کنار می کشند. (نگاه کنید به آیا می توان مردهای بد را تغییر داد)

  1. او به شما علاقه ای نداشته است

بیشتر مردم برای اینکه تایید دیگران را به دست آورند یا بر اثر فشار همسالان وارد رابطه ی عاطفی می شوند. آن ها رابطه ای برقرار می کنند که به آن علاقه ندارند و بعد از آن متوجه می شوند مرتکب اشتباه بزرگی شده اند.

بعضی از این افراد در مراحل اولیه ی رابطه متوجه این موضوع می شوند و کنار می کشند.

  1. این یک چالش بوده است

برای بیشتر مردم به خصوص مردها جذب کردن دیگران نوعی چالش است. وقتی فردی احساس کند جذب کردن طرف مقابلش برای او چالش بر انگیز است تلاش می کند او را به خود جذب کند حتی اگر واقعا علاقه ای به او نداشته باشد.

هدف این افراد بالابردن ارزش و اعتماد به نفس خودشان است.

  1. ترس از تعهد

افرادی که از تعهد می ترسند معمولا با جدی شدن رابطه کنار می کشند اما بسیاری از آن ها در مراحل اولیه وقتی نشانه هایی از اطمینان می بینند تصمیم می گیرند به این رابطه ادامه ندهند. (نگاه کنید به ترس از ازدواج در مردان و زنان)

  1. آن ها رابطه ی جنسی می خواهند

بسیاری از مردها تنها برای برقراری رابطه ی جنسی به شما ابراز علاقه می کنند. به همین دلیل است ما توصیه می کنیم به هیچ عنوان قبل از ازدواج با طرف مقابل خود رابطه ی جنسی نداشته باشید و او را به هدف خود نرسانید. زیرا چنین مردانی اگر در مراحل اولیه ی رابطه به هدف خود برسند خیلی زود شما را کنار می گذارند.

  1. چیزی برای او ناخوشایند بوده است

اگر چیزی در مورد شما برای مردی ناخوشایند به نظر برسد شما را ترک خواهد کرد. هر مورد ساده ای مثل مشکل سازگاری با او می تواند باعث این اتفاق شودو مشکل سازگاری یعنی مرد متوجه شود شما برای ا مناسب نیستید.

چه باید کرد

اگر مردی توجه شما را جلب کرد ابتدا باید بدانید هدف او چیست. آیا او برای رابطه با شما جدی است یا فقط می خواهد با شما بازی کند؟

اگر او در مورد رابطه با شما جدی نبود باید بتوانید بعد از جدایی بهبودی خود را به دست آورید. اگر او جدی بود خیلی زود دوباره برمی گردد و دوباره شانس خودش را با شما امتحان می کند.

شناخت هدف اصلی طرف مقابلتان حیاتی است زیرا به شما نشان می دهد آیا باید به او شانس دیگری بدهید یا از او عبور کنید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد و در صورت عدم رضایت هزینه ی پرداختی به شما برگشت داده می شود. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

برای جذب مردان چه باید کرد

راههای افزایش عشق بین همسران

روش های افزایش عشق در رابطه ی عاشقانه

چرا عشق در مردان از بین می رود

مدل های ارتباطی و دعای زبان بند