دوره های آنلاین: بهبود رابطه

دوره های بهبود رابطه مربوط به چیست؟

دوستان زیادی پیام ارسال می کردند و در مورد ۵ مرحله ی بازگرداندن عشق پرسش های بسیاری داشتند که متاسفانه به دلیل افزایش درخواست ها، امکان پاسخ گویی به همه ی مراجعه کننده گان محترم مقدور نبود. در نتیجه تصمیم گرفتم مطلبی به صورت اختصاصی نوشته و دقیقا در مورد این دوره صحبت کنم.

دوره های بهبود رابطه شامل ۵ مرحله است که مرتبط با شرایط کنونی رابطه ی شما می باشد. این ۵ مرحله در ۵ جلسه به صورت خصوصی در تلگرام آموزش داده می شود. البته امکان برقراری جلسات به صورت مشاوره ی تلفنی نیز به درخواست مراجعه کنندگان وجود دارد. جلسات به مدت ۴۵ دقیقه الی یک ساعت می باشد.  لازم به ذکر است همه ی پیام ها و اطلاعات شما محفوظ است و به جز مدرس هیچ فرد دیگری به این اطلاعات دست رسی ندارد و نخواهد داشت.

همانطور که از نام این دوره مشخص است، هدف اصلی از برقراری جلسات  آنلاین آشنایی مراجعه کنندگان با فرایند عاشق شدن در خود و طرف مقابلشان است. عشق بی دلیل صورت نمی گیرد و منشا آن هرگز قلب یا سرنوشتی از قبل تعیین شده نیست. همه چیز به ذهن شما بر می گردد، شما از طریق ذهن خود عاشق می شوید و همین ذهن است که باعث سرد شدن یک رابطه می شود. از آنجایی که همیشه امکان تاثیر گذاشتن بر ذهن و فکر دیگران وجود داره پس عشق را نیز می توان مهندسی کرد. در این جلسات شخصیت طرف مورد نظر شما روانشناسی شده و به شما آموزش داده می شود که بر اساس روانشناسی عشق و تکنیک های ان ال پی – برنامه ریزی عصبی کلامی – چگونه می توانید رابطه ی خود را بهبود دهید.

این دوره برای چه کسانی است؟

در این ۵ جلسه به شما کمک می شود به بسیاری از سوالات خود دست پیدا کنید و متوجه شوید دقیقا چگونه برای حرکت بعدی خود اقدام کنید. دوره ی بهبود رابطه، مناسب برای افراد زیر است:

کسانی که برای اولین بار می خواهند رابطه ای را شکل دهند.

افرادی که در یک رابطه ی سرد و بی روح قرار دارند و می خواهند عشق را در رابطه ی خود بیشتر کنند.

کسانی که عشق خود را از دست داده اند و  می خواهند مجدد وی را بازگردانند.

افرادی که می خواهند رابطه ی خود را با هدف ازدواج جدی کنند.

هدف از این دوره ها

هدف از این دوره ها رسیدن به پاسخ پرسش های زیر است:

چرا عاشق شده ام و چرا نمی توانم از رابطه ی خود دست بکشم؟

چرا طرف مقابل ما عاشق شده ولی اکنون سرد شده است و قصد جدایی دارد؟

چگونه می توانم رابطه ی سرد خود را مجدد گرم کنم؟

چگونه رابطه ی تمام شده ی خود را می توانم مجدد از سر بگیرم و آن را حفظ کنم؟

چگونه فردی که عشقش را نسبت به من از دست داده است مجدد عاشق خود کنم؟

چگونه می توانم فردی را عاشق خود کرده و آن عشق را حفظ کنم؟

چرا احساسات عشق در من یا طرف مقابلم شدید یا ضعیف می شود؟

چگونه حتی در صورت عدم ارتباط مستقیم، طرف مقابل خود را تحت تاثیر قرار دهم؟

آیا رابطه ای که در آن قرار دارم ارزش ادامه دادن دارد یا بهتر است حداقل به صورت موقت قطع شود؟

چه تیپ شخصیت برای من،جهت ازدواج مناسب تر است؟

پرسش های احتمالی شما در مورد دوره ی بهبود رابطه

  • کسی که دوستش داشته ام اکنون رابطه اش با من سرد شده است و هیچ علاقه ای به ادامه ی این رابطه ندارد.”آیا باز هم می توان این رابطه را درست کرد؟”

بله، عشق نیز مثل ترس، خشم یا شادی فقط یک احساس است. احساسات ممکن است شدید شوند، جریحه دار شوند از بین بروند و مجدد ایجاد شوند. کمی فکر کنید چند مرتبه اتفاق افتاده است که وقتی تحت تاثیر احساس خشم بوده اید رفتاری از شما سر بزند که بعد ها پشیمان شده اید؟

  • فردی که برای مدت های طولانی خاطرات خوبی با هم داشته ایم به صراحت بیان کرده است که دیگر من را دوست ندارد و اکنون حتی شماره ام را بلاک کرده است.”آیا باز هم احتمال دارد این رابطه درست شود؟”

بله، همانطور که گفتم عشق تحت تاثیر نوسانات است و همانطور که عاشق شدن به معنی برای همیشه عاشق بودن نیست، سرد شدن نیز به معنی همیشه سرد بودن نخواهد بود. بهتر است فعلا رابطه ی خود را کاملا قطع کنید و هیچ تماسی برقرار نکنید تا پس از بررسی بیشتر راه حلی قطعی پیدا کنیم. به یاد داشته باشید فقط بازگرداندن طرف مقابل شما ضروری نیست بلکه حفظ کردن رابطه و جدی کردن آن ( به خصوص اگر ازدواج نکرده اید) نیز بسیار اهمیت دارد.

در مورد پرسش اول باید بگویم خیر، هر رابطه ای ویژگی ها و جزئیات خاص خود را دارد و همچنین بسته به تیپ شخصیتی و نوع نگرش طرفین می باشد. گاهی اوقات ماندن در رابطه و به کارگیری تکنیک های بیشتر می تواند راه کار بهتری باشد. در نتیجه برای پاسخ به این سوال به اطلاعات بیشتری نیاز است.

  • “اگر در طی مدت قطع تماس، وی خود با ما تماس گرفت چه کار کنیم؟”

این پرسش نیز بستگی به تیپ شخصیتی طرف مقابل شما دارد پس نمی توان به صورت کلی پاسخ داد.

  • “آیا تضمینی وجود دارد که بتوانم عشق خود را بازگردانم؟”

گرچه متغییرهای فراوانی وجود دارد و به همین دلیل هرگز هیچکس هیچوقت نخواهد توانست به صورت قطعی آینده ای را پیشبینی کند اما افزایش آگاهی و آشنایی شما با عملکرد ذهن هنگام علاقه مند شدن و روش های تاثیر بر آن (که بر اساس دانش برنامه ریزی عصبی کلامی است)، می تواند به طور قطع شانس شما را برای موفقیت در “روابط خود”، افزایش دهد.

  • با هر کسی مشورت کرده ام به من گفته است که باید از عشق خود دست بکشم و طرف مقابل خود را فراموش کنم. “هدف من فقط بازگرداندن است و نه فراموش کردن، می توانم از این موضوع مطمئن شوم؟”

بسیاری رابطه ها، ارزش درست کردن ندارند و شاید خود من هم توصیه به جدایی کنم نه به خاطر اینکه اصلاح پذیر نباشد بیشتر به این دلیل که ارزش زحمت و تلاش شما را نداشته باشد. در نهایت انتخاب با شماست و اگر تصور می کنید رابطه ی تان چنین ارزشی دارد پس شروع کنید.

  • من در حال حاظر در رابطه هستم و تقریبا همه چیز خوب است اما طرف مقابلم قصد ازدواج ندارد و می خواهد از جدی شدن رابطه فرار کند،”آیا راهکاری وجود دارد؟”

طرف مقابل شما احتمالا ترس از تعهد یا فوبی ازدواج دارد. بله، یکی از دلایل آن می توان احساس ناایمنی باشد که در شرایط موجود احساس می کند. راه های بسیاری است که می توانید این اطمینان سازی را انجام داده و وی را متقاعد به هدف خود کنید. روش ها و اصول بسیاری برای متقاعد کردن دیگران به هر چیزی وجود دارد که یادگیری آن ها بدون شک کمک به سزایی خواهد کرد.

  • پرسش های بیشتری دارم که می خواهم بپرسم.

دوستان، علاقه مند کردن و عاشق کردن دیگران بستگی به عوامل بسیاری دارد و مهمترین آن تیپ شخصیت، گذشته، کودکی، ترس ها، آرزوها و به صورت کلی ناخودآگاه طرف مقابل شما می باشد. در واقع یکی از اهداف برگذاری این دوره ها نیز روانکاوی شما و شناخت طرف مقابل شماست، در نتیجه می توانم بر اساس آن اطلاعات، بهتر شما را راهنمایی کنم.

درباره ی من

نام من شاهین زند است –  موسس سایت نوین بینش. فعالیت های خود را در زمینه ی نقد، روانکاوی فیلم  و ادبیات شروع کردم و تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی به پایان رساندم. پس از ۸ سال مطالعه منابع مختلف در زمینه ی روانشناسی تصمیم گرفتم سایت نوین بینش را تاسیس کنم تا چکیده ی تحقیقات و پژوهش های خود را در آن درج کنم. از بنده تا کنون ۱۷۰ مقاله در سایت نوین بینش منتشر شده است  که می توانید در بخش مطالب سایت نوین بینش مطالعه فرمایید.

توصیه ی من همیشه این بوده است که قبل از هر انتخابی اول مطمئن شوید. به همین دلیل قبل از شرکت در این جلسات از شما دعوت می کنم حتما مقالات بنده را در سایت نوین بینش مطالعه کنید. ( برای اطلاعات بیشتر نگاه کنید به مجموعه مقالات مرتبط با روانشناسی عشق)

چگونه شروع کنیم

برای شرکت در جلسات مشاوره می توانید با شماره ی زیر از طریق تلگرام تماس برقرار کرده و هماهنگ کنید. همچنین می توانید پرسش های خود را در مورد دوره های بهبود رابطه به صورت پیام در تلگرام ارسال کنید.

شماره ی تماس (از طریق تلگرام): ۰۹۳۰۶۱۳۵۰۰۸