راههای فراموش كردن عشق يک طرفه

راههای فراموش کردن عشق یک طرفه

چگونه عشق یکطرفه را فراموش کنیم

وقتی عشق شما نسبت به فردی یکطرفه باشد و در به دست آوردن او شکست بخورید فراموش کردن او برای شما دشوار خواهد بود زیرا ضمیر ناخودآگاهتان نمی تواند این مسئله را بپذیرد.

ضمیر ناخودآگاه شما زمانی فراموش کردن معشوقتان را می پذیرد که اطمینان داشته باشد هیچ راهی برای به دست آوردن او وجود نخواهد داشت. اگر در تلاش برای فراموش کردن عشق یکطرفه باشید موارد زیر شما را از پذیرفتن حقیقت منع کرده و این کار را برای تان دشوار می کنند:

  • تجسم خاطرات خوب قدیمی: تجسم خاطرات یکی از مهم ترین عوامل برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه است که باعث می شود در فراموش کردن عشق یکطرفه با شکست مواجه شوید. هرچقدر بیشتر خاطراتتان را تجسم کنید گرایش شما به سمت او بیشتر خواهد شد.
  • نگهداری از وسایلی که شما را به یاد معشوقتان می اندازند: نگهداری هر چیزی که او را به یاد شما می آورد مانند هدیه ها، پیام ها و … ذهن شما را از بهبودی دور می کند. ذهن شما تنها زمانی شروع به بهبودی و فراموش کردن عشق یکطرفه می کند که به خود ثابت کنید این رابطه دیگر تمام شده و اهمیتی ندارد.
  • هرگز با عشق قدیمی خود در تماس نبوده و امید را به طور کامل از بین ببرید: مهمترین کاری که برای فراموش کردن عشق قدیمی خود باید انجام دهید ازبین بردن امید به طور کامل است. تا زمانی که به بازگشت رابطه تان امید داشته باشید بهبودی و فراموشی بسیار سخت و دشوار خواهد بود.
  • رویاپردازی درباره ی ارتباط دوباره: رویاپردازی مانند تجسم عمل می کند. رویاپردازی با برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شما را بیشتر به سمت عشق قبلی تان جذب کرده و مانع فراموشی و بهبودی می شود.
  • دنبال کردن اطلاعات مربوط به معشوق: وقتی به صورت غیر مستقیم به کسی نزدیک شده و او را تعقیب کنید ذهن شما این فرد را مهم و به خصوص تصور می کند در نتیجه به جای فراموش کردن گرایش بیشتری نسبت به او پیدا می کنید.
  • صحبت کردن با دوستان و افراد نزدیک درباره ی کسی که عاشقش بودید: صحبت کردن در مورد فردی ضمیرناخودآگاهتان را برای علاقه ی بیشتر به او برنامه ریزی کرده و بدون اینکه متوجه شوید روند بهبودی شما کند و متوقف می شود.
  • امتناع از بازگشت به زندگی اجتماعی و یا بازگشت زندگی خود: تنهایی و عدم وجود زندگی اجتماعی وابستگی شما را به عشق قدیمی تان بیشتر خواهد کرد. تنها راه برای رهایی از این وابستگی بازگشت به جمع دوستان و نزدیکانتان است.(نگاه کنید به چگونه با تنهایی کنار بیاییم)

همه ی این موارد اشاره شده امیدواری را در پیش گرفته و مانع ضمیر ناخودآگاه شما برای پذیرش یکطرفه بودن این عشق و فراموش کردن آن می شود. اگر قصد دارید یک عشق یکطرفه را فراموش کنید ابتدا باید یکطرفه بودن عشقتان را پذیرفته و با آن رو به رو شوید همچنین اطمینان حاصل کنید که او تمایلی به ادامه ی رابطه و ازدواج با شما نخواهد داشت

دومین مرحله برای فراموش کردن عشق یکطرفه پاک کردن و از بین بردن تمامی پیام ها و هرچیزی که شما را به یاد او می آورد می باشد. همچنین یکی از مهم ترین کارها برای فراموش کردن عشق یکطرفه این است در مقابل فکر کردن به او مانع خود شوید. البته بدیهی است که بعضی اوقات افکار ناخواسته به ذهن افراد نفوذ می کنند اما حداقل باید بتوانید از رشد این افکار ناخواسته جلوگیری کنید. تمام این کارها ضمیر ناخودآگاه شما را متقاعد می سازد که عشقتان یکطرفه و بی سرانجام بوده و خیلی زود او را فراموش خواهید کرد.

آیا فرد بهتری برای شما وجود دارد؟

یکی از موانعی که برای فراموش کردن عشق یکطرفه وجود دارد باور به “منحصر به فرد بودن” او می باشد.

اگر تصور می کنید شخصی که به او عشق می ورزید منحصر به فرد بوده و کسی مانند او نیست بهتر است این سوال را از خود بپرسید:” آیا هیچ فرد دیگری در دنیا وجود ندارد که بتواند از معشوقتان بهتر باشد؟” اگر پاسخ شما به این سوال منفی باشد بدانید درواقع این شما هستید که تا کنون با فرد بهتری رو به رو نشده اید و به این معنی نیست که فرد بهتری وجود ندارد. به طور حتم این شخصی بهترین فردی در دنیا نیست که می توانید عاشق او باشید. (نگاه کنید به به سادگی شکست عشقی خود را حل کنید)

به جای احساس غم و اندوه و سرخوردگی با خود عهد کنید که فرد بهتری را برای دوست داشتن پیدا خواهید کرد. این عهد و پیمان به خودتان باعث می شود خیلی زود اعتقادات نادرست و محدود کننده را دور ریخته و عشق یکطرفه و بی سرانجامی را که در آن گرفتار شده اید فراموش کنید.

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می شود افراد در بهبودی پس از جدایی و فراموش کردن عشق های یکطرفه و بی سرانجام با شکست مواجه شوند وجود اعتقادات نادرستی مانند “منحصر به فرد بودن” و “نیمه ی گمشده” می باشد. هر زمان که چنین باورهایی را از خود دور کنید فراموش کردن و بهبودی برای شما بسیار آسان تر و سریع تر خواهد بود.

ضمیر ناخودآگاه و تکنیک تکرار

تکنیک تکرار یکی از قوی ترین روش ها برای متقاعد کردن و برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه است.

برای فراموش کردن عشق یکطرفه باید به طور مداوم با خود تکرار کنید این عشق بیهوده و نافرجام بوده و بهتر است خیلی زود پایان یابد.

تکرار جملاتی مانند “نمی توانم بدون او زندگی کنم” ، “نمی توانم او را فراموش کنم” و “او منحصر به فرد بود” شما را پله پله از فراموش کردن عشق یکطرفه دور می کند.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه کسی را که عاشقش هستیم فراموش کنیم

رهایی از عشق یک طرفه

جملات فراموش کردن عشق

انتقام عشقی و دلایل آن

تشخیص عشق از هوس

مشاوره شکست عشقی