چگونه زن بداخلاق را خوش اخلاق کنیم

زنان بداخلاق چه زنانی هستند

بیشتر مردها شکایت می کنند زن خوش اخلاقی ندارند و وی باعث ایجاد مشکلات فراوان در زندگی شده است. آنها می گویند زنشان بداخلاق است و تمایل دارند همه چیز را بیش از حد بزرگ کند. اگر مردانی را که در مورد زن ها قضاوت نادرستی دارند و همچنین مردانی را که نمی دانند چگونه به درستی ارتباط برقرار کنند در نظر نگیریم، بله درست است  زنانی که گاهی به نظر می رسد مشکلات بسیار کوچک را به یک رویداد جدی و بزرگ تبدیل کرده اند.

اکنون سوال این است دلایل بداخلاقی زنان چیست و چرا چنین رفتاری از خود نشان می دهند؟

پاسخ صحیح عدم درک درست مردان از زنانی است که بداخلاق و عصبانی هستند.

انسان ها کلا به هر چیزی که متوجه نشوند و درک نکنند برچسب های مختلف مثل دیوانه یا بداخلاق می زنند. وقتی مردی متوجه شود همسرش همیشه مشکلات را اغراق آمیز جلوه می دهد و توضیح برای آن کار نداشته باشد تصور می کند زنی بداخلاق و دیوانه دارد.

اما آیا واقعا چنین زنانی واقعا بداخلاق و دیوانه هستند و چیزهای کم اهمیت را بزرگ جلوه می دهند؟ البته که نه. هیچ زنی واقعا بداخلاق نیست پس بهتر است به جای اینکه بگوییم چگونه زن بداخلاق خود را خوش اخلاق کنیم بگوییم چگونه زن خوش اخلاق خود را خوش اخلاق نگاه داریم.

اگر نگاهی به مطالب سایت های اینترنتی بیندازید می بینید همه جا در مورد خصایص منفی، زننده، آزاردهنده و بد زنانی صحبت می کنند که بداخلاق یا تندخو هستند.  اما در این سایت می خواهیم با بینشی نوین به شکلی متفاوت به این زنان نگاه کرده و آنان را از دیدگاه روانشناسی تحلیل و بررسی کنیم تا بفهمیم چگونه باید با زن بداخلاق رفتار کرد که خوش اخلاق شود.

در ادامه در مورد دلایل بداخلاقی زنان، طلاق از زن بداخلاق، بی احساسی زنان بداخلاق و اینکه چگونه با زن بداخلاق رفتار کنیم تا خوش اخلاق شود بیشتر صحبت خواهیم کرد.

داستانی در مورد زن بداخلاق

روزی روزگاری دختری بچه ای دوست داشتنی زندگی می کرد که بسیار  مهربان و خوش اخلاق بود. او عاشق بازی کردن و توجه پدرش بود. مدتی گذشت و دخترک همچنان شیفته پدرش ماند اما رفتار پدر تغییر کرد. به دلیل مشکلات معیشتی، فشار اقتصادی به پدر افزایش یافت و وی مجور شد بیشتر وقت خود را به کار کردن مشغول شود. پس از این دیگر وقت کمی داشت که به خانواده و دختر خویش اختصاص دهد.

سال ها گذشت، دخترک بزرگ شد و ازدواج کرد. پس از ازدواج دختر که اکنون زنی مستقل محسوب می شد همچنان آسیبی دوران کودکی را در ضمیر ناخودآگاهش به همراه داشت. در نتیجه هرگونه نشانه یا رفتاری که یادآور زخم قدیمی بود او را برافروخته و بداخلاق می کرد.

از قضا همسر او نیز به دلیل مشغله های کاری نمی توانست مدام با وی در ارتباط باشد. پس هر زمان بیش از دو ساعت از وی خبری نداشت احساس منفی دوران کودکی را ناخودآگاه به یاد می آورد. احساس منفی دوران کودکی نیز باعث می شد بداخلاق و بهانه گیر شود.

همسر او تصور می کرد عدم ارسال پیام و برقراری ارتباط فقط بهانه ای بود که همسر بیان می کرد و او یک زن بداخلاق و عصبی است. پس هر دوی آن ها بدون اینکه بفهمند مسئله واقعی چیست روز به روز از یکدیگر بیشتر فاصله گرفتند و احساسات آنها کمرنگ تر شد.

دلایل بداخلاقی در زنان

وقتی مورد انتقاد قرار می گیرید چه واکنشی از خود نشان می دهید؟

پاسخ این است: اگر این انتقاد به هیچ کدام از آسیب های عاطفی قدیمی شما اشاره ای نکند ممکن است حتی به آن توجهی نشان ندهید اما اگر این انتقاد یکی از زخم های عاطفی شما در گذشته را هدف قرار دهد ممکن است در مورد آن احساس خیلی بدی پیدا کنید.

اگر ضعف در موفقیت را تجربه کرده باشید و یا در خود احساس کنید کلمه ی بازنده تاثیر منفی شدیدی روی شما می گذارد. از سوی دیگر اگر باور داشته باشید فرد موفقی هستید و هیچگاه مشکلی با این موضوع نداشته اید کلمه ای مثل بازنده تاثیری بر شما نخواهد داشت.

نظرها انتقادی زمانی روی ما تاثیرگذار خواهند بود که یکی از آسیب های ما در گذشته را هدف قرار دهند.

اما این چه ارتباطی با زنانی که مسئل زن بداخلاق دارد؟

این زن ها آسیب های عاطفی خاصی دارند که از بچگی در آن ها وجود داشته است. این آسیب ها باعث می شود نسبت به نظرات و موقعیت های به خصوصی حساسیت زیادی از خود نشان دهند. این حساسیت یکی از دلایل از بین رفتن خوش اخلاقی در زنان است.

طلاق از زن بداخلاق

فرار کردن گاهی اوقات ساده ترین راهکار به نظر می رسد اما چنین نیست. طلاق و جدایی مشکلات و چالش های پیش روی خود را دارد که بسیار سخت تر از تبدیل کردن همسر بداخلاق به همسر خوش اخلاق است.

اگر بتوانید رفتار و خلقیات روانی وی را درک کنید دیگر احساس بد سابق را به آنها نخواهید داشت و می توانید همه چیز را درست کنید. به یاد داشته باشید در بیشتر موارد رفتار پدر باعث چنین ویژگی شخصیتی در دخترها می شود. مثلا اگر پدری ( مثلا به دلیل مشغله کاری و فکری) به اندازه کافی برای او وقت نگذار و به دخترش ابراز علاقه نکند، دختر نیز ممکن است احساس کند کسی او را دوست ندارد. سپس این موضوع می تواند به یک آسیب عاطفی تبدیل شود.

اکنون این زن آسیب دیده است و به همین دلیل روی هرچیز کوچکی که او را به یاد این زخم بیندازد بیش از حد تمرکز می کند؛ حتی اگر واقعا اتفاق بی اهمیتی باشد. اگر همسر این زن دو ساعت به او زنگ نزند تصور می کند دوستش ندارد و یک دعوای جدی راه می اندازد.

وقتی مردی کاری انجام دهد که زن را ناآگاهانه به یاد آسیبی قدیمی بیندازد زن ممکن است بداخلاق و عصبانی شود و متوجه نباشد تحت تاثیر یک آسیب قدیمی است. با این اتفاق مرد نمی تواند عکس العمل همسرش را درک کرده و تصور می کند او بهانه گیری کرده است یا مسائل کم اهمیت را بیش از حد بزرگ می کند. (نگاه کنید به تاثیر خاطرات بد کودکی بر زندگی)

اگر به جای گارد گرفتن در مقابل زن بداخلاق خود، سعی کنید او را کمی تحمل کرده و در عوض روی ریشه های آن بداخلاقی تمرکز کنید، یک زندگی شیرین و عاشقانه را پاداش خواهید گرفت ( نگاه کنید به چرا همسرم درخواست طلاق داد).

بی احساسی زنان بداخلاقی

همیشه مردان نیستند که می خواهند از زن بداخلاق جدا شوند، گاهی اوقات خود زن بداخلاق قصد جدایی دارد. در این شرایط به دلیل ارسال احساسات منفی، مرد خود را مرتبط با احساسات منفی در ضمیر ناخودآگاه زن کرده است.

اکنون هر اقدامی از مرد حتی اگر محبت کردن یا خرید هدیه باشد باعث ایجاد احساسات منفی در زن می شود و او را بداخلاق می کند. به عبارت دیگر هرگونه اقدامی از سوی مرد تنها به افزایش پرخاشگری و تندخویی زن منجر می شود ( نگاه کنید به برگرداندن عشق به رابط با سیگنال جذب).

چگونه با زن بداخلاق رفتار کنیم

اگر می خواهید بدانید چگونه با زن بداخلاق باید رفتار کرده و در نتیجه زن بداخلاق خود را به یک زن خوش اخلاق تبدیل کنید باید برای درک بهتر رفتار وی، گذشته اش را به خوبی بشناسید. هیچکس همیشه بداخلاق و بدخلق نبوده است. اگر نمی توانید رفتار دیگران را درک کنید تصور نداشته باشید وی دیوانه است.

وقتی نگرش و تفکر خود را تغییر دهید و به یک بینش عمیق روانشناختی در مورد دیگران برسید نه فقط زن بداخلاق تان بلکه همه رفتارهای ناهنجار و منفی دیگران و حتی خود را درک کرده و می توانید با ایجاد خودآگاهی در خود و دیگران این مسائل را به سادگی حل کنید.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین مرجع در مورد بازگشت به رابطه و عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق و بازگشت به عشق و ازدواج مراجعه کنید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

علت پرخاشگری در افراد چیست

چرا زن و شوهر دعوا می کنند

زنان سلطه جو (زنانی که مردان و همسرانشان را کنترل می کنند))

درمان زخم های احساسی

روانشناسی افراد پرخاشگر