فکر می کنید او به شما علاقه دارد؟

فکر می کنید او به شما علاقه دارد

گرایش و ضمیر ناخودآگاه

بسیار از مردم باور دارند که هیچ کس به آن ها علاقه مند نمی شود در نتیجه اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. این یک باور کاملا محدود کننده و نادرست است زیرا افراد بسیاری اطرافتان وجود دارند که به شما فکر می کنند. یکی از بهترین راه ها برای اینکه این باور غلط را از خودتان دور کنید یافتن افرادی است که از شما خوششان می آید و به شما علاقه مند هستند.

فشارهای اجتماعی و دلایل بسیار دیگری ممکن است باعث شوند که فردی نتواند علاقه اش را نسبت به شما ابراز کند. به علاوه ممکن است یک فرد کاملا غریبه نسبت به شما علاقه مند شده و به دلیل رو به رو نشدن با شما شانسی برای نشان دادن علاقه اش نداشته باشد.

خبر خوب این است که در همه ی این موارد فرد بدون اینکه خودش متوجه باشد احساساتش را بروز می دهد. ضمیر ناخودآگاه هر فردی سیگنال هایی را ارسال می کنند که از علاقه اش نسبت به دیگران خبر می دهند حتی اگر خود او تلاش کند که بر عکس این مسئله را نشان دهد. با دنبال کردن این سیگنال ها می توانید از احساس دیگران نسبت به خودتان آگاه شوید.

چگونه بفهمیم دختر/پسری دوستمان دارد؟

نشانه های زیر علاقه ی یک فرد نسبت به شما را نشان می دهند:

 

  • شما تنها کسی هستید که این را می داند: یکی از موثرترین نشانه های علاقه ی یک فرد به شما این است که با عباراتی مانند ” شما تنها کسی هستید که این موضوع را می دانید” یا ” فقط ماردم و شما این موضوع را می دانید” رو به رو شوید. اگر شخصی رازش را به شما بگوید این تنها یک معنی واضح می تواند داشته باشد؛ یعنی او سخت تلاش می کند تا به شما نشان دهد که چقدر در زندگی او خاص و مهم هستید. پس بار دیگری که کسی این جملات را به شما گفت می توانید تا حدودی متوجه شوید که به شما علاقه داشته و به دنبال نشانه های دیگری بروید.  

 

  • خودنمایی: مردم معمولا به افراد خودنما علاقه ای ندارند و معتقدند چنین افرادی خود پسند و خود بزرگ بین هستند. اما حقیقت این است که افراد خودنما تنها در مقابل کسانی خودنمایی می کنند که نقش مهمی در زندگی آن ها داشته باشند. به عبارت دیگر اکر فردی به شما علاقه داشته باشد سعی می کند موفقیت ها و خوبی هایش را در مقابل شما به نمایش بگذارد.

 

  • هرگز خسته نمی شوند: فردی که به شما علاقه داشته باشد هیچگاه از در کنار شما بودن خسته و بی حوصله نخواهد شد. او همیشه بهانه ای برای وقت گذراندن با شما پیدا می کند این در حالی است که اگر فردی علاقه ای به شما نداشته باشد همیشه به دنبال بهانه ای برای ترک شما بوده و پس از مدتی از در کنار شما بودن خسته و بی حوصله خواهد شد. بنابراین اگر فردی از درکنار شما بودن لذت می برد به احتمال زیاد از شما خوشش می آید.

 

  • معمولا نام شما را صدا می زند: اگر فردی به شما علاقه داشته باشد نام شما را بیشتر از یک دوست به زبان می آورد. کسی که به شما علاقه داشته باشد احساسات سرکوب شده ی خیلی زیادی را درون خود تجربه می کند و تنها چیزی که می تواند تا حدودی به ابراز احساساتش کمک کند بر زبان آوردن نام شماست.(نگاه کنید به آزاد کردن احساسات سرکوب شده)

 

  • علاقه مندی به سرگرمی های شما: یکی دیگر از نشانه های علاقه ی یک فرد نسبت به شما علاقه مندی به سرگرمی های شما و درخواست برای پیوستن به شما در انجام آن هاست. مثلا اگر به او بگویید که به ورزش فوتبال علاقه مندید ممکن است از شما بخواهد که بار دیگر برای تماشای فوتبال به شما بپیوندد.

 

  • انجام دادن کارهای دشوار و سخت گیر برای شما: اگر کسی شما را دوست داشته باشد حتی در شرایط وقت گیر و دشوار شما را یاری خواهد کرد. او هیچ گاه منتظر درخواست شما نمی ماند؛ هنگامی که احساس کند به کمک نیاز دارید خیلی زود و بدون درنگ برای انجام آن اقدام می کند.

 

  • دوستانش درباره ی شما می داند: اگر فردی از شما خوشش بیاید در موردتان برای دوستانش خواهد گفت. در اولین ملاقات با دوستان او به راحتی می توانید متوجه شوید که این افراد از قبل در مورد شما آگاهی دارند یا نه به این صورت که اگر آن ها در مورد شما آگاهی داشته باشند سوالات زیادی از شما نخواهند پرسید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید قوی ترین صلاح شما دانش شما است.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چه زمانی بازگشت مردان ضرورت ندارد

جذب کردن فردی که به ما علاقه ای ندارد

روش های صحیح ابراز علاقه را یاد بگیرید

آیا دوستم دارد؟