قدرت تصویر سازی ذهنی

قدرت تجسم در تحقق رویاها

وقتی آندره آغاسی کاپ قهرمانی را در مسابقات تنیس برنده شد از وی در مورد احساسش سوال کردند و وی پاسخ داد:

” من قبلا بیش از 10000 بار در مسابقات ویمبلدون برنده شده ام”

مردم اول به وی خندیدند زیرا تصور می کردند آندره شوخی می کند اما وقتی به آنها توضیح داد که هزاران بار خود را در حالی که برنده ی مسابقات قهرمانی بوده تجسم کرده است، متوجه ی منظور وی شده و به قدرت تصویر سازی ذهنی پی بردند.

تصویر سازی یک ابزار قدرتمند است که اگر به درستی استفاده شود می تواند در رسیدن به اهداف تان به شما کمک کند. بسیاری از مردم تصویر سازی را با خیال بافی اشتباه می گیرند. خیال بافی تلاشی بی فایده است که فردی ناامید برای پیدا کردن یک احساس خوب در مورد خود ایجاد می کند در حالی که تصویر سازی روشی است برای برانگیخته کردن ذهن و روشن کردن آتش اشتیاق برای رسیدن به یک هدف خاص.

چگونه از تصویر سازی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنیم

چرا بعضی افراد به رفتاری منفی اعتیاد پیدا می کنند؟

زیرا آن عادت را بیش از یک بار امتحان می کنند و به آن یا به احساس مرتبط با آن علاقه مند می شوند.

پس اگر شخصی هرگز عادتی خاص را تجربه نکند، به احتمال زیاد هرگز هم به آن اعتیاد پیدا نخواهد کرد. اما این موضوع چه ارتباطی به موفقیت و تصویر سازی دارد؟

اگر نتوانید مزه ی رسیدن به اهدافتان را تجربه کنید، هرگز نمی توانید برای رسیدن به آنها انگیزه ی کافی کسب کنید.

چگونه ممکن است برای چیزی ماه ها یا حتی سال ها مبارزه کنید در حالی که هیچ تصوری در مورد پاداش یا احساسی که قرار است پس از آن کسب کنید نداشته باشید؟

اینجاست که تصویر سازی نقش خود را ایفا کند. با تجسم زندگی که در آن به اهدافتان دست پیدا کرده اید، انگیزه ی بیشتری برای رسیدن ودنبال کردن اهداف تان پیدا خواهید کرد.

چگونه برای اهداف خود تصویر سازی کنیم

به منظور اینکه تصویر سازی شما موثر و کاربردی باشد باید نکات زیر را رعایت کنید:

  • با جزئیات تصویر سازی کنید: به یاد دارم آغاسی گفته بود حتی تی شرتی را که هنگام پیروزی بر تن داشته تجسم کرده است. نه فقط تی شرت بلکه صدای تشویق های جمعیت و احساسی که هنگام لمس کردن کاپ بدست می آورد را نیز تصور می کرد. به صورت خلاصه، باید حتی کوچکترین جزئیات را نیز برای قوی کردن این تجربه ذهنی تجسم کنید.
  • عملکرد و نتیجه ی نهایی را تصویر سازی کنید: فقط رسیدن به اهداف تان را تصویر سازی نکنید بلکه عملکرد خودتان را نیز به صورت موفقیت آمیز تصویر سازی کنید و سپس به نتیجه ی نهایی فکر کنید. تصاویری که تجسم می کنید مثل یک دستورالعمل می باشند که برای مغز می فرستید. ذهن تان همه ی سعی خود را می کند تا دستورالعمل هایی که برای او می فرستید را دنبال کن
  • تکرار کلید موفقیت است: هرچه بیشتر عملکرد و رویاهای خود را تصویر سازی کنید، ضمیر ناخودآگاه بیشتر آنها را به خود جذب کرده و احتمال اینکه به واقعیت بپیوندند بیشتر خواهد شد.

خلاصه اینکه قدرت تصویر سازی را دست کم نگیرید چرا که می تواند معجزه کند.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت  نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید در آن پیدا کنید که بر اساس علوم روانشناختی بوده و به زبانی ساده بیان شده است.  کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب به شما کمک می کند هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی به شما بازگردانده می شود. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

می خواهید بیشتر بدانید؟

راهنمایی نهایی برای آرامش اعصاب

بله می خواهم بیشتر در مورد مهارت های ذهنی بدانم

چگونه می توان از کلمات برای نفوذ به ذهن دیگران استفاده کرد

چگونه می توانیم باورها و تفکرات مثبت داشته باشیم

چگونه به تحریک تخیلات ذهنی دیگران یک تصویر مثبت از خود ایجاد کنیم

تفاوت ضمیرناخودآگاه با ضمیرخودآگاه در چیست

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy