نقش شبکه های اجتماعی در فراموش کردن عشق

چرا مردم در مورد عشق قبلی خود صحبت می کنند

چندروز یا حتی چندهفته بعد از جدایی افراد با پست های خود در شبکه های اجتماعی به شکل مستقیم یا غیر مستقیم به عشق قبلی شان اشاره می کنند. گاهی اوقات این پست ها مستقیم به عشق قبلی اشاره دارند و در موارد دیگر عمومی هستند اما در همه ی موارد همه متوجه می شوند این فرد در مورد عشق سابقش صحبت می کند.

سوال اینجاست که آیا این کار درست است؟

پاسخ منفی است. درواقع این کار خیلی هم اشتباه است.

بعد از جدایی وارد مراحل عبور از شکست عشقی می شوید. اگر بهبودی خود را به طور کامل به دست آورده باشید دیگر به عشق قبلی خود فکر نمی کنید.

حتی اگر به عشق قبلی تان فکر کنید این افکار آنقدر قوی نیستند که احساساتتان را شعله ور کرده و باعث شوند برای او در صفحات اجتماعی تان پست بگذارید.

برای یک فرد باید نوعی تحریک شدن احساسات اتفاق بیفتد که در صفحات اجتماعی خود پستی معنا دار به اشتراک بگذارد.

وقتی این تحریک شدن احساسات اتفاق بیفتد فرد احساس می کند می خواهد چیزی را به نمایش بگذارد و این کار را انجام می دهد. اما اگر این تحریک شدن احساسات به اندازه ی کافی قوی نباشد فرد از به اشتراک گذاشتن هر نوع پستی منصرف خواهد شد.

چرا نباید در مورد عشق قبلی خود پستی به اشتراک بگذارید

بعد از جدایی هر دو طرف سعی می کنند به یکدیگر نشان دهند این جدایی برایشان مهم نیست، خوشحال هستند و جدایی و تاثیر بدی روی آن ها نداشته است. وقتی در مورد عشق قبلی خود پستی به اشتراک می گذارید نشان می دهید او هنوز برای شما مهم است و از لحاظ احساسی آسیب دیده اید و سرخورده هستید.

به عبارت دیگر اهدافی که سعی می کنید به آن برسید به یک پست از بین رفته و تنها نشان می دهید هنوز نسبت به طرف مقابل خود احساس دارید.

بعضی مردم به اشتباه فکر می کنند اگر پستی بگذارند و نشان دهند خوشحال هستند عشق قبلی شان ناراحت می شود اما در واقع طرف مقابل شما درک کمی نسبت به روانشناسی و رفتار انسان دارد و زمانی که پست شما را ببیند فکر می کند شما سرخورده و عصبانی هستید و درد و رنج زیادی را متحمل می شوید.

اگر می خواهید نشان دهید طرف مقابلتان برای شما اهمیتی ندارد باید بی تفاوت و آرام رفتار کنید.

نشانه های منفی در واقع مثبت هستند

نشانه هایی که شما را سردرگم می کنند نشانه های علاقه ی فرد به شما هستند. وقتی فردی به شدت تلاش می کند به شما نشان دهد برای او اهمیت ندارید درواقع باید بدانید برای او مهم هستید.

اگر پستی به اشتراک بگذارید تا به فرد نشان دهید دیگر به او اهمیتی نمی دهید درواقع منظور شما این است که او هنوز برای شما مهم بوده و انقدر به او فکر می کنید که تصمیم گرفته اید این پست را به اشتراک بگذارید. اگر به چیزی اهمیت ندهید حتی به آن فکر هم نمی کنید.

اگر واقعا به عشق قبلی خود اهمیت نمی دهید پس هیچ پستی در مورد او در شبکه های اجتماعی تان به اشتراک نگذارید.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا نمی‌ توانید عشق سابق خود را فراموش کنید

فراموش کردن کسی که از او متنفر هستید

راههای فراموش کردن عشق یک طرفه

فراموش کردن عشق در چند روز

فراموش کردن عشق قدیمی

فراموش کردن عشق نافرجام

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته