نکات کلیدی موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی به این معنا است که شما به همه یا حداقل بیشتر اهداف اصلی زندگی خود همانطور که واقعا راضی می شوید برسید. در این مقاله نکاتی برای موفقیت در زندگی به شما ارائه می دهم. (نگاه کنید به راههای رسیدن به هدف در زندگی)

نکات کلیدی زندگی و موفقیت

اگر ندانید دستگیره ی در چگونه کار می کند هیچ وقت نمی توانید در را باز کنید. مردم تلاش می کنند در را به روش اشتباه باز کنند و متعجب می شوند که چرا در باز نمی شود.

دلیل موفق نشدن اکثر افراد باورهای نادرست درباره ی موفقیت است که آن ها را از مسیر درست دور می کند. نکات کلیدی موفقیت در زندگی که باعث می شود هر فردی بتواند به اهداف و خواسته هایش برسد به شرح زیر است:

  • تعداد تلاش ها: هر نوزادی قبل از اینکه بتواند اشیا را به درستی نگه دارد بارها اشتباه می کند. هربار که نوزاد جسمی را در دست می گیرد و از دستش می افتد چیز جدیدی در مورد درست نگه داشتن اشیا می آموزد. همین امر برای فرآیند پیشرفت و موفقیت اتفاق می افتد. اگر می خواهید موفق شوید بدانید تا زمانی که شکست نخورید راه درست را پیدا نمی کنید. (نگاه کنید به رسیدن به موفقیت با تلاش)
  • انعطاف پذیر باشید: زمانی که شکست می خورید انعطاف پذیر باشید، روش خود را عوض کرده و راه جدیدی را امتحان کنید. سعی کنید اشتباه و دلیل شکست خود را متوجه شوید و در تلاش بعدی آن را اصلاح کنید. با هربار شکست موانع موفقیت خود را پیدا می کنید و با اصلاح آن ها بعد از چندین شکست هیچ مانعی سر راهتان نخواهد بود.
  • ۱۰۰% مطمئن باشید می خواهید به اهداف خود برسید: وقتی از ادیسون سوال کردند چگونه در حالی که همه او را مسخره می کردند ۱۰۰۰ بار برای اختراع لامپ تلاش کرد پاسخ داد: ” هربار که فردی به من می گفت تو در اختراع لامپ شکست خوردی به او پاسخ می دادم من شکست نخورده ام، من تنها یک راه دیگر برای اختراع نکردن لامپ پیدا کرده ام!” بنابراین ادیسون ۱۰۰% مطمئن بود می خواهد به موفقیت برسد و متوجه شد این موضوع به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد.
  • همیشه در حال یادگیری باشید: بیشتر افرادی که موفق نیستند احساس ناراحتی و گرفتاری می کنند زیرا معمولا نمی دانند برای موفق شدن و رسیدن به اهداف چه باشد کرد. آن ها بعد از چندین یا حتی اولین شکست به جای درس گرفتن از آن احساس نابودی می کنند. هربار که شکست می خورید باید یاد بگیرید بفهمید چه چیزی اشتباه بوده است، یاد بگیرید در مورد دلایل شکست خود از متخصصان سوال بپرسید و یاد بگیرید راه حل مشکلتان را در اینترنت جستجو کنید. به طور خلاصه باید همیشه در حال یادگیری باشید وگرنه هیچ وقت موفق نمی شوید و احساس ناراحتی و درماندگی خواهید داشت. (نگاه کنید به چگونه شکست را بپذیریم)
  • از لحاظ روانشناختی آماده باشید: مردم شما را انتقاد، مسخره و سرکوب می کنند و خودباروی تان را از بین می برند. به علاوه قبل از موفقیت ممکن است بارها شکست بخورید و و با موانع زیادی رو به رو شوید. برای موفق شدن باید از لحاظ روانشناختی برای همه ی این موارد آماده باشید.

اگر به این توصیه ها توجه کنید قطعا موفق خواهید بود.

موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد. موفقیت به فداکاری و سخت کوشی نیاز دارد اما در نهایت می توانید آن را به دست آورید.

موفقیت به زمان و صبر نیاز دارد

موفقیت به ندرت سریع و یک شبه اتفاق می افتد و اگر می خواهید در زندگی موفق شوید باید خود را برای یک سفر طولانی آماده کنید.

من نمی گویم نمی توان در مدت زمان کوتاه موفق شد اما موفقیت سریع یک مسئله ی کاملا غیر عادی است. اگر موفقیت شما به تعویق افتاده است نباید نگران باشید زیرا این حالت طبیعی رسیدن به موفقیت است.

یک برنامه ی بلند مدت تنظیم کرده و هر از گاهی برای کنترل پیشرفت خود آن را اصلاح کنید. اگر نتیجه ای نگرفتید راه خود را تغییر دهید و تا زمانی که به خواسته هایتان برسید تلاش کنید.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

راه های رسیدن به موفقیت چیست

افراد موفق چگونه به موفقیت رسیده اند

ایجاد انگیزه برای موفقیت

موفقیت و زمان

راه سریع موفقیت

چگونه به موفقیت مالی برسیم