همسرم برای من وقت نمیگذارد

او برای من وقت ندارد

این عبارت به نظر آشنا می آید درست است؟

من شخصا خیلی زیاد شنیده ام که زن ها از همسران خود شکایت می کنند. غیر معمول نیست زنی از در دسترس نبودن همسرش شکایت کرده و ادعا کند همسرش برای او وقت ندارد.

اما در چنین موردی چه کسی باید سرزنش شود؟

آیا همیشه مردها باید سرزنش شود؟

در بسیاری از موارد مشکل از خود زن ها است نه از همسرانشان.

اول از همه اگر مردی به دلیل انجام کارهای بی اهمیت مانند خوش گذرانی با دوستان و تماشای تلویزیون در دسترس نباشد شکایت کردن زن از او کار درستی بوده و اگر می خواهد رابطه ی خود را سالم حفظ کند باید رفتارش را تغییر دهد. (نگاه کنید به چگونه یک رابطه ی سالم و موفق ایجاد کنیم)

اما در مورد زن هایی که توقع دارند مردها وقتی در محل کارشان هستند با آن ها ارتباط داشته باشند چه باید گفت؟

آیا زن هایی که وقتی همسرشان سر کار یا در حال انجام کار مهمی است به دلیل در دسترس نبودن از او شکایت می کنند مقصر هستند یا همسرانشان؟

واقعا من را دوست داری؟

با توجه به چیزی که دیده ام می توانم با اطمینان بگویم زن ها بیشتر مواقع به این دلیل از مردها شکایت می کنند که از علاقه ی آن ها نسبت به خود اطمینان ۱۰۰% ندارند. در این مورد زن ها بیشتر به این موضوع اهمیت می دهند که متوجه شوند آیا همسرشان ان ها را واقعا دوست دارد یا نه، و کاری که همسرشان انجام می دهد برایشان مهم نیست.

بعضی از زن ها به عشق همسرشان نسبت به خود شک دارند و در رابطه احساس ناامنی می کنند. آن ها همیشه به دنبال علائمی هستند که نشان دهد ترس هایشان حقیقت دارد. وقتی زنی متوجه شود همسرش ۱۰ ساعت در روز کار می کند فورا نتیجه می گیرد همسرش به او علاقه ندارد. زیرا بر اساس منطق زن ها کرد باید حتی در زمان کار کردن نیز برای او وقت داشته باشد. (نگاه کنید به چرا زن ها به عشق مردها شک دارند)

این روش تفکر غیر عقلانی بوده و با هیچ منطقی سازگار نیست. اگر همسر همین زن ها کار خود را ترک کنند تا در کنار آن ها باشد با او دعوا خواهند کرد که چرا برای تامین مخارج زندگی کار نمی کند. (نگاه کنید به چرا زن و شوهر دعوا می کنند)

من یک بار در این مورد با زنی صحبت می کردم و به او گفتم اولویت شماره ۱ هر مردی در زندگی شغل او می باشد. او عصبانی شد و گفت اولویت شماره ۱ همسرم باید من باشم. من به او گفتم بعضی مواقع مشکلات کاری مرد را مجبور می کند چنین رفتاری داشته باشد زیرا در غیر این صورت شغل و منبع درآمد خود را از دست می دهد اما او از این حرف من اصلا خوشش نیامد.

او نمی خواست بخش بزرگی از واقعیت را ببیند و تنها تمرکزش روی پیدا کردن مدارکی بود که ثابت کند همسرش او را دوست ندارد زیرا احساس ناامنی می کرد.

این نشانه ای از عشق نیست

چه می شود اگر مردی کارش را تمام کند و بعد از آن با شما تماس بگیرد؟

چرا نمی توان تماس گرفتن هنگام کار را نشانه ای از عشق در نظر گرفت؟

آیا منطقی است مردی فقط به دلیل اینکه عشق خود را به همسرش ثابت کند کارش را از دست دهد؟

نشانه های زیادی می تواند علاقه یا عدم علاقه ی یک مرد را به شما نشان دهد اما بدانید ترک شغل و وقت گذراندن پشت تلفن نشانه ی مثبتی نیست. هر مرد عاقلی می داند که اول باید اولویت های فوری مدیریت شوند.

اگر از اینکه همسرتان هنگام کار کردن با شما تماس نمی گیرد شکایت دارید ابتدا از خود بپرسید آیا در این رابطه احساس امنیت می کنید؟

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید قوی ترین صلاح شما دانش شما است.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

توجه به همسر

مدل لوح سفید برای معذرت خواهی از همسر

خسته شدن از همسر

دلایل از بین رفتن عشق بعد از ازدواج

بازگشت عشق و علاقه به زندگی مشترک

تداوم عشق بعد از ازدواج

چگونه ازدواج موفق داشته باشیم