همسرم برای من وقت نمیگذارد

همسرم برام وقت نمیذاره

این عبارت به نظر آشنا می آید درست است؟

من شخصا خیلی زیاد شنیده ام که زن ها از همسران خود شکایت می کنند. غیر معمول نیست زنی از در دسترس نبودن همسرش شکایت کرده و ادعا کند همسرش برای او وقت ندارد.

اما در چنین موردی چه کسی باید سرزنش شود؟

آیا همیشه مردها باید سرزنش شود؟

در بسیاری از موارد مشکل از خود زن ها است نه از همسرانشان.

اول از همه اگر مردی به دلیل انجام کارهای بی اهمیت مانند خوش گذرانی با دوستان و تماشای تلویزیون برای همسرش وقت نمیگذارد، شکایت کردن زن از او کار درستی است و اگر می خواهد رابطه ی خود را سالم حفظ کند باید رفتارش را تغییر دهد. (نگاه کنید به چگونه یک رابطه ی سالم و موفق ایجاد کنیم)

اما در مورد زن هایی که توقع دارند مردها حتی وقتی در محل کارشان هستند برای آنها وقت بگذارند چه باید گفت؟

آیا زن هایی که وقتی همسرشان سر کار یا در حال انجام کار مهمی است به دلیل وقت نگذاشتن از او شکایت می کنند مقصر هستند یا همسرانشان؟

چرا همسرتان نمی تواند برای شما وقت بگذارد

با توجه به چیزی که دیده ام می توانم با اطمینان بگویم زن ها بیشتر مواقع به این دلیل می گویند همسر برام وقت نمیذاره که از علاقه ی وی نسبت به خود اطمینان ۱۰۰% ندارند. در این مورد زن ها بیشتر به دنبال این هستند که متوجه شوند آیا همسرشان آن ها را واقعا دوست دارد یا خیر، و برای شان مهم نیست همسرشان چه می کند.

بعضی از زن ها به عشق شوهرشاننسبت به خود شک دارند و در رابطه احساس ناامنی می کنند. آن ها همیشه به دنبال علائمی هستند که نشان دهد ترس هایشان حقیقت دارد. وقتی زنی متوجه شود همسرش ۱۰ ساعت در روز کار می کند فورا نتیجه می گیرد همسرم همیشه سره کار است و به من علاقه ای ندارد. زیرا بر اساس منطق زن ها شوهرش باید او را در اولویت قرار دهد و اگر مدت زمان کار خود را کم نمی کند پس حداقل بین کار برای او وقت بگذارد. (نگاه کنید به چرا زن ها به عشق مردها شک دارند)

این روش تفکر غیر عقلانی بوده و با هیچ منطقی سازگار نیست. اگر همسر همین زن ها کار خود را ترک کنند تا در کنار آن ها باشند با او دعوا خواهند کرد که چرا برای تامین مخارج زندگی کار نمی کنند. (نگاه کنید به چرا زن و شوهر دعوا می کنند)

من یک بار در این مورد با زنی صحبت می کردم که اعتراض می کرد چرا همسرم همش سر کاره؟ پاسخ من به او این بود که اولویت شماره ۱ هر مردی در زندگی شغل او می باشد. او عصبانی شد و گفت اولویت شماره ۱ همسرم باید من باشم. من به او گفتم بعضی مواقع مشکلات کاری مرد را مجبور می کند چنین رفتاری داشته باشد زیرا در غیر این صورت شغل و منبع درآمد خود را از دست می دهد اما او از این حرف من اصلا خوشش نیامد.

او نمی خواست بخش بزرگی از واقعیت را ببیند و تنها تمرکزش روی پیدا کردن مدارکی بود که ثابت کند همسرش او را دوست ندارد زیرا احساس ناامنی می کرد.

وقت نداشتن به معنی دوست نداشتن نیست

چه می شود اگر مردی کارش را تمام کند و بعد از آن با شما تماس بگیرد؟

چرا نمی توان تماس گرفتن بعد از کار را نشانه ای از عشق در نظر گرفت؟

آیا منطقی است مردی فقط به دلیل اینکه عشق خود را به همسرش ثابت کند کارش را از دست دهد؟

نشانه های زیادی می تواند علاقه یا عدم علاقه ی یک مرد را به شما نشان دهد اما بدانید ترک شغل و وقت گذراندن پشت تلفن نشانه ی مثبتی نیست. هر مرد عاقلی می داند که اول باید اولویت های ضروری مدیریت شوند.

اگر از اینکه همسرتان همیشه با شما تماس نمی گیرد شکایت دارید ابتدا از خود بپرسید آیا وقت نذاشتن همسرتان با احساس ناامنی در شما ارتباطی دارد؟

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین مرجع در مورد بازگشت به رابطه و عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش بازگشت به رابطه مراجعه کنید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

توجه به همسر

مدل لوح سفید برای معذرت خواهی از همسر

خسته شدن از همسر

دلایل از بین رفتن عشق بعد از ازدواج

بازگشت عشق و علاقه به زندگی مشترک

تداوم عشق بعد از ازدواج

چگونه ازدواج موفق داشته باشیم