هیچ چیز غیرممکن نیست

من نمی توانم این کار را انجام دهم

بعضی اوقات احساس می کنیم نمی توانیم کاری را که می خواهیم انجام دهیم. بعضی اوقات انجام یک کار خاص برای ما خیلی سخت یا تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد.

افسردگی درواقع از دست امید برای حل یک مشکل است. معمولا افسردگی زمانی اتفاق می افتد که باور کنیم خواسته هایمان غیر ممکن و دست نیافتنی هستند. (نگاه کنید به دلایل افسردگی ناگهانی)

اما سوال اینجاست: آیا اینکه باور داشته باشیم هیچ چیز غیر ممکن نیست بیش از حد خوش بینانه به نظر نمی رسد؟ آیا واقع گرایی در این نیست که بدانیم غیر ممکن هایی هم در دنیا وجود دارند؟

هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد

آرش مردی بسیار لاغر است. یک روز زمانی که به خانه برمی گشت سه مرد درشت اندام سر راهش قرار گرفتند و او را اذیت کردند.

بهرام با حالتی افسرده به خانه بازگشت زیرا باور داشت مبارزه با آن سه مرد برای او غیر ممکن بود. باور او منطقی به نظر می رسید، چگونه می توانست با سه مردی که اندامشان دو برابر او بود مبارزه کند؟

بله برای او غیر ممکن بود که در آن روز، یک هفته بعد یا حتی دو ماه با آن ها مبارزه کند اما همان روز اگر تمرین های رزمی را شروع می کرد ممکن بود ۶ ماه بعد یا کمی بیشتر توانایی مبارزه با آن افراد را به دست می آورد.

با این داستان قصد داشتم به شما بگویم غیر ممکن ها زمانی غیر ممکن هستند که مهارت ها و توانایی های خاصی را نداشته باشیم. زمانی که این مهارت ها را به دست آوریم و نقص هایمان را کامل کنیم غیر ممکن ها ممکن می شوند.

ممکن است شغل پیدا کردن در شرایط سخت اقتصادی غیر ممکن باشد اما اگر مهارت های خود را افزایش دهید و در زمینه های مختلف چیزهای بیشتری یاد بگیرید می توانید برای خود شغلی پیدا کنید.

آیا واقعا غیر ممکن هایی وجود دارند؟

بله غیر ممکن های زیادی وجود دارند، اما فقط برای کسانی که وجود غیر ممکن ها را باور کرده اند. به محض اینکه باور کنید چیزی غیر ممکن است باورهایتان مانع دستیابی به مهارت های لازم می شوند و تا زمانی که باورهای خود را به چالش نکشید و مهارت های مورد نیاز را کسب نکنید غیر ممکن ها غیر ممکن باقی می مانند.

غیر ممکن تنها برای افرادی که به آن باور کرده اند وجود دارد. تنها زمانی که غیر ممکن ها را باور کنید آن ها را می بینید. (نگاه کنید به با نابودی باورهای غلط استعدادهای پنهان خود را آزاد کنید)

افسردگی و باورها

افسردگی مانند ویروس HIV برای روح است. درست مانند ویروس HIV که باعث از بین رفتن سیستم ایمنی بدن می شود، افسردگی سیستم ایمنی احساسات فرد را با تغییر باورهایش از بین می برد. افسردگی طولانی مدت باورهای فرد را به کلی عوض می کند به طوری که باورهای جدید در حمایت از افسردگی به وجود می آیند.

زندگی نا عادلانه است و من خوش شانس نیستم از جمله باورهایی هستند که با تغییر سیستم اعتقادات تحت تاثیر افسردگی به وجود می آیند. تسلیم این باورهای نشوید، با تمام قدرت خود آن ها را به چالش بکشید تا ثابت کنید که اشتباه هستند.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

موفقیت بعد از شکست

مقابله با مشکلات و دشواری ها

چگونه به موفقیت مالی برسیم

چگونه در کسب و کار موفق شویم

چگونه در برابر مشکلات بایستیم

غیرممکن ممکن میشود

چگونه در برابر مشکلات قوی باشیم