چرا افراد مستقل به سختی عاشق می شوند

عشق چرا اتفاق می افتد

همه ی مردم عاشق می شوند، این بخشی از طبیعت انسان است.

اما من مطمئن هستم شما افرادی را دیده اید که به ندرت عاشق می شوند و در مقابل افرادی را نیز دیده اید که بیشتر از حد معمول عاشق هستند.

وقتی در مورد روانشناسی عشق صحبت کردم گفتم عوامل زیادی تعیین می کنند فردی عاشق فرد دیگری شده است یا نه. بعضی از این عوامل از تمایلات و نیازهای انسان نشات می گیرند و بعضی دیگر از نواقص و عیب هایشان.

اجازه دهید تفاوت آن را توضیح دهم. یک زن ممکن است بخواهد با مرد باهوشی در ارتباط باشد زیرا باور دارد این مرد می تواند به او کمک کند زندگی بهتری داشته باشد. این نمونه ای از یک معیار بر اساس نیاز واقعی می باشد.

زن دیگری ممکن است با مجرد بودن احساس بی ارزشی کند و به همین دلیل بخواهد خیلی زود وارد رابطه ی عاطفی شود. در چنین موردی معیار فرد ربطی به نیازهایش ندارد و مربوط به نقص ها و کمبودهای او می باشد.

این زن مشکل دارد زیرا به اشتباه معتقد است مجردها بی ارزش تر از متاهل ها هستند.

این مفاهیم چه ارتباطی بامستقل بودن دارند

عدم استقلال عاطفی باعث می شود فردی بیش از حد معمول عاشق شود.

احساسات بد معمولا توسط ذهن ارسال می شوند تا به شما انگیزه دهند تسکین پیدا کنید. فردی که استقلال عاطفی ندارد ممکن است تا وقتی مجرد باشد رنج و عذاب زیادی را متحمل شود. به عبارت دیگر این فرد زمانی که وارد رابطه می شود آرامش پیدا می کند.

مشکل اینجاست که چنین فردی معمولا نیازها و خواسته های مهم خود را قربانی می کند تا به سرعت وارد رابطه ی عاطفی شوند. و احتمالا می توانید حدس بزنید آینده ی چنین روابطی چه خواهد شد.

چرا افراد مستقل به سختی عاشق می شوند

افراد مستقل معمولا از لحاظ عاطفی قوی هستند و می دانند چه می خواهند. یک فرد مستقل معمولا به سختی وارد رابطه می شود تا بتوانید تنهایی هایش را جبران کند.

به عبارت دیگر بیشتر مردم به دلایلی جدا از عشق مانند تسکین دردهای عاطفی عاشق می شوند. از آنجایی که بیشتر افراد مستقل تنها زندگی می کنند این فشارها به سختی روی تصمیماتشان اثر می گذارد و تا زمانی که فرد مورد نظرشان را پیدا نکنند مجرد خواهند ماند.

افراد مستقل تسلیم دردها و فشارهای احساسی که دیگران را مجبور به برقراری رابطه می کند نمی شوند.

اشتباه گرفتن همه چیز با عشق

بیشتر مردم احساسات دیگر را با عشق اشتباه می گیرند و به همین دلیل نمی توانند بعد از جدایی بهبودی شان را به دست آورند. بیشتر مردم احساس تنهایی، تمایل به تایید شدن و تمایل به احساس با ارزش بودن و بسیاری از احساسات دیگر را با احساس عشق اشتباه می گیرند.

این افراد معمولا عاشق افراد اشتباهی می شوند و تصور می کنند نیمه ی گمشده شان را پیدا کرده اند. بعد ها متوجه می شوند در این رابطه ی عاطفی نیز خوشحال نیستند.

افراد مستقل مرتکب چنین اشتباهاتی نمی شوند و به همین دلیل عشق در آن ها به تدریج اتفاق می افتد. البته منظور من عشق اشتباه است.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید قوی ترین صلاح شما دانش شما است.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

زمان عاشق شدن

چرا هیچ کس عاشقم نیست

آیا فکر کردن به یک فرد شما را عاشق او می کند

۴ دلیل بنیادین در عاشق شدن

چگونه بفهمیم دختر یا پسری عاشق ما شده است