چرا زن ها به عشق مردها شک دارند

او دوستم ندارد

چرا بعضی از زنان همیشه نسبت به عشق مردان شک دارند؟

چرا بعضی از زنان همیشه نسبت به اهداف مردان شک دارند، حتی اگر هیچ نشانه ی هشدار دهنده ای وجود نداشته باشد؟

بسیاری از زنان تلاش می کنند با کوچکترین مدرکی به خود ثابت کنند شوهرانشان واقعا آن ها را دوست ندارند، حتی اگر این مدرک ها بسیار بی اهمیت باشند. بعضی از زن ها تا وقتی که شوهرانشان مدام به آن ها زنگ نزنند حتی وقتی در محل کارشان هستند، در رابطه احساس نا امنی می کنند. (نگاه کنید به احساس ناامنی در رابطه)

غیر معمول نیست از زنی بشنوید همسرش او را دوست ندارد زیرا از صبح تا بعد از ظهر سر کار است و با او تماس نمی گیرد.

البته این افکار فقط زمانی به وجود می آید که یک زن به عشق همسرش نسبت به خود شک داشته باشد. در چنین مواردی او تنها به این موضوع اهمیت می دهد که مطمئن شود همسرش او را دوست دارد.

چرا بعضی زن ها نسبت به اهداف و عشق همسرشان نسبت به خود شک دارند؟

چرا بعضی از زنان در رابطه احساس ناامنی می کنند؟

هر فردی معمولا داستان منحصر به فرد خودش را دارد، اما دلایل زیادی هستند که باعث می شوند تعداد زیادی از زنان نسبت به اهداف مردان خود شک داشته حتی اگر این مردان هیچ کار اشتباهی انجام نداده باشند. اولین و مهم ترین دلیل آن مشکلات مربوط به نقش پدر در زندگی آن ها است.

اگر پدر یک زن به اندازه کافی به او محبت نکرده باشد، ممکن است در سطح ناخودآگاه خود نتیجه بگیرد که شایسته دوست داشتن نیست. وقتی که این زن با زخم های قدیمی خود ازدواج کند، نسبت به اهداف همسرش شک خواهد کرد.(نگاه کنید به درمان زخم های احساسی)

این زن کارهای همسرش را نشانه ای از بی توجهی نسبت به او تفسیر می کند. اگر مردی زیاد تماس نگیرد، مدت زمان زیادی کار کند و حتی نگوید “دوستت دارم” باعث می شود همسرش فکر کند به او علاقه ندارد. (نگاه کنید به اگر این نشانه ها را در همسرتان می بینید،دیگر به شما علاقه ندارد)

این مشکل حتی زمانی اتفاق می افتد که یک زن باور داشته باشد رفتار پدرش با خواهر او بهتر بوده است. در چنین موردی این زن همیشه از اینکه با فرد دیگری جایگزین شود می ترسد زیرا نمی خواهد اتفاقات تلخ گذشته را دوباره تجربه کند.

این زن ممکن است نسبت به زنان دیگر حسادت کرده و همیشه شک داشته باشد که همسرش بخواهد او را به خاطر زن دیگری ترک کند.

زخم های قدیمی را بررسی کنید

البته اتفاق های بیشتر و متعددی می توانند باعث این مشکل شوند اما در همه موارد یک چیز مشترک است: یک زخم که در گذشته اتفاق افتاده این احساس نا امنی را به وجود آورده است.

اگر همیشه نسبت به اهداف همسرتان شک و تردید دارید، لازم است که شجاعانه در گذشته خود به دنبال یک زخم قدیمی بگردید. اگر برای اینکه متوجه شوید همسرتان شما را دوست دارد یا نه کارهای غیر منطقی انجام می دهید بدانید که بر اساس یک زخم قدیمی که هرگز درمان نشده است عمل می کنید.

در چنین مواردی جمع آوری مدارک تا زمانی که این زخم قدیمی هنوز وجود داشته باشد کمکی نمی کند. تنها راه برای پایان دادن به این مشکل این است که زخم های قدیمی را بررسی کرده و آن ها را درمان کنید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

آیا دوستم دارد

عشق واقعی پسر به دختر

عشق واقعی مردان چگونه است

فاصله گرفتن مرد مورد علاقه

چرا احساس عشق از بین می رود

از دست دادن علاقه در یک رابطه