چرا این اشتباه هربار تکرار می شود؟

چرا بعضی زن ها همیشه عاشق مردان بی احساس می شوند؟

چرا بعضی زن ها هیچ وقت از اشتباهات خود درس نمی گیرند؟

و چرا این زن ها وقتی متوجه می شوند انتخابشان اشتباه است از آن دست نمی کشند؟

اولین توضیح برای چنین موردی این است که شما به دنبال ویژگی های شخصیتی به خصوصی هستید و این ویژگی های شخصیتی به طور غیر مستقیم با بی احساس بودن ارتباط دارد. فرض کنید مردان مستقل را دوست دارید.

در چنین موردی چه می شود اگر عاشق مردی مستقل و بلندپرواز شوید؟ این مرد بسیار پر مشغله خواهد بود و به ندرت می تواند با شما وقت بگذراند.

در این شرایط تصور می کنید مرد مورد علاقه تان شما را دوست ندارد و بی احساس است زیرا ویژگی های شخصیتی که شما به دنبال او هستید مردان را به گونه ای نشان می دهد که برای شما وقت ندارند. به عبارت دیگر ویژگی های شخصیتی مورد علاقه ی شما ممکن است در مردانی پیدا شود که بی احساس به نظر برسند.

اما این فرد واقعا بی احساس است

همین مفهوم ممکن است باعث انتخاب مردی شود که واقعا بی احساس است. بعضی از ویژگی های شخصیتی به گونه ای هستند که تنها با وجود برخی ویژگی های شخصیتی دیگر در افراد یافت می شوند.

احتمال دارد برخی از ویژگی های شخصیتی که به دنبال آن هستید به طور مستقیم و غیر مستقیم با بی احساس بودن ارتباط داشته باشد.

در این شرایط تله ای وجود دارد که بیشتر مردم را سردرگم می کند. بیشتر مردم بدون اینکه چیزی در مورد طرف مقابل خود بدانند و تنها وقتی متوجه می شوند آن ها بی احساس هستند عاشق آن ها خواهند شد. در چنین موردی باید الگوی عشق خود یا همان لیستی که معیارهای فرد مورد علاقه تان را تعیین می کند سرزنش کنید.

ممکن است با هدف به خصوصی آن ها را انتخاب کنید

در مقاله ی چرا فرد اشتباهی را انتخاب کردم توضیح دادم ممکن است ضمیر ناخودآگاه فرد را فریب دهد و باعث شود عاشق افراد مشابهی شود تا چیزی را به او ثابت کند.

دختری که فردی را دوست داشته و توسط او رد شده است عاشق افرادی شبیه او خواهد شد زیرا ضمیر ناخودآگاهش سعی می کند تایید هر شخصی شبیه به او را به دست آورد.

اگر زنی توسط مرد بی احساسی که برایش خیلی مهم بوده است رد شود برای اینکه با ارزش بودن خود را به خودش ثابت کند بازهم به مردان بی احساس جذب خواهد شد.

تعریف شما ار بی احساس بودن چیست؟

در نهایت بیشتر مشکلات بین زوج ها به این دلیل است که انتظارات آن ها از رابطه ی عاطفی متفاوت می باشد. باید مشخص کنید دقیقا تعریف شما از بی احساس بودن چیست و مطمئن شوید همسرتان این موضوع را می داند.

یکی از مشکلات بین زوج هایی که همدیگر را دوست دارند و من در اغلب موارد آن را می بینم این است: مرد کمتر با همسرش تماس می گیرد زیرا تماس گرفتن راهی نیست که با آن ابراز علاقه کند، درحالی که زن تصور می کند تماس گرفتن یکی از نشانه های علاقه است و اگر مردی تماس نگیرد او را دوست ندارد.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید بزرگترین صلاح شما دانش شما است. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا مردها بی احساس می شوند

چرا بعضی مردم احساساتی نیستند

جذب مردی که دوستش داریم

راههای افزایش عشق بین همسران

روش های افزایش عشق در رابطه ی عاشقانه

چرا عشق در مردان از بین می رود

چگونه رابطه ی خود را صمیمی تر کنیم