چرا عشق قبلی تان رفتارش را بعد از جدایی تغییر داده است

شما از عشق قبلی خود جدا شده اید و می خواهید زندگی خودتان را داشته باشید اما متوجه می شوید عشق قبلی تان با شما سازگار است و خیلی بهتر به نظر می رسد. چه اتفاقی افتاده است؟

خبر خوب این است که برای این اتفاق یک توضیح علمی وجود دارد. بعد از جدایی تغییر رفتار فرد به دو چیز بستگی دارد: رابطه چه تاثیری روی او داشته و برنامه های او بعد از جدایی چیست؟

همچنین نوع بهبودی فرد بعد از جدایی تاثیر عمیقی روی رفتار و عملکرد او خواهد داشت. فردی مه بهبودی خود را به طور کامل به دست آورده باشد رفتار متفاوتی نسبت به فردی که به طور کانل به بهبودی نرسیده باشد خواهد داشت.

  • او به طور کامل بهبودی اش را به دست نیاورده است: اگر فردی بهبودی خود را به طور کامل به دست نیاورده باشد تمایل به انتقام گرفتن او را کنترل می کند. او می خواهد با بهتر نشان دادن خود به شما احساس بدی بدهد.
  • هرچیز غیر قابل دسترسی با ارزش تر به نظر می رسد: هرچیزی که غیر قابل دسترس می شود بیشتر از حد واقعی خود با ارزش به نظر می رسد. وقتی دیگر عشق سابقتان در کنار شما نباشد احساس متفاوتی نسبت به او خواهید داشت و تصور می کنید جذاب تر شده است. به عبارت دیگر شما فقط فکر می کنید او جذاب تر شده است.
  • رابطه ی آزاردهنده ای داشته اید: اگر رابطه ی شما به هر دلیلی آزار دهنده بوده است چندروز یا چندهفته بعد از جدایی تسکین دردهای عاطفی باعث می شود عشق قبلی تان بهتر به نظر برسد. (نگاه کنید به رابطه ی عاطفی آزار دهنده چه نشانه هایی دارد)
  • عشق قبلی تان می خواهد با فرد دیگری رابطه برقرار کند: معمولا زن ها بعد از جدایی با رفتار و ظاهر بهتری حاضر می شوند تا فرد دیگری را به خود جذب کنند.
  • پشیمانی باعث می شود هرچیزی بهتر به نظر برسد: پشیمانی هرچیزی را در چشم شما بهتر از قبل نشان می دهد. وقتی عشق قبلی خود را از دست بدهید پشیمان می شوید و این پشیمانی باعث می شود طرف مقابل برایتان ارزش بیشتری پیدا کند. (نگاه کنید به خودت را سرزنش نکن)

چرا عشق قبلی تان بعد از جدایی رفتار بهتری دارد؟

رایج ترین دلایل ممکن این اتفاق به شرح زیر است:

چه باید کرد

اولین و مهم ترین کار این است که از این فرد دوری کنید. در کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توضیح دادم هرچقدر بیشتر در کنار فردی وقت بگذرانید این فرد بیشتر برای شما جذاب به نظر می رسد.

وقتی از عشق قبلی تان دور شوید به ذهنتان فرصت می دهید او را فراموش کند. (نگاه کنید به فراموش کردن عشق نافرجام)

باید کمتر در مورد او با دوستانتان صحبت کنید زیرا بر اساس نظریه ی برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه اگر دوستانتان از او تعریف کنند بیشتر جذب او می شوید.

به عبارت دیگر دوستانتان می توانند ضمیر ناخودآگاه شما را به گونه ای برنامه ریزی کنند که عشق سابقتان جذاب تر به نظر برسد.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

دوستی با عشق قدیمی

چرا عشق قبلی تان می خواهد به او حسادت کنید

برگشتن عشق قدیمی

چرا عشق سابقتان از شما دوری می کند

چرا عشق سابقتان شما را بلاک کرده است

دوستی معمولی با عشق سابق

آیا دوستی معمولی مرد و زن امکان پذیر است

چرا عشق قدیمی تان هنوز با شما ارتباط دارد

چرا مردم در مورد عشق قدیمی خود حرف می زنند