چرا عشق قبلی تان می خواهد به او حسادت کنید

چرا بعضی افراد بعد از جدایی بهبودی خود را به دست نمی‌ آورند

بعضی‌ خواننده ها از من می‌پرسند چرا عشق سابقشان کارهای عجیبی انجام می دهد. یکی از رایج ترین سوالاتشان این است که چرا عشق سابقشان کاری می کند به او حسادت کنند.

چرا ممکن است بعد از چند هفته یا چندماه جدایی عشق سابقتان شما را اذیت‌ کند؟

اولین چیزی که باید در مورد جدایی این است که بیتشر مردم نمی‌توانند بعد از جدایی بهبودی کامل خود را به دست آورند و به همین دلیل تمایل به انتقام گرفتن تا مدت ها در آن ها باقی می ماند.

بیشتر مردم از ترانه ها، فیلم ها و‌ منابع دیگر باورهای نادرستی در مورد رابطه دریافت می کنند. در نتیجه ی این باورهای نادرست روند بهبودی به شکل نادرستی اتفاق می افتد. بعضی مردم معتقدند تنها یک نیمه ی گمشده وجود دارد، بعضی دیگر معتقدند فراموش‌ کردن عشق اول غیر ممکن است و بعضی دیگر باور‌ دارند عشق واقعی تنها یک بار اتفاق می افتد.

از‌ آنجا که این افراد اعتقادات نادرستی دارند بهبودی بعد از جدایی به طور ناقص اتفاق می افتد و‌ می‌خواهند کاری کنند عشق سابقشان به او حسودی کند.

چرا عشق سابقتان کاری می کند به او‌ حسادت کنید

به طور خلاصه عشق سابقتان به این دلیل می خواهد به او حسادت کنید که به طور کامل بهبودی خود را به دست نیاورده است. در موارد دیگر عشق سابقتان تلاش می‌کند از‌ شما انتقام‌ بگیرد و به همین دلیل می خواهد به او حسادت کنید.

در حقیقت هدف عشق سابق شما این نیست که به او حسادت کنید، هدف او‌ این است که احساس بدی داشته باشید. مشکل اینجاست که اگر او موفق شود و‌ شما حسادت کنید یعنی شما هنوز بهبودی خود را به دست نیاورده اید..

بله این امکان وجود دارد که هیچ احساسی به عشق سابقتان نداشته باشید اما به او‌ حسادت کنید زیرا بخشی از شما هنوز بهبودی خود را به دست نیاورده است.

در مقاله ی انتقام عشقی و دلایل آن گفتم بی تفاوتی تنها واکنشی است که نشان می دهد دیگر بهبود پیدا کرده اید.

در این شرایط چه باید کرد

همانطور که احتمالا حدس زدید بی تفاوتی تنها راه حل درست است. بد رفتاری کردن، عصبانی شدن و انتقام گرفتن نشان می دهد شما هنوز به او اهمیت می دهید.

در کتاب چگونه هر شخصی را عاشق کنیم گفتم رفتار های منفی می توانند نشانه های مثبتی باشند زیرا نشان دهنده ی احساسات شما می باشند.

کسی که عشق سابقش را فراموش کرده باشد به هیچ چیز مربوط به او‌ اهمیت نمی‌دهد. نمی خواهد چیزی در مورد او‌ بداند، نمی خواهد پیگیر کارهای او شود، و‌ وقتی او‌ را می بیند احساس بدی ندارد.

وقتی پاسخی ندهید و‌ بی تفاوت باشید به سادگی و به طور مستقیم به او نشان‌ می‌دهید که برایتان بی اهمیت است.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

برگشتن عشق قدیمی

چرا عشق سابقتان از شما دوری می کند

وقتی عشقت بلاکت میکنه یعنی چی

دیدن عشق قبلی

آیا دوستی معمولی مرد و زن امکان پذیر است

چرا عشق قدیمی تان هنوز با شما ارتباط دارد

چرا مردم در مورد عشق قدیمی خود حرف می زنند