چرا عشق قدیمی تان هنوز با شما ارتباط دارد

آیا او هنوز به شما علاقه مند است؟

بعضی افراد فکر می کنند اگر عشق قدیمی شان هنوز با آن ها در ارتباط باشد به آن ها علاقه مند است اما این می تواند تنها یک احتمال باشد.

در مقاله ی چرا مردها ازدواج نمی کنند توضیح دادم هیچ اقدامی تفسیر مشخص و به خصوصی ندارد و برای درک عملکرد یک فرد باید رفتار و شخصیت او را بشناسید.

بله ممکن است عشق سابق تان دلتنگ شما شود و به همین دلیل تصمیم بگیرد با شما در ارتباط باشد اما دلایل دیگری هم برای این رفتار وجود خواهد داشت. بیشتر مردم نمی توانند بعد از جدایی بهبودی کامل خود را به دست آورند و به همین دلیل ممکن است هرچیزی را که آن ها را به یاد رابطه ی قبلی شان می اندازد پیش خود نگه دارند.

اگر عشق از دست رفته شما تصمیم بگیرد هنوز با شما در ارتباط باشد به این معنا نیست که هنوز به شما علاقه مند است، این می تواند تنها یکی از دلایل احتمالی باشد.

او بهبودی خود را به طور کامل به دست آورده است

عشق سابق تان ممکن است درحالی که بهبودی خود را کامل به دست آورده است بازهم با شما در ارتباط باشد. در چنین موردی حتی اگر به طور مداوم او را ببینید هیچ تاثیری روی احساساتش نخواهید داشت. عشق قدیمی شما به بهبودی کامل رسیده و ارتباط او با شما به این دلیل است که می خواهد به خودش یادآوری کند موفق شده بعد از جدایی از شما بهبودی خود را به دست آورد. این مسئله مربوط به حفظ شخصیت است.

در موارد دیگری عشق از دست رفته شما بهبودی خود را به دست آورده اما هنوز با شما در ارتباط است زیرا به شما احترام می گذارد و نمی خواهد شما را فراموش کند. البته به ندرت اتفاق می افتد که عشق قبلی تان تنها بخواهد دوستی اش را با شما حفظ کند. (نگاه کنید به دوستی معمولی با عشق سابق)

البته حتی در مواردی که عشق از دست رفته تان بهبود یافته است همچنان می توانیم با تکالیف صحیح عشقمان را برگردانیم.

او می خواهد از شما انتقام بگیرد

بعضی مواقع افراد بعد از جدایی رفتار بچه گانه ای از خود نشان می دهند و به روش هایی فکر می کنند که بتوانند به عشق قبلی خود آزار برسانند. در مقاله ی انتقام عشقی و دلایل آن توضیح دادم انتقام گرفتن از عشق فدیمی تنها نشان می دهد که هنوز به او اهمیت می دهید یا آسیب زیادی دیده اید.

عشق سابق شما ممکن است بخواهد احساس بدی داشته باشید و به همین دلیل ارتباطش را با شما حفظ کند. مثلا با نگه داشتن یک هدیه ی گران قیمت و استفاده ی مداوم از آن فردی را آن هدیه را خریده است آزار می دهد.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

برگشتن عشق قدیمی

دیدن عشق قبلی

وقتی عشقت بلاکت میکنه یعنی چی

دوستی معمولی با عشق سابق

آیا دوستی معمولی مرد و زن امکان پذیر است

چگونه بعد از شکست عشقی به زندگی خود ادامه دهیم