چرا متاهل ها عاشق می شوند

چرا افراد وفادار جذب دیگران می شوند

این سوال افراد زیادی را متعجب کرده است. بیشتر مردم در تعجبند چرا افراد متاهل و وفادار عاشق دیگران می شوند؟

در مورد زن ها این موضوع عجیب تر و پیچیده تر است زیرا زن ها به اندازه ی مردها به ظاهر و ویژگی های فیزیکی اهمیت نمی دهند.

پاسخ به این سوال ساده است؛ جذب شدن توسط ضمیر ناخودآگاه کنترل می شود و ضمیر ناخودآگاه اهمیت نمی دهد فرد مجرد، متاهل یا آماده هست یا نیست!

ضمیر ناخودآگاه مانند یک کودک تنها از تمایلاتش پیروی می کند. نقش ضمیر خودآگاه رام کردن تمایلات ضمیر ناخودآگاه و کنترل کردن آن ها است.

بیشتر افراد خیانتکار این حقیقت را درک نکرده و به محض اینکه به فرد دیگری جذب می شوند خیانت می کنند. این افراد نمی دانند هر فرد وفادار و متاهلی ممکن است عاشق فرد جدید دیگری شوند. ذهن انسان دقیقا اینگونه عمل می کند. (نگاه کنید به نشانه های خیانت عاطفی همسر)

این جذب شدن چگونه اتفاق می افتد؟

دلایل زیادی برای این جذب شدن وجود دارد. مشهورترین این دلایل این است : فرد جدید چیزی دارد که طرف مقابل شما در حال حاضر آن را ندارد. همانطور که قبلا گفتم الگوی عشق لیستی از معیارهای ضمیر ناخودآگاه شما است، معیارهایی که می خواهید در طرف مقابلتان وجود داشته باشد.

اگر همسر فعلی شما کاملا با معیارهای ضمیر ناخودآگاه و الگوی عشقتان سازگار باشد به سختی به فرد دیگری جذب خواهید شد. اما اگر همسرتان با الگوی عشق شما سازگاری کمی داشته باشد ممکن است به فرد دیگری که سازگاری بیشتری نشان دهد جذب شوید.

مورد دیگری نیز وجود دارد؛ یکی از مهم ترین معیارهای شما در همسرتان دیده نمی شود. در نتیجه ی چنین موردی ممکن است به فردی که این معیار را دارد جذب شوید.

به عبارت دیگر عاشق شدن افراد متاهل ممکن است یک مسئله ی کوچک بوده که می توان از آن چشم پوشی کرد یا ممکن است نشانه ای از بروز مشکلات بزرگتر باشد.

راه حل چیست

اگر همسرتان را دوست دارید باید از دیدن افرادی که شما را جذب می کنند اجتناب کنید. اگر این افراد دوستان نزدیک شما هستند باید کمتر با آن ها ملاقات داشته باشید.

همچنین زمانی که ازدواج شما موفق به نظر می رسد و با آن خوشحال هستید بازهم اقدامات بالا اقدامات درستی خواهند بود. در شرایط متفاوت زمانی که همسر خود را دوست ندارید و از رابطه با او خوشحال و راضی نیستید باید در مورد چیزی که آزارتان می دهد با او صادقانه صحبت کنید. (نگاه کنید به نارضایتی در زندگی مشترک)

در چنین شرایطی می توانید با یک مشاور متخصص مشورت کرده و خواسته های خود را مطرح کنید. ممکن است با کمی تغییرات رفتاری رابطه ی شما اصلاح شود و مشکلات را پشت سر بگذارید.

من با این مقاله قصد ندارم شما را سردرگم کنم. اگر همسرتان را دوست دارید این علاقه های ناگهانی و کوچک بخشی از طبیعت شما است و می توان آن ها را کنترل کرد. اما زمانی که این علاقه بیش از حد قوی شد باید نگران باشید و با مشاور مشورت کنید.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت  نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مکانی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که بر اساس علوم روانشناسی بوده و به زبانی ساده بیان شده است. سایت نوی بینش بزرگترین منبع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب به شما کمک می کند هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی خود را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا باید رابطه با مرد متاهل را تمام کنید

عشق و عاشقی با متاهل ها

دلایل رابطه با افراد متاهل

دلیل هوس بازی متاهل ها چیست

چرا عاشق مردهای متاهل می شوم