چرا مردم در مورد عشق قدیمی خود حرف می زنند

آن ها جدا شده اند درست است؟

جدایی نشانه ی پایان یک رابطه است. بعد از جدایی هر دو طرف رابطه باید به دنبال زندگی خود بروند و کمتر در مورد عشق قبلی شان فکر کنند اما همیشه این اتفاق نمی افتد.

بیشتر مردم از شریک عشقی خود جدا می شوند بدون اینکه بتوانند به طور کامل احساساتشان را ار بین برده و بپذیرند که چه اتفاقی افتاده است. حتی افرادی که خودشان رابطه را تمام می کنند ممکن است تا چندماه بعد از پایان رابطه هنوز نسبت به طرف مقابل خود تحت تاثیر احساسات باشید.

تحت تاثیر احساسات بودن دقیقا همان موضوعی است که می خواهم در مورد آن با شما صحبت کنم. هر چقدر بیشتر تحت تاثیر احساسات باشید تمایل دارید بیشتر در مورد طرف مقابل صحبت کنید.

اگر فردی کار بدی در حق شما کرده باشد و شما نتوانستید پاسخی به او بدهید احتمالا در مورد آن با دوستان خود صحبت خواهید کرد زیرا نسبت به این موضوع تحت تاثیر احساسات هستید.

اگر فردی در مورد رابطه ی عاطفی گذشته اش تحت تاثیر احساسات باشد هیچ راهی به جز صحبت کردن در مورد او و یادآوری او نخواهد داشت.

چه چیزی باعث این حالت می شود

ابتدا مهم است بدانید من در مورد موارد نادری که فرد به خوبی در مورد عشق قدیمی خود یاد می کند صحبت نمی کنم. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که فرد دلتنگ طرف مقابل خود می شود یا به سطح خوبی از آرامش درونی رسیده باشد.

موقعیتی که در مورد آن صحبت می کنم در نتیجه ی تاثیر احساسات منفی ناشی از اتفاقات رابطه به وجود می آید. اگر طرف مقابلتان به شما آسیب زده باشد، با شما بدرفتاری کرده باشد و زخم های احساسی برای شما به جا گذاشته باشد احتمالا مدت ها در مورد او صحبت خواهید کرد.

هرچقدر بیشتر در مورد کسی صحبت کنید بیشتر نشان می دهید او برایتان مهم است.

واژه ی مهم در اینجا معنی عشق و وابستگی نمی دهد، درواقع شما به اتفاقی که برایتان افتاده است اهمیت می دهید. چیزی که ما را آزار می دهد برای مدت طولانی در ذهنمان می ماند. به همین دلیل در مورد عشق قدیمی خود صحبت می کنیم.

آیا درست است در مورد عشق قدیمی خود صحبت کنیم؟

نه این کار درست نیست.

هرچقدر بیشتر در مورد عشق قدیمی خود حرف بزنید بیشتر او را به خود یادآوری می کنید. این یادآوری ها احساس دشمنی شما را بیشتر می کند و حتی ممکن است دلتان برای عشق قدیمی خود تنگ شود.

هرچقدر بیشتر در مورد چیزی صحبت کنید ذهنتان بیشتر فکر می کند او برای شما مهم است و در نتیجه او بیشتر برای شما مهم خواهد بود.

به علاوه اگر فردی به عشق قدیمی تان بگوید شما در مورد او صحبت می کنید ممکن است مشکلات بیشتری به وجود بیاید. ممکن است عشق قدیمی تان نیز در مورد شما بدگویی کرده یا تصور کند شما دلتنگ او هستید که هنوز در مورد او حرف می زنید.

در هر دو مورد موقعیت شما تضعیف می شود.

کاملا عادی است بعد از جدایی احساس کنید بخواهید از عشق قدیمی خود انتقام بگیرید اما این فقط یک احساس است.

اگر این احساسات به عمل تبدیل شوند ضمیر ناخودآگاهتان برنامه ریزی می شود و بیشتر رنج می کشید. بهترین انتقام بی تفاوتی کامل نسبت به طرف مقابلتان است.

(نگاه کنید به برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه)

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

برگشتن عشق قدیمی

چرا عشق سابقتان از شما دوری می کند

وقتی عشقت بلاکت میکنه یعنی چی

دوستی معمولی با عشق سابق

دیدن عشق قبلی

چرا عشق قدیمی تان هنوز با شما ارتباط دارد