دوستش دارم نمیتوانم فراموشش کنم

در مقالات مختلف برای فراموش کردن عشق و ترک معشوق راه حل هایی مانند “زمان زخم ها را درمان می کند” یا ” خودتان را مشغول کنید” معرفی شده است. چنین راه حل هایی نه تنها به شما کمکی نمی کنند بلکه وضعیت شما را در شرایط بدتری قرار می دهند.

ممکن است بسیاری از شما برای فراموش کردن عشق خود این راه حل ها را امتحان کرده باشید و احتمالا بعد از مدتی متوجه شده اید که آن ها راهکارهایی احمقانه بیش نیستند. اما نگران نباشید؛ وبسایت نوین بینش محلی برای پایان دادن به درد و رنج های شماست.

من در مدت زمان کوتاهی می توانم مراجعه کننده هایم را متقاعد کنم عشق قبلی و رابطه با او را فراموش کنند. اگر هر روز در محل کار یا دانشگاه با عشق قبلی خود رو به رو می شوید در این مقاله راهکارهایی رابرای فراموش کردن او توضیح داده ام.

هر روز او را می بینم، چگونه از عشقش دل بکنم

فکر می کنید چرا بعضی افراد در تمام طول زندگی شان از کارهای مثل سخنرانی عمومی یا شنا کردن می ترسند؟

حقیقتی که مردم نسبت به آن آگاه نیستند این است: ترس ها با فرار کردن از آن ها و یا انکار کردنشان رشد می کنند و قوی تر می شوند. همین اتفاق در شکست عشقی نیز رخ می دهد؛ اگر تلاش کنید خودتان را سرگرم و مشغول کرده و ازطرف مقابلتان فرار کنید احساسات شما نسبت به او بیشتر شده و رنج و عذابتان افزایش پیدا می کند.

راه حل روانشناسان برای استقامت در برابر ترس ها این است که به طور مداوم در معرض آن ها قرار بگیرید و به هیچ عنوان از آن فرار نکنید. برای فراموش کردن معشوق قبلی تان نیز باید تا می توانید با او برخورد داشته و به یاد داشته باشید که بهبودی شما پس از جدایی زمانی آغاز می شود که جدایی را بپذیرید و با آن رو به رو شوید.

به نظر شما چرا مردم با مرگ عزیزانشان کنار می آیند اما درمان زخم های احساسی پس از جدایی برای آن ها بسیار دشوار به نظر می رسد؟

زیرا آن ها این حقیقت را می پذیرند که عزیزشان دیگر این دنیا را ترک کرده و راهی برای بازگشت او وجود ندارد در نتیجه برای فراموش کردن و درمان زخم های احساسی شان مشکلی نخواهند داشت. برای فراموش کردن معشوق قبلی تان و عبور از شکست عشقی باید پایان رابطه را پذیرفته و اگر هر روز با او رو به رو می شوید مانند یک دوست رفتار کنید.

اولین قدم برای فراموش کردن عشق قبلی تان  این است که از پایان رابطه اطمینان حاصل کرده و دائما این مسئله را با خود تکرار کنید. به محض اینکه امید به بازگشت از بین برود به راحتی جدایی را قبول می کنید و خیلی زود خود را دور از عشق به او میابید.

اگر هر روز در محل کار یا دانشگاه با معشوق قبلی تان رو به رو می شوید یا اگر چیزهای زیادی اطراف شما وجود دارند که عشق قبلی و رابطه با او را در ذهنتان یادآوری می کنند و در نتیجه باعث ایجاد احساس ناخوشاند در شما می شوند به توضیحات زیر خوب توجه کنید:

وقتی دو رویداد به صورت همزمان و مداوم اتفاق می افتد نوعی اتصال بین آن ها ایجاد شده که باعث می شود با رخ دادن یکی از رویداد ها دیگری را نیز به یاد بیاورید. ( مثلا اگر در کنار فردی به ترانه ای گوش دهید بعد ها با پخش شدن ترانه آن فرد را نیز به یاد می آورید)

اما اتصال ها را می توانید از بین ببرید. در مثال بالا کافیست هنگام پخش ترانه از فکر کردن به آن فرد خودداری کنید؛ بعد از مدتی دیگر این اتصال از بین رفته و دیگر این ترانه او را به شما یادآوری نمی کند.

برای فراموش کردن عشقی که هر روز با آن رو به رو می شوید نیز این روش موثر است. هرگاه او را می بینید از مرور خاطرات خوب با او در ذهنتان خودداری کرده و سعی کنید فکرتان را به سمت دیگری هدایت کنید.

توجه به این توصیه ها فراموش کردن عشق قبلی را حتی اگر هر روز با او برخورد داشته باشید، برای شما آسان تر خواهد کرد.

لازم به یادآوری است که همه ی بعد از جدایی می توانید برای بازگشت عشق از دست رفته تان تلاش کنید و راه حل فراموشی را زمانی برگزینید که بازگشت به رابطه برایتان غیر ممکن شده باشد.( نگاه کنید به راه های برگرداندن عشق از دست رفته)

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

فراموش کردن عشق نافرجام

فراموش کردن عشق در چند روز

چگونه فراموشش کنم

چگونه عشق یکطرفه را فراموش کنیم

دوسش دارم نمیتونم فراموشش کنم