چرا بیشتر مردم نمی توانند همسر خود را انتخاب کنند

مطمئن نیستید باید طرف مقابل خود را برای ازدواج انتخاب کنید یا نه؟

خبرهای خوبی برای شما دارم. با انجام کارهای به خصوصی می توانید تصمیم درستی بگیرید.

اولین کار این است که صادقانه از خود بپرسید واقعا چه می خواهید؟

تصور کنید انقدر جذاب هستید که می توانید هر فردی را در دنیا به خود جذب کنید.

چه کسی را انتخاب می کنید؟

به دنبال چه ویژگی های شخصیتی هستید؟

می خواهید با چه نوع شخصیتی رابطه داشته باشید؟

این سوال ها در نگاه اول ساده به نظر می رسند اما ۹۰% افراد پاسخ اشتباهی به آن ها می دهند. دلایل آن به شرح زیر است:

  1. می ترسند فردی بهتر پیدا نکنند
  2. نمی توانند مدت طولانی تنها بمانند (نگاه کنید به چگونه با تنهایی کنار بیاییم)
  3. می ترسند قبل از پیدا کردن فرد دلخواه زمان را از دست بدهند
  4. اعتماد به نفس کمی دارند و با فردی که می توانند وارد رابطه می شوند نه با فردی که می خواهند (نگاه کنید به علائم کمبود اعتماد به نفس چیست)
  5. از مجرد بودن متنفر هستند (نگاه کنید به چرا مجرد بودن شما را قوی تر می کند)
  6. آن ها احساسات خود را دنبال می کنند و احساساتشان نشان نمی دهد واقعا چه می خواهند
  7. می خواهند هرچه سریع تر وارد رابطه شوند

این موارد تنها بعضی از دلایلی را که فرد اشتباهی را انتخاب می کنید نشان می دهد. ده ها دلیل وجود دارد اما من تنها به چند نمونه اشاره کردم تا بتوانید دلایل دیگر را حدس بزنید.

الگوی عشق خود را بشناسید

اگر موانع بالا را پشت سر بگذارید تقریبا نیمی از راه را برای یک تصمیم و انتخاب درست طی کرده اید. در مرحله ی بعدی باید معیارهای الگوی عشقتان را بشناسید.

همانطور که قبلا گفتم الگوی عشق لیستی از معیارهای شما برای انتخاب شریک زندگی است. مشکلی در این الگو وجود دارد: این معیارها معمولا ناخودآگاه هستند. به عبارت دیگر بیشتر مردم نمی دانند چرا عاشق افراد به خصوصی می شوند.

اگر متوجه نباشید چه کاری باید انجام دهید احساسات خود را دنبال می کنید و نتیجه ی آن اشتباهات جدی خواهد بود. باید به خود زمان بدهید موارد موجود در الگوی عشق خود را پیدا کنید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. (نگاه کنید به چگونه معیارهای الگوی عشق خود را بشناسیم)

الگوی عشق خود را با طرف مقابل مقایسه کنید

این کار می تواند کمی سخت باشد زیرا نیاز است کنترل دقیقی روی خود داشته باشید. در این مرحله باید احساسات خود را کنار بگذارید و منطقی تصمیم بگیرید. اگر این فرد با بیشتر موارد موجود در الگوی عشق شما سازگار باشد پس تصمیمتان برای رابطه با او درست خواهد بود.

اگر این فرد با معیارهای مهم الگوی عشق شما سازگاری نداشته باشد پس به احتمال زیاد مرتکب اشتباه بزرگی می شوید. ممکن است به دلیل احساساتی که نسبت به طرف مقابل دارید تصور کنید تصمیم درستی می گیرید اما درواقع این احساسات به مرور زمان از بین می روند و شما با واقعیت ها رو به رو می شوید.

به عبارت دیگر وقتی تنها بر اساس احساسات تصمیم بگیرید احتمال انتخاب اشتباه بیشتر خواهد بود.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید قوی ترین صلاح شما دانش شما است.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه ازدواج موفق داشته باشیم

ازدواج با عشق یا منطق

تاثیر خودشناسی در ازدواج

آیا عشق بعد از ازدواج بوجود می آید

تداوم عشق بعد از ازدواج

جذب افراد به ازدواج با ایجاد وابستگی