http://novinbinesh.com/?p=4213&preview=true

چگونه بعد از شکست عشقی به زندگی خود ادامه دهیم

احتمالا برای بسیاری از سما پیش آمده که به پسری علاقه مند شده و حتی فکر می کردید که او منحصر به فرد است. اما پس از مدتی پسر مورد علاقه تان به هر دلیلی شما را ترک کرده و تنها مانده اید. اکنون پس از این رهایی احساسات بدی به سراغتان آمده و درد و رنج زیادی را متحمل هستید. اما آیا می دانید دلیل چنین احساسات و درد های چه می تواند باشد؟

درد و رنج پس از شکست عشقی در دختران می تواند دلایل مختلفی داشته اما نکته ی قابل توجه اینجاست که بسیاری از این دلایل به دوست داشتن کسی که آن ها را رها کرده مربوط نیستند!

اگر اطلاعات کافی درمورد روانشناسی عشق و روانشناسی شکست عشقی نداشته باشید چنین ادعایی می تواند برای شما عجیب به نظر برسد. پس از مطالعه ی این مقاله خواهید دید که احساس بد شما بعد از رها شدن به دلیل عشق شما به کسی که شما را رها کرده نیست بلکه از عوامل بسیار دیگری ناشی می شود.

دلایل احساسات بد پس از رها شدن

موارد زیر به شما نشان می دهند دلیل واقعی احساسات بد شما پس از رها شدن چیست:

اکثر افراد با این دلایل آشنا نیستند و به همین دلیل فکر می کنند احساس درد و رنج پس از رها شدن به دلیل از دست دادن طرف مقابلشان است.

اگر بتوانید این موارد را در خود اصلاح کنید  به راحتی پس از هر شکستی بلند خواهید شد و به زندگیتان ادامه می دهید.

اعتماد به نفس شما تضعیف شده است: دختر ها پس از اینکه پسر مورد علاقه شان آن ها را رها می کند مدام جلوی آینه می ایستند و به دنبال تغییراتی در ظاهرشان می گردند. هم چنین وزن و تناسب اندام خود را بررسی می کنند تا ببینند آیا وزنشان اضافه شده یا نه. دلیل چنین بررسی هایی تضعیف شدن اعتماد به نفس در دختران است. درواقع دخترها پس از رها شدن به دنبال دلیلی برای این رهایی می گردند اما چیزی پیدا نمی کند. اگر مطمئن شوند پسر مورد علاقه شان به خاطر ظاهر یا اندامشان آن ها را رها نکرده است ممکن است کمتر دچار درد و رنج و احساسات بد بشوند. به طور خلاصه یکی از دلایل احساس درد و رنج پس از رها شدن تضعیف اعتماد به نفس در شماست نه عشق شما به کسی که شما را رها کرده است.

مسائل فردی و درونی: یکی از راه های درمان شکست عاطفی کنار آمدن با خود و مسائل درونی تان است. فکر کردن به جملاتی از قبیل دیگران چه فکری در مورد من می کنند؟ آیا آن ها به یکدیگر می گویند که او مرا به دلایل مختلفی رها کرده است؟ دشمنانم چه فکری در مورد من می کنند؟ کسانی که مرا دوست ندارند حتما در مورد اتفاقی که برایم افتاده است پشت سرم حرف می زنند واقعا شرم آور است . یکی از دلایل احساس شکست و افسردگی در دختر ها پس از رها شدن ترس از حرف های دیگران و اطرافیانشان است و این دلیل هم به عشق شما نسبت به طرف مقابل مربوط نمی شود.

از دست دادن کسی که از بین برنده ی درد های شما بوده است: اگر از آن دسته افرادی هستید که برای فرار از رو به رو شدن با مشکلات زندگیتان وارد رابطه ی عاطفی می شوید بنابراین رها شدن برای شما مانند بازگشتن به مشکلات و واقعیات دردناکتان است. شما برای فرار از احساسات بد خود ( احساسات بد ناشی از مشکلات حل نشده ی زندگیتان) از عشق کمک می گیرید اما وقتی سپر این عشق شکسته شود دوباره با مشکلات قدیمی خود رو به رو می شوید. یکی از دلایل درد و رنج افراد پس از رها شدن این است که فقط با وجود رابطه ی عاطفی احساس خوبی در زندگیشان دارند.

نگرانی درباره ی آینده: فکر کردن به جملاتی از قبیل آیا می توانم از او بگذرم؟ آیا می توانم از نطر مالی مستقل باشم؟ یکی از دلایل احساسات بد دختران بعد از رها شدن است. اگر آن ها پس از رها شدن  نسبت به آینده شان مطمئن باشند دچار درد و رنج کمتری می شوند.

از دست دادن کسی که منبع خوبی از صمیمیت بوده است: بسیاری از دختران پس از اینکه با پسری وارد رابطه می شوند ارتباطشان را با دوستان خود قطع می کنند و در نتیجه طرف مقابلشان تبدیل به تنها منبع صمیمیت برای آن ها می شود. به همین دلیل وقتی رها می شوند احساس تنهایی و شکست می کنند نه به خاطر عشقشان بلکه به خاطر از دست دادن تنها کسی که با او احساس صمیمیت می کردند.

سخن آخر

ممکن است که شما طرف مقابلتان را دوست داشته باشید اما احساس درد و رنج پس از رها شدن ۹۰% ناشی از عوامل دیگری به غیر از علاقه شما نسبت به او است.

البته لازم است به این نکته اشاره کنم که دلایل گفته شده تنها مربوط به دختر ها نیست و بسیاری از پسر ها نیز بعد از جدایی و رها شدن توسط دختر مورد علاقه شان با احساس درد و رنج دست و پنجه نرم می کنند. شکست عشقی هم در مردان و هم در زنان تاثیرات منفی بسیاری خواهد داشت اما اگر مشکلات شخصی خود را حل کنید جدایی و رها شدن مانند قبل احساسات شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین سایت مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم پس از ترجمه از زبان انگیلسی در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

مراحل بهبود پس از جدایی و طلاق

نمی توانم فراموشش کنم

چرا وابسته می شویم – وابستگی به عشق

دلایل افسردگی پس از جدایی

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته