چگونه شکست را بپذیریم

پذیرش شکست به این معنا نیست که بعد از شکست احساس‌ خوبی داشته‌ باشید و‌ هیچ کاری انجام ندهید، به این معنا است که بعد از شکست دوباره روی پای خود بایستید.

آیا می دانید ۳M یکی‌ از بزرگترین شرکت هایی که در حال حاضر در آمریکا وجود دارد، قبل از اینکه ۳M شود یک‌ معدن ورشکسته بود؟

چرا ۳M کار معدن‌ را رها کرد و کسب و‌ کار خود را کاملا تغییر داد و به تولید محصولاتی مانند کاغذ سنباده پرداخت؟

مدریت ۳M باور داشت که این شرکت روزی تبدیل به یک شرکت بزرگ می شود و کارمندان او نیز برای ادامه ی کار شرکت مجبور بودند زمان های آزاد خود را کار کنند. بعد از شکست ۳M به عنوان یک معدن، آن ها تسلیم نشدند و کاری کاملا متفاوت را آغاز کردند.

کار معدن ورشکست شد اما بعد از آن شرکت ۳M در کسب و کار دیگری به موفقیت رسید. کارکنان و مدیران ۳M موفق شدند زیرا یکی‌ از‌ مفاهیم مهم موفقیت را ( که بیشتر مردم از آن آگاهی نداشتند) می دانستند؛ محصولات می میرند اما شرکت ها زنده می‌ مانند.

وقتی موفقیت را درک‌ کنید شکست را می پذیرید

ممکن‌ است از خود بپرسید این داستان چه ربطی به پذیرش شکست دارد؟ درست مانند اینکه محصولات می میرند و شرکت ها زنده می مانند، هدف ها می میرند اما رویاها زنده می مانند. هیچ قانونی وجود ندارد که به همه ی هدف هایتان برسید‌ و‌ بعد از هربار تلاش موفق شوید.

تا زمانی که آرزویی داشته باشید می توانید از اول شروع کنید و‌ برای رسیدن به آن‌ کاری انجام دهید. تاجر موفقی می گوید: “شکست مهم ترین محصول ما است”.

هر تاجری این حقیقت را می داند که اگر‌‌ همه ی محصولات مختلف را امتحان کند بالاخره در‌ یکی‌ از آنها موفق خواهد‌ شد. او‌ می داند که حتی اگر بعضی محصولات از بین برود شرکت می‌تواند به کار خود ادامه دهد. ( محصولات می‌ میرند و شرکت ها زنده می مانند)

همین اتفاق برای شما هم می افتد، تا زمانی که بر رویاهایتان پا فشاری کرده و تلاش کنید نباید به شکست ها اهمیت دهید زیرا بالاخره روزی راه درست برای رسیدن به اهدافتان را پیدا خواهید کرد، حتی اگر مجبور شوید کل زندگی تان‌ را تغییر دهید (مانند ۳M که محصول شرکت خود را به کلی تغییر داد) (نگاه کنید به چگونه برای رسیدن به هدف مصمم باشیم)

چگونه به‌ رویاهای خود برسیم

چه کسی مرغ سرخ شده ی کنتاکی‌ را نمی‌شناسد؟ بیشتر‌ مردم مرغ سرخ شده ی کنتاکی را می شناسند اما کمتر کسی می ‌داند قبل از تاسیس اولین KFC موسس آن‌ بارها برای فروش دستور‌ غذایی اش‌‌ تلاش کرد و‌ رد شد.

او‌‌ بارها شکست خورد اما می‌دانست آرزو و شکست دو مسئله ی متفاوت هستند و‌‌‌‌‌ زمانی‌ که راه درست را پیدا کند به آرزوهایش می‌ رسد. (نگاه کنید به راههای رسیدن به هدف در زندگی (داستان هرلند سندرز موسس KFC))

اکنون داستان شما چیست؟

آیا بعد‌ از اولین شکست امید خود را از دست داده اید؟

آیا پس از اخراج شدن از کار یا ورشکست شدن از موفقیت نا امید شده اید؟

آیا کسب و کاری را شروع کردید و نتوانستید در آن موفق شوید؟ (نگاه کنید به دلایل شکست یک کسب و کار)

حتی اگر پاسخ شما به تمام این سوالات مثبت است اگر مفهوم این مقاله را درک کنید موفق خواهید شد. تا زمانی که رویاهایتان را فراموش نکنید شکست تاثیری بر شما نخواهد داشت. با هربار شکست تنها متوجه می شوید برای رسیدن به آرزوهایتان باید راه دیگری را امتحان کنید.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ مرحله برای کسب درآمد مطمئن از اینترنت

چگونه با شکست مقابله کنیم

موفقیت بعد از شکست

مقابله با مشکلات و دشواری ها

درس هایی از شکست یک کسب و کار

چگونه در کسب و کار موفق شویم

چگونه در برابر مشکلات بایستیم

دلایل شکست افراد باهوش در کسب و کار

چگونه شکست عشقی را تحمل کنیم