چگونه یک رابطه را تمام کنیم

تمام کردن رابطه با راه اشتباه

افراد زیادی یک رابطه ی عاطفی ناسالم را ادامه می دهند زیرا نمی خواهند آن را تمام کنند. اگر فکر می کنید باید رابطه ی خود را پایان دهید اولین و مهم ترین چیز این است که با آگاهی از حقایق زیر قصد و نیت خود را محکم کنید:

 1. هر روزی که به این رابطه ادامه می دهید همه چیز بدتر می شود: هر روزی که در یک رابطه ی ناسالم باشید تاثیر بدی روی شما خواهد داشت، بیشتر احساس گناه می کنید و سخت تر از او جدا می شوید.
 2. زندگی کردن با این احساسات بد سخت تر از جدایی است: اگر فکر می کنید باید رابطه تان را تمام کنید بدانید زندگی با احساسات بد ناشی از چنین تمایلی بسیار سخت تر از جدایی می باشد.
 3. اگر خیلی زود به رابطه تان پایان دهید برای هر دو شما فراموش کردن رابطه آسان تر خواهد بود: هرچقدر تمام کردن رابطه را به تعویق بیندازید بیشتر به هم وابسته می شوید و در نتیجه جدایی برای هر دو شما سخت تر خواهد بود.

به طور خلاصه اولین قدم این است که قصد و نیت خود را برای تمام کردن رابطه محکم تر کرده و اهمیت سرعت بخشیدن به این کار را درک کنید.

نحوه پایان دادن به رابطه

اگر می خواهید بدون اینکه به طرف مقابل آسیبی برسد به رابطه پایان دهید باید حقایقی را در مورد روانشناسی شکست عشقی و دلایل شکست افراد در بهبودی را نیز بدانید. بعضی از این دلایل به شرح زیر است: (نگاه کنید به موانع درمان شکست عشقی)

 1. امید بزرگترین دشمن بهبودی است: اگر امید به بازگشت داشته باشید، حتی خیلی کم، هیچ وقت بهبود پیدا نمی کنید. به همین دلیل است که افراد مرگ عزیزانشان را راحت تر از جدایی و شکست عشقی قبول می کنند زیرا امیدی به بازگشت فردی که از دنیا رفته است ندارند.
 2. شک و تردید باعث درد می شود: وقتی رابطه ای به طور ناگهانی تمام شده یا یکی از زوج ها به طور ناگهانی ناپدید می شود طرف مقابل به دلیل شک و تردید زجر می کشد. آسیب دهنده ترین بخش جدایی این است که فرد واقعا نمی داند این رابطه تمام شده است یا می توان آن را درست کرد.
 3. احساس نا امنی مانع بهبودی می شود: دلیل شکست بسیار از افراد در بهبودی این نیست که عاشق بوده اند، این است که بعد از جدایی احساس نا امنی می کنند. فردی ممکن است ادعا کند به دلیل عشق زیاد به طرف مقابل خود نمی تواند بعد از جدایی از او بهبود پیدا کند اما دلیل اصلی این است که این جدایی زخم عمیقی از او را باز کرده و باعث شده احساس کند بی ارزش است. (نگاه کنید به درمان احساس ناامنی)

قطع رابطه عاشقانه

بر اساس حقایقی که گفته شد برای قطع رابطه عاشقانه باید به روش زیر عمل کنید:

 1. ۱۰۰% روشن کنید که این رابطه تمام شده است: بر خلاف باورهای رایج اگر برای طرف مقابل خود ۱۰۰% روشن کنید این رابطه تمام شده است و راه برگشتی نیست او پس از چند روز احساس بهتری خواهد داشت. اگر ذره ای امید باقی بگذارید طرف مقابلتان هیچ وقت بهبودی خود را به دست نمی آورد.
 2. هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذارید: جدایی باید رو در رو باشد تا مطمئن شوید به همه ی سوالات طرف مقابل خود پاسخ می دهید. هیچ سوالی را بدون پاسخ رها نکنید تا طرف مقابلتان سریع تر شما را فراموش کند.
 3. خیلی واضح توضیح دهید چرا می خواهید جدا شوید: و قتی دلایل جدایی خود را خیلی واضح توضیح دهید طرف مقابلتان پیش فرض های اشتباه در مورد خود به وجود نمی آورد و احساس نا امنی او باعث تحریک شک و تردید هایش نسبت به خود نمی شود.
 4. بعد از اینکه جدا شدید فرار نکنید: اگر بعد از جدایی ناگهان ناپدید شوید طرف مقابلتان حدس های اشتباهی می زند و این حدس ها بر توانایی او برای بهبودی تاثیر بدی می گذارد. باید بعد از جدایی چند دقیقه منتظر بمانید تا مطمئن شوید همه چیز واضح است.
 5. ابتدا احتمالات را تعیین کنید: می توانید ابتدا احتمالات را برای طرف مقابل خود در یک پیام یا تماس تلفنی قبل از ملاقات تعیین کنید. با انجام این کار او راحت تر می تواند چیزی را که می خواهید بگویید بپذیرد.

 

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه بگوییم دوستت ندارم

چگونه از تنهایی لذت ببریم

چگونه در برابر مشکلات بایستیم

راه های مقابله با شکست عشقی

چگونه شکست عشقی را تحمل کنیم

درمان شکست عاطفی

شکست عشقی در مردان – شکستی دردناک در عشق