چگونه یک رابطه شکست خورده را ترمیم کنیم

قبل از هرچیز باید به این نکته اشاره کنم که منظور از رابطه شکست خورده رابطه ای است که با قصد ازدواج شروع شده باشد اما بر خلاف میل شما با شکست مواجه شده است و اکنون قصد دارید مجدد برای ازدواج با فردی که اکنون از شما دور شده است اقدام کنید.

همچنین منظور افرادی هستند که قبلا ازدواج کرده اند و اکنون با شکست هایی در رابطه عاطفی خود مواجه شده اند. در نتیجه قصد دارند برای جلوگیری از طلاق عاطفی یا جدایی اقدام به ترمیم رابطه شکست خورده خود کنند.

آیا می توان عشق قبلی را بعد از شکست در رابطه جذب کرد

برای بسیاری از افراد پس از جدایی یک فرصت دیگر وجود دارد. اگرچه رابطه ای که ارزش ترمیم کردن نداشته باشد بهتر است فراموش شود اما جدایی همیشه باید آخرین گزینه باشد. اما آیا می توان پسر یا دختری که رفته را برگرداند؟

خبر خوب این است که برای ترمیم رابطه شکست خورده یک توضیح علمی وجود دارد. بعد از جدایی نیاز دارید تغییری در رفتار خود ایجاد کرده و برنامه های خود را مشخص کنید.

همچنین بهبودی شما بعد از جدایی تاثیر عمیقی روی رفتار و عملکرد طرف مقابل خواهد داشت. فردی که بهبودی خود را به طور کامل به دست آورده باشد رفتار متفاوتی نسبت به فردی که به طور کامل به بهبودی نرسیده باشد خواهد داشت.

چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم

به طور کامل بهبودی خود را به دست آورید: بهترین انتقام پس از جدایی و تمام شدن رابطه ایناست که بهبودی کامل خود را بدست آورید. هرچقدر بیشتر ضعیف و شکست خورده به نظر برسید دیگران بیشتر از شما فاصله می گیرند.

هرچیز غیر قابل دسترسی با ارزش تر به نظر می رسد: هرچیزی که غیر قابل دسترس می شود بیشتر از حد واقعی خود با ارزش به نظر می رسد. وقتی دیگر در کنار عشق از دست رفته خود نباشید او نیز احساس متفاوتی نسبت به شما خواهید داشت و تصور می کند جذاب تر شده اید.

توقف ارسال سیگنال منفی: اگر رابطه ی شما به هر دلیلی باعث ارسال احساس یا سیگنال منفی به عشق سابق تان می شده است، چندروز یا چندهفته بعد از جدایی تسکین دردهای عاطفی در عشق سابق تان باعث می شود جذاب تر از قبل به نظر برسید. (نگاه کنید به رابطه ی عاطفی آزار دهنده چه نشانه هایی دارد)

با افراد دیگر در ارتباط باشید: معمولا زن ها بعد از جدایی با رفتار و ظاهر بهتری حاضر می شوند و روابط اجتماعی خود را توسعه می دهند. هر چقدر بیشتر با دیگران در ارتباط باشید احتمال شروع دوباره رابطه تان بیشتر می شود ( نگاه کنید به نظریه تایید اجتماعی).

پشیمانی باعث می شود هرچیزی بهتر به نظر برسد: پشیمانی هرچیزی را در چشم عشمان بهتر از قبل نشان می دهد. وقتی پس از جدایی برخورد مناسبی داشته باشید و از اشتباهات رایج برای بازگرداندن عشق از دست رفته پرهیزکنید باعث ایجاد احساس پشیمانی در طرف مقابل می شوید و این یعنی ارزش ما برای وی بیشتر خواهد شد.

چگونه عشقمان را به رابطه برگردانیم 

اولین و مهم ترین حرکت این است که از این فرد دوری کنید. در برگرداندن عشق به رابطه با سیگنال جذب توضیح دادم هرچقدر بیشتر در به بازگشت و ترمیم رابطه به صورت مستقیم اشاره و اصرار کنید احتمال برگرداندن عشمان به رابطه نیز کاهش پیدا میکند.

یکی از بهترین روش های ممکن برای پرهیز از اقدامات اشتباه و افزایش جذابیت خود پس از قطع ارتباط این است که بهبودی کامل خود را بدست آورید. برای اینکار نیاز دارید وابستگی خود را از بین ببرید ( نگاه کنید به چگونه وابستگی خود را از بین ببریم).

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد بازگشت به عشق و ازدواج در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش بازگشت به عشق و ازدواج مراجعه کنید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

آیا عشق از دست رفته را می توان بازگرداند

چگونه یک رابطه سرد را گرم کنیم

برگشتن عشق قدیمی

وقتی عشقت بلاکت میکنه یعنی چی

چرا مردم در مورد عشق قدیمی خود حرف می زنند