چهره خوانی – شکل بینی

یکی از بخش های تشخیص شخصیت افراد، شخصیت شناسی از طریق فرم بینی است. درواقع بینی افراد یکی از اجزای اصلی صورت است که در مورد ویژگی های شخصیتی افراد حرف های زیادی برای گفتن دارد. در ادامه انواع مختلف بینی و ویژگی های شخصیتی مربوط به هرکدام را برای شما شرح خواهد داد.

بینی بزرگ: این افراد مدیر و مدبر خوبی هستند. خودخواهی و خودپسندی از ویژگی های شخصیتی آن هاست که باعث می شود از دستور گرفتن متنفر باشند  و خواهان استقلال و رهبری هستند. تاثیرگذاری بر دیگران و سخت کوشی از دیگر ویژگی های این افراد می باشد. آن ها برای رسیدن به فدرت و مقام از هیچ تلاشی چشم پوشی نمی کنند. به طور کلی آن ها شخصیت هایی توانمند هستند و از خلاقیت بالایی برخوردارند.

بینی کوچک: گفته می شود این افراد عموما شخصیتی غیر قابل اتکا و بی ثبات هستند. آن ها با نظم و تکرار مشکل ندارند و در کارهای سیستماتیک خیلی خوب عمل می کنند. این افراد برای کمک به دیگران پیش قدم هستند و خلاقیت و ابتکار خوبی دارند. همچنین عملکرد آن ها در کارهای گروهی بسیار عالی است.

بینی عقابی: این فرم بینی از نیمرخ مانند منقار عقاب به نظر می رسد. ویژگی شخصیتی این افراد تا حدودی مانند ویژگی شخصیتی افراد با بینی بزرگ است. ذهن آن ها در زمینه ی کسب و کار خیلی خوب و فعال عمل می کند. اگر با چنین افرادی برخورد کردید سعی کنید به آن ها حس ارزش و مهم بودن القا کنید.

بینی رو به بالا: این افراد خوشبین، مسئولیت پذیر، حمایت کننده، مهربان و دلسوز هستند. شک و تردید در ویژگی های شخصیتی آن ها جایی ندارد و خیلی زود به همه چیز اعتماد می کنند. همچنین آن ها بسیار ماجراجو و به دنبال هیجانات مختلف می باشند.

بینی صاف: افرادی با بینی صاف بسیار باهوش و محافطه کار هستند و در شرایط بحرانی می توان روی کمک آن ها حساب باز کرد زیرا در چنین شرایطی تصمیم های بسیار خوبی اتخاذ می کنند. یکی از خصوصیات خوب آن ها این است که در حرفه شان خیلی قوی و ماهرانه عمل می کنند .

 

البته لازم است به این نکته اشاره کنم که در بازار داغ جراحی های امروزی معمولا بینی افراد از شکل طبیعی خود خارج شده و تشخیص شخصیت آن ها از این طریق کمی دشوار است 🙂

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست که وقت شما را تلف کند بلکه مرجعی است که بر اساس تحقیقات و علوم روانشناسی بوده و به زبانی ساده بیان شده است تا بتوانید به راحتی متوجه شوید و از آنها استفاده کنید. مطالب سایت نوین بینش این امکان را فراهم می کند که دید جدیدی به زندگی بدست آورید و با دنیایی علمی و نوین آشنا شوید.کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم(نوشته ی فاروق رضوان میلیونر مصری) پس از ترجمه از زبان انگلیسی در سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب تضمین بازگشت وجه دارد و بدون شکل شانس شما را برای عاشق کردن دیگران افزایش می دهد.

می خواهید بیشتر بدانید؟

بازگشت به صحفه ی اول، اصول اولیه ی یادگیری چهره خوانی

چگونه خود و دیگران را بشناسیم

چگونه می توان شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق خود کرد

آیا واقعا عشق بی قید و شرط وجود دارد

معرفی کتاب

1555 - Copy