آیا شباهت ها همدیگر را جذب می کنند

آیا شباهت ها همدیگر را جذب می کنند؟

بعضی با اشاره به بسیاری از مطالعات صورت گرفته ادعا می کنند شباهت هایی که دو نفر به یکدیگر دارند می تواند باعث جذب شدن آن دو به همدیگر شود. به عبارت دیگر آنها اعتقاد دارند وقتی دو نفر به یکدیگر جذب می شوند که تفاهم داشته باشند

در مقابل بعضی دیگر اعتقاد دارند انسان ها به کسانی جذب می شوند که ویژگی هایی مطابق با کمبودهای خود داشته باشند.

کدام دیدگاه درست است؟ و چگونه می توان از این اطلاعات برای عاشق کردن دیگران استفاده کرد.

در حقیقت هر دوی این نظریه ها درست است.

هر دو نظریه درست است

هر شخصی ترجیح می دهد غذاهایی را میل کند که ظاهر آشنایی داشته باشد ودر عین حال کمتر کسی علاقه دارد غذایی انتخاب کند که ظاهر غریبی دارد؛ همین وضعیت درمورد روابط نیز صحیح می باشد.انسان ها به کسانی علاقه مند می شوند که به آنها شباهت دارند و در کنارشان راحت هستند.

اما همانطورکه انسان ها به افرادی جذب می شوند که ویژگی های مثبت خود را داشته باشند ( داشتن تفاهم)، در عین حال به کسانی نیز جذب می شوند که ویژگی های مخالف خود را داشته باشند اگر آن ویژگی ها را در مورد خود دوست نداشته باشند.

خانمی که باهوش است و در عین حال خجالتی نیز می باشد به مردی جذب می شود که باهوش ( ویژگی مشابه) و با اعتماد به نفس ( ویژگی متضاد) باشد.

پس به یاد داشته باشید که انسان ها به ویژگی هایی مشابهی جذب می شوند که در مورد خود دوست داشته باشند و به ویژگی متضادی جذب می شوند که در مورد خود دوست نداشته باشند.

چگونه شخصی را عاشق خود کنیم

در کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توضیح داده شده است که چگونه می توان به شکل غیر مستقیم ویژگی های لازم را با نفوذ به ضمیر ناخودآگاه دیگران نشان داد که باعث علاقه مند کردن طرف مقابل می شود.

اگر دختری که قصد دارید عاشق خود کنید به پدرش علاقه داشته باشد پس باید سعی کنید رفتار خود را شبیه به پدر وی نشان دهید و اگر از وی متنفر باشد باید دقیقا ویژگی های متفاوت از پدرش را نشان دهید.

در آخر باید به این نکته اشاره کنم که مسئله شبیه بودن یا متفاوت بودن نیست بلکه شناخت هدف خود می باشد تا بتوانید با ترکیب شباهت ها و تفاوت هایی که بر اساس علایق و کمبود ها است شخص مورد نظر را عاشق خود کنیم.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش بزرگرین مرجع اختصاصی به زبان فارسی در ارتباط با روانشناسی عشق است. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به دسته ی روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم شانس شما را برای عاشق کردن دیگران به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. فروش این کتاب به صورت تضمینی در اختیار شما قرار می گیرد و در صورت عدم رضایت هزینه ی پرداختی به شما بازگردانده می شود. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

4 مرحله عشق در قانون جذب

چگونه می توانیم جذاب تر شویم

چگونه یک زن را به خود جذب کنیم

 چگونه یک مرد را به خود جذب کنیم

روش هایی ساده برای شناخت شخصیت دیگران

چگونه کسی که زشت است می تواند یک شخص زیبا را عاشق خود کند

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy