هیپنوتیزم با استفاده از تاثیر زیگارنیک

تاثیر زیگارنیک

تاثیر زیگارنیک اصطلاحی است که توضیح می دهد انسان ها فقط وظایف نیمه تمام خود را به یاد می آورند نه کارهایی را که کامل انجام داده اند. این موضوع بسیار منطقی است زیرا ضمیر ناخودآگاه نیاز دارد اموری را که نیمه تمام باقی گذاشته اید یا مشکلی را که حل نشده نگه داشته اید به صورت مداوم به شما یادآوری کند تا یک اقدام مناسب از سوی شما صورت بگیرد.

از سوی دیگر، کارهای انجام شده اهمیت کمتری دارند زیرا قبلا به اتمام رسیده اند و دیگر به عنوان یک بار بر دوش شما سنگینی نمی کنند؛ به همین دلیل است که ضمیر ناخوآگاه زحمتی به خود نمی دهد که چنین مواردی را به شما یادآوری کند.

هیپنوتیزم کردم دیگران با استفاده از تاثیر زیگارنیک

مهمترین اصل در هیپنوتیزم مشغول نگه داشتن ضمیر خودآگاه شخص مورد نظر می باشد تا بتوانید به صورت مستقیم ضمیر ناخودآگاه وی را برنامه ریزی کنید.

یکی از روش هایی که می تواند به شما در مشغول نگاه داشتن ضمیر خودآگاه دیگران کمک کند تاثیر زیگارنیک است. همه ی کاری که باید انجام دهید تعریف کردن چند داستان نیمه تمام است.

با این کار ضمیر خودآگاه آن شخص شروع به فکر کردن در مورد داستان نیمه تمام می کند؛ دقیقا به همان شکلی که یک مشکل حل نشده ممکن است فکر او را مشغول کند. یک داستان برای مشغول نگاه دشتن ضمیر خودآگاه کافی نیست اما چند داستان می تواند شما را به راحتی به هدفتان برساند. برای مثال می توانید در نیمه ی هر داستان یا خاطره بگویید ” تا اینجا را به یاد داشته باش بعد ادامه اش را برایت می گویم اما قبلش به این جریان گوش کن”. با این کار ضمیر خودآگاه وی را مشغول نگه می دارید زیرا سعی دارد تشخیص دهد چه اتفاقی افتاد است. گاهی افراد خودشان به فکر فرو می روند و ذهنشان درگیر موضوعی می شود، در چنین زمانی نیز ضمیر خودآگاه آنان درگیر و مشغول است.

وقتی مطمئن شدید هدف تان گیج شده است باید تلقینات خود را به او القا کنید تا مستقیم وارد ضمیر ناخودآگاه وی شوند. برای مثال می توانید محصول خود را تبلیغ کنید یا ارزش خود را پیش وی افزایش دهید. به عبارت دیگر این لحظه فرصتی خوبی است که هدف خود را به هر باوری که تمایل دارید متقاعد کنید.

میلتون و متا

زبان های میلتون و متا ابزار ان ال پی هستند که می توانند در گیج کردن ضمیر خودآگاه انسان ها موثر باشند؛ کاری که باعث می شود برنامه ریزی هر شخصی برای شما آسان تر شود ( در مقاله ی بعدی بیشتر در مورد ابزار های ان ال پی صحبت خواهیم کرد).

با استفاده از این ابزارها و به علاوه ی تاثیر زیگارنیک می توانید شانس بسیار زیادی در هیپنوتیزم دیگران داشته باشید.

لطفا از هیپنوتیزم فقط به منظور کمک به دیگران استفاده کنید تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند و نیازهایشان را برطرف کنند. هرگز از هیپنوتیزم برای مقاصد دیگر استفاده نکنید.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت  نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مکانی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

می خواهید بیشتر بدانید؟

اصول یادگیری هیپنوتیزم

روش های دیگر برای هیپنویتزم دیگران

اصول متقاعد سازی دیگران

نفوذ به ضمیر ناخودآگاه

قوانین حاکم بر ضمیر ناخودآگاه

تکنیک هایی برای عاشق کردن دیگران

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy