چگونه تشخیص دهیم یک رابطه جدی است

نشانه های یک رابطه ی جدی – مدیریت رابطه عاطفی

چگونه بفهمیم پسری قصد ازدواج دارد؟ چگونه متوجه شویم دختری در مورد رابطه اش جدی است؟ مشخصات مردی که هدفش ازدواج و تشکیل خانواده است چیست؟

چنین سوالاتی ممکن است برای بسیاری پیش آمده باشد. به صورت کلی اینطور می توان گفت که یک رابطه ی جدی وقتی مشخص می شود که زوجین تمایل داشته باشند تا زمانی که زنده هستند رابطه ی خود را ادامه دهند. اگر یکی از دو نفر به این رابطه به عنوان رابطه ای گذرا نگاه کند و تنها هدفش وقت گذراندن باشد، این رابطه یک رابطه ی جدی نخواهد بود.

معمولا وقتی شخصی در مورد رابطه ی خود جدی نباشد، از رفتار و برخوردش مشخص است. هدف این مطلب این است که شما را با نشانه هایی آشنا کند که به شما می گوید که آیا یک رابطه جدی است یا فقط برای تفریح می باشد.

چگونه متوجه شویم شخص مورد نظرمان در مورد رابطه اش جدی است

نشانه هایی که در پایین شرح داده شده است به شما می گوید که آیا یک رابطه جدی است یا خیر. اما باید به یاد داشته باشید که پیدا کردن یک یا دو نشانه به تنهایی نمی تواند جدی بودن رابطه ی تان را تضمین کند. برای اینکه مطمئن شوید باید حداقل سه مورد از این نشانه ها را در طرف مقابل خود ببینید. به علاوه به یاد داشته باشید نباید برای تصمیم گیری نهایی خود فقط بر اساس این سه نشانه عمل کنید بلکه باید به عنوان مکمل تصمیم خود به آن نگاه کنید.

تماس مداوم: وقتی مردی در مورد رابطه ی خود جدی نیست معمولا فقط وقتی با شما تماس می گیرد که در خواستی داشته باشد و یا به دنبال خوشگذرانی باشد در غیر این صورت شما را نادیده گرفته و اهمیت چندانی برایتان غائل نیست.

برنامه ریزی های بلند مدت: یکی دیگر از نشانه ی قدرتمند در یک رابطه ی جدی، وجود برنامه ریزی ها بلند مدت می باشد. هر چه یک رابطه جدی تر باشد، طرف مقابل، بیشتر به آینده ی آن می اندیشد و برایش برنامه ریزی می کند. از سوی دیگر، هرچه یک رابطه بی اهمیت باشد، طرف مقابل بیشتر متمرکز بر لذت های کوتاه بوده و به فکر ارضای نیاز های خود می باشد.

عشق واقعی: اگر شریک دلدادگی تان در مورد رابطه ی خود جدی نباشد، به احتمال زیاد به این دلیل است که عاشق شما نیست. بر خلاف اعتقادات رایج، آگاهی از این موضوع که آیا شخصی عاشق شما است یا خیر می تواند با کمی دقت در اولین ملاقات تشخیص داده شود. برای اینکه بتوانید تشخیص دهیم طرف مقابل شما واقعا عاشق شما است یا نه نگاه کنید به نشانه های عشق در زبان بدن.

ملاقات با والدین: یکی از نشانه هایی که می تواند به شما بگوید آیا شریک دلدادگی شما در مورد رابطه ی خود جدی است یا خیر این موضوع می باشد که شما را به خانواده ی خود به خصوص والدینش معرفی کنید. اگرچه این نشانه، صد در صد تضمین نمی کند که وی در مورد رابطه ای که با شما دارد جدی است، اما اگر با نشانه های دیگر همراه باشد می تواند علامتی باشد از یک رابطه ی جدی.

درمیان گذاشتن اطلاعات شخصی: یکی از نشانه هایی که به شما می گوید رابطه ای جدی نیست این موضوع می باشد که شخص مورد نظر همیشه فاصله ی خود را با شما حفظ کند. چنین شخصی وقتی بحث مسائل شخصی به میان بیاید ممکن است اطلاعات زیادی در مورد خودش به شما ندهد.

آیا دروغ می گوید: بهترین روش برای اینکه تشخیص دهید شخصی نسبت به رابطه ی خود جدی می باشد یا خیر این است که مستقیم از وی سوال کنید و سپس این مطلب را مطالعه کنید تا تشخیص دهید وی دروغ می گوید یا راست.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت  نوین بینش به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوی بینش بزرگترین منبع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی برای کتاب را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا بعضی افراد دروغ می گویند؟

برگرداندن مرد به رابطه – چه مردانی به رابطه بر می گردند

زبان بدن در وضعیت اعتماد به نفس چگونه است

چه ارتباطی بین انتقاد کردن و قانون جذب وجود دارد

چگونه یک رابطه ی صمیمی دو طرفه ایجاد کنیم

چگونه می توان با استفاده از ترفند هایی ساده هر شخصی را عاشق خود کرد.

معرفی کتاب

1555 - Copy