عشق واقعی

عشق واقعی یا عشق حقیقی چیست؟

حتما تا کنون برای شما هم پیش آمده که از خود بپرسید: عشق واقعی یعنی چه؟ تشخیص عشق واقعی از عشق دروغین چگونه است؟

در این مقاله می خواهیم معنی عشق واقعی بپردازیم.

عشق واقعی یعنی چه

اگر از خود می پرسید عشق واقعی یعنی چه؟ باید بدانید در ضمیر ناخودآگاه همه ی انسان ها بر اساس تجربیات گذشته شان لیستی از معیارهای مختلف شکل گرفته است. این لیست الگوی عشق نام دارد و شامل همه ی ویژگی هایی است که در شریک زندگی هر فرد باید وجود داشته باشد.

بر اساس روانشناسی عشق مردم عاشق کسی می شوند که با بیشترین معیارهای موجود در الگوی عشقشان مطابقت نشان دهد.

درواقع تجربیات گذشته نیازهای روانی مختلفی را درون شما ایجاد کرده و اگر فردی بتواند این نیازها را ارضا کند ضمیر ناخودآگاه سعی می کند این فرد را در کنارتان حفظ کرده و درنتیجه به او علاقه مند خواهید شد.

عشق واقعی معمولا احساسی نشات گرفته از تلاش ضمیر ناخودآگاه شماست تا فردی را که باعث بهبود حالات روحی می شود در کنارتان حفظ کند.

عشق واقعی و جبران کمبودها

یکی از مهم ترین دلایل عاشق شدن افراد جبران کمبود ها و نیازهاست. در مقاله ی آیا عشق بی قید وشرط وجود دارد توضیح دادم که معیارهای ضمیر ناخودآگاه بر اساس نیازهای شما شکل می گیرند و بر اساس معیارهایتان عاشق می شوید پس می توان گفت در حقیقت شما بر اساس نیازهایتان عاشق می شوید و این مسئله بسیار منطقی است.

درواقع اگر نیازی وجود نداشته باشد دلیلی برای عاشق شدن وجود ندارد و در دنیا مفهومی به نام عشق بی قید و شرط وجود ندارد.

بعضی معتقدند عشق بی قید و شرط از نشانه های مهم و اصلی یک عشق واقعی است؛ یعنی عشق واقعی و حقیقی عشقی است که به دلیل علاقه به خود فرد ایجاد شود نه برطرف کردن نیازهای روانی و این معنی عشق واقعی می باشد.

عشق واقعی چگونه عشقی است

اگر عشق تنها با هدف جبران نیازها، درمان افسردگی و رهایی از تنهایی شکل بگیرد رابطه ای که از آن حاصل می شود رابطه ی سالمی نخواهد بود.

عشق واقعی اونیه که ترکیبی از عشق بی قید و شرط و عشق با قید و شرط باشد. درواقع در کنار جبران نیازها و کمبودها باید عمیقا به طرف مقابل خود علاقه داشته باشید در نتیجه می توان گفت عشق شما به او عشق واقعی و حقیقی است و رابطه ی شاد و سالمی را بر اساس این عشق در کنار هم تجربه خواهید کرد.

از نظر من رابطه ای بدون هدف جبران کمبودها و نیازهای روانی وجود ندارد اما اگر بتوانید بین این اهداف و علاقه به طرف مقابل تعادل برقرار کنید عشق شما به عشق واقعی و حقیقی نزدیک تر خواهد بود.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

 سایت نوین بینش بزرگترین منبع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه با حرف زدن بر دیگران تاثیر بگذاریم

می خواهم تکنیک های بیشتری در مورد عاشق کردن بدانم

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

دلایل وابستگی چیست ( چرا وابسته می شویم)

می خواهم در مورد شناخت شخصیت دیگران بدانم

معرفی کتاب

1555 - Copy