آموزش مطالعه محور

یکی از بزرگترین چالش های کتاب ها یا فایل های آموزشی روانشناسی این است که وقتی با آن مواجه می شویم یا بسیاری ساده و تکراری است مثل افزایش اعتماد به نفس و غیره یا سرشار از تئوری هایی که کاربرد عملی ندارد؛ اگر هم داشته باشد خواننده نمی تواند از آن استفاده کند.

از سوی دیگر جلسات مشاور نیز به دلیل هزینه بالا، نبود وقت کافی و جلسات طولانی انتخاب خوبی نیست.

پس چگونه می توانیم تکنیک ها و مهارت های روانشناختی را یاد بگیریم؟

نام من شاهین زند است و بنیانگذار آموزش مطالعه محور در ایران هستم. در ادامه توضیح می دهم چگونه آموزش مطالعه محور می تواند به شما در یادگیری مهارت های موردنیاز بدون وجود مشکلات فوق کمک کند.

چرا مطالعه به تنهایی کافی نیست

کتاب های نوین بینش سرشار از مدل ها و استراتژی هایی است که به خواننده کمک می کند به هدف خود در رابطه عاطفی دست پیدا کند.

هر کتاب متمرکز بر نوعی خاصی از روابط عاطفی است و تکنیک های منحصر به فرد خود را دارد.

اگر این مدل ها و استراتژی های به صورت صحیح اجرا شود قطعا به نتیجه مطلوب خواهید رسید اما چگونه بفهمیم شما از مدل ها و استراتژی های این کتاب به صورت صحیح استفاده می کنید؟

برای پاسخ به این پرسش است که در کنار کتاب به یک مربی و پشتیبانی نیز نیاز داریم که در حوزه روانشناسی تحصیلات دکترا داشته باشد و بتواند از یادگیری کتاب و استفاده صحیح از مهارت های آن مطمئن شود.

اگر چه یادگیری این تکنیک ها و مدل ها بسیار ساده است اما وقتی آن را اجرا می کنید باید مطمئن شویم دقیقا همه چیز به درستی انجام می شود.

در پایان هر فصل از کتاب های شاهین زند مجموعه ای از پرسش ها ارائه شده که مربوط به تکنیک های آن فصل است.

این تمرین ها به شکلی طراحی شده اند که مهارت شما را با تکنیک های این کتاب ترکیب کنند ( به عنوان نمونه نگاه کنید به تمرین ها و تکالیف کتاب برگرداندن عشق از دست رفته).

تمرین ها در آموزش مطالعه محور

به عبارت دیگر تمرین ها، به شما کمک می کند در کنار دانش مهارت استفاده از تکنیک ها را نیز بدست بیاورید.

با پاسخ به این پرسش ها، پشتیبان نوین بینش مطمئن می شود تکنیک ها را یاد گرفته اید و به درستی انجام می دهید.

همچنین می تواند بر پیشرفت شما نظارت داشته باشد و پاسخ های کامل تری نیز در اختیار شما قرار دهد.

در واقع پشتیبانی تخصصی همراه با کتاب که مثل یک دوره آموزشی است با این هدف ایجاد شده است که مطمئن شویم شما به نتیجه خود خواهید رسید.

تمرین ها و پرسش هایی که پشتیبان از شما می خواهد پاسخ دهید به ما کمک می کند مطمئن شویم کتاب ها را به درستی یاد گرفته اید حتی اگر پرسشی برای شما ایجاد نشده باشد.

البته به غیر از پاسخ به پرسش ها و تمرینِ تکنیک های کتاب، خواننده می تواند پرسش های دیگر خود را در مورد تکنیک های کتاب بپرسد.

چرا مشاوره به تنهایی کافی نیست

همانطور که می دانید مشاوره و روانشناسی حوزه بسیار گسترده ای را شامل می شود؛ از اختلالات گرفته تا مشاوره تحصیلی، شغلی و خانواده. در هر حوزه ای نیز تنکیک ها و مهارت های منحصر به فردی وجود دارد که هر فردی با توجه به موقعیت خود به آن نیاز دارد.

فرق نمی کند چه حوزه ای را انتخاب کنید، همه حوزه های روانشناسی تکنیک های تخصصی دارند که برای یادگیری آن ها به پیش نیازهای شناختی نیاز دارید. به همین دلیل است که نوین بینش به جای مشاوره، کتاب هایی را ارائه می دهد که به شما مهارت ها و تکنیک های مورد نیاز را آموزش دهد و همراه با پشتیبانی پرسش های شما را مرتبط با کتاب ها پاسخ می دهد.

اجازه بدید یک مثال بزنم:

اگر به شما بگویم پیام های ژنتیکی موجودی در مولکول DNA برای ساخت پروتئین و مولکول های RNA در یاخته استفاده  می شود احتمالا هیچ چیز متوجه  نمی شوید.

در نتیجه برای درک بهتر این جمله اول نیاز دارید با مفهوم اصطلاحات تخصصی مثل ژنتیک، مولکول DNA، پروتئین، مولکول های RNA و یاخته آشنا شوید.

به عبارت دیگر برای یادگیری علم ژنتیک نیاز به یادگیری زبان ژنتیک دارید. این موضوع در مورد روانشناسی عشق و روابط عاطفی نیز به همین صورت است ( البته نه به این سختی).

اجازه دهید یک مثال دیگر بزنم:

اگر به شما بگوییم باید مدل تایید چند وجهی را اجرا کنید و سپس از استراتژی ۳ لایه جذب از راه دور استفاده کنید دقیقا متوجه نمی شوید چه کاری باید انجام دهید.

زیرا با هیچ یک از تکنیک ها و مدل ها آشنا نیستید. توضیح هر کدام از این تکنیک ها نیز بسیار گسترده است و به تمرین نیاز دارد. به همین دلیل نمی توان در قالب چند پیام آن را توضیح داد.

به همین دلیل مطالعه کتاب بخشی از برنامه ما برای رساندن شما به هدف تان است.

سپس با یادگیری تکنیک ها متوجه خواهید شد چه کاری باید انجام دهید آن هم بدون نیاز به اینکه وابسته به یک مشاور یا فردی باشید که مدام به شما بگوید چه کاری درست است و چه کاری غلط.

فاصله زمانی منظم در آموزش مطالعه محور

اکنون که متوجه شدید چرا در کنار مطالعه به پشتیبان نیاز داریم و در کنار پشتیبانی به مطالعه، وقت آن است که در مورد نحوه این سبک از آموزش مطالعه محور بیشتر صحبت کنیم.

آموزش مطالعه محور تمرکز روی کتاب، پرسش های کتاب و پاسخ های خواننده کتاب به پرسش ها وتمرین ها است.

اما یک موضوع بسیار مهم در مورد نحوه ارتباط پشتیبانی با خواننده کتاب وجود دارد و آن فاصله زمانی بین هر بار ارتباط است.

همانطور که می دانید ارتباط مداوم مراجعه با پشتیبان باعث وابستگی بیش از حد کاربر می شود و ارتباط کمتر وی نیز باعث می شود نکات قبلی فراموش شود.

فاصله زمانی مناسب همچنین باعث می شوند ضمیرناخودآگاه خواننده کتاب زمان کافی برای ذخیره کردن تکنیک ها و مهارت ها را داشته باشد.

از آنجایی که ضمیر ناخودآگاه بر اساس تکرار، نظر و منابع معتبر برنامه ریزی می شود، ساختار آموزش مطالعه محور و نظم جلسات می تواند ذهن شما را در مسیر صحیح برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه قرار دهد.

به همین دلیل آموزش مطالعه محور به صورت منظم و ۳ روز در هفته صورت می گیرد و مجموع آن شامل ۶ روز است.

البته پشتیبانی تخصصی پس از آموزش مطالعه محور نیز به صورت ویژه برای خریداران کتاب نوین بینش وجود دارد.

در هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر (غیر از روز های پنجشنبه که از ساعت ۹ تا ۱ است) مراجعه می تواند با پشتیبان در ارتباط باشد ( به جز روزهای تعطیل).

وظیفه پشتیبانی پاسخ به پرسش های شما مرتبط با کتاب ها است و همچنین بررسی پاسخ های شما به تمرین ها و پرسش ها تا مطمئن شود نه تنها دانش بلکه مهارت نیز بدست آورده اید.

برنامه ریزی دو مرحله ای ضمیر ناخوداگاه با آموزش مطالعه محور

همانطور که گفتیم اصلی ترین دلیل تعیین نظم برای خواندن کتاب و ارتباط با پشتیبان، برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه با هدف مورد نظر شما است.

تجربیات نشان داده است فاصله جلسات بیشتر از آن یا فاصله نزدیک تر باعث عدم اجرای صحیح تکنیک ها می شود.

زیرا اگر فاصله زیاد باشد جزئیات از ذهن شما پاک می شود و اگه فاصله کم باشد، زمان کافی برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه تان وجود نخواهد داشت.

ضمیر ناخودآگاه همان بخشی از ذهن است که اگر به درستی برنامه ریزی شود همیشه باعث می شود ناخودآگاه شما را به سمت رسیدن به اهداف تان هدایت کند و اگر به صورت غلط برنامه ریزی شود باعث شکست می شود.

پس اگر واقعا به دنبال نتیجه قطعی هستید همه اصول و قواعد راهنمای کتاب مورد نیازتان را رعایت کنید.

فقط در این صورت است که می توان نتیجه را تضمین کرد ( نگاه کنید به بازگرداندن عشق از دست رفته به صورت تضمینی).

هر کتاب شامل ۶ روزپشتبانی تخصصی آنلاین است که  از طریق واتس آپ یا تلگرام صورت می گیرد . پس از تهیه کتاب توضیحات بیشتر در مورد نحوه  پشتیبانی و روزهای آن ارسال خواهد شد.

پشتیبانی عمومی رایگان قبل از آموزش مطالعه محور

همیشه از طریق شماره ۰۹۳۰۶۱۳۵۰۰۸ می توانید به صورت رایگان از خدمات عمومی و رایگان تیم نوین بینش استفاده کنید.

می توانید مشکل خود را به کارشناس روابط عمومی تیم نوین بینش توضیح دهید و وی تا جایی که امکان داشته باشد شما را راهنمایی خواهد کرد.

اگر هم به کتابی نیاز داشتید به شما می گوید کدام کتاب بیشتر مناسب شرایط کنونی است ( نگاه کنید به نیاز دارم با یک نفر در مورد مشکلم صحبت کنم).

به همین دلیل همیشه توصیه می شود قبل از تهیه کتاب های نوین بینش با کارشناس روابط عمومی ارتباط برقرار کنید تا مطمئن شوید کتاب صحیحی را انتخاب می کنید.

زیرا هر کتاب متمرکز بر موقعیت های خاصی از رابطه است.

همانطور که کتاب بدون پشتیبانی آنلاین نتیجه کامل نخواهد داشت، پشتیبانی آنلاین نیز بدون کتاب موثر نیست.

به هر حال از طریق شماره ذکر شده همیشه می توانید با تیم نوین بینش در ارتباط باشید و هر پرسشی در مورد رروابط خود، مشکلات تان،کتاب های نوین بینش، نحوه برگذاری پشتیبانی،  انتقاد، پیشنهاد و غیره را با ما در میان بگذارید.

پشتیبانی تخصصی رایگان پس از آموزش مطالعه محور

غیر از کارشناسی قبل از تهیه کتاب، یک پشتیبانی اختصاصی نیز پس از تهیه کتاب خواهید داشت که در ۶ روز طی ۱۲ روز می باشد. این پشتیبانی توسط دانشجوهای دکترا در مقطع رواشنناسی صورت می گیرد و مرتبط با کتاب، تمرین های کتاب و یادگیری مهارت های ذکر شده در آن است.

پشتیبانی تخصصی پس از دوره آموزشی به صورت تخصصی و طی ۳ ماه است.

این خدمات را به منظور اطمینان از رضایت مراجعه و اطمینان از یادگیری تکنیک ها ایجاد کرده ایم. رضایت مراجعه های هدف اصلی تیم نوین بینش است.

پس پشتیبان آنلاین نوین بینش به ۳ شکل مختلف از طریق ۳ خط مختلف ارائه می شود.

 • پشتیبانی عمومی رایگان – ۲۴ ساعت: از طریق شماره ۰۹۳۰۶۱۳۵۰۰۸٫
 • پشتیبانی تخصصی – ۶ روز : با شماره ای که پس از خرید کتاب برای شما ارسال می شود.
 • پشتیبانی تخصصی رایگان پس از پشتیبانی تخصصی ۶ روزه –۱ ماه: با شماره ای که پس از اتمام پشتیبانی ۶ روزه ارسال می شود.

همه اعضای تیم نوین بینش متعهد هستند تحت هیچ شرایطی پیام های شخصی مراجعه ها را در اختیار دیگران قرار ندهند و حریم شخصی را حفظ کنند.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

نوین بینش یک وبسایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینشصفحه اینستاگرام شاهین زند

می خواهم بیشتر بدانم!!

مشاوره شکست عشقی

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته

چرا مردان زنان زیبا دوست دارند

۶ اشتباهی که روابط عاطفی شما را خراب می کند 

طلاق عاطفی چیست و چگونه درمان می شود

 

5 پاسخ
 1. نسترن
  نسترن گفته:

  سلام دوستان کسی از دوره های نوین بینش استفاده کرده؟اگه کسی جواب گرفته و منجرب به ازدواج شده لطفابگید چون هزینش برام سخته از نظرمالی مشکل دارم

  پاسخ
 2. نرگس
  نرگس گفته:

  من خیلی وقت پیش کتابشون رو خوندم و از پشتیبانی شون استفاده کردم. با وجود اینکه خانواده ها مخالفت بودن و خیلی دعوا داشتیم کتاب ها و پشتیبانی تیم نوین بینش کمک کرد دعواهامون رو کمتر کنیم و خانواده ها هم راضی شدن. البته هنوز ازدواج نکردیم و تازه داریم عقد می کنیم.

  پاسخ
 3. رامین کیمیاقلم
  رامین کیمیاقلم گفته:

  با عرض سلام و درود بر دوستانی که دوست دارن جذب عشق حقیقی خودشان را .فقط خواستم خیلی کوتاه بگم نا اتسانها جاعزالخطا نیستم خطا کار هستیم ولی حقیقت زندگی که مرگ میباشد را پذبرفت خیلی از مشکلات را و شکست را پیروزی می نانیدیم ولی من خیلی مطالعه داشتم چون زندگی خودم با این که فکرش نمیکردم به این چالش خورد شاید بتونم بگم اقای شاهین زند و همکاران عزیزشون واقعا و واقعا کاملترین نکات و هدفها یک انسان که با تمام تجربش باز بی تجربه هست را بیان کردن بهترین سایت میدونم برای اقای شاهین زند را کسی دنبال هدفش باشه و به مشکل خورده باشه فقط اقای شاهین زند و همکاران زحمتکش ان سایت. یا حق

  پاسخ
 4. امیرعلی
  امیرعلی گفته:

  سلام روز تون بخیر، ممنون میشم اگه واقعا کسی از این روش جواب گرفته بهم بگه چون وقعا تو بد شرایطی قرار گرفتم ،لطفا کمکم کنید ممنون🙏💔

  پاسخ
  • شیما
   شیما گفته:

   من ۲ سال پیش شرکت کردم رابطه مون درست شد و ازدواج کردیم و الانم ۱ ماه که بچه مون متولد شده. فوق العاده خوشحالم که کتاب و پشتیبانی رو تهیه کردم نه فقط برای درست شدن رابطم بلکه برای اینکه خودمم بهتر شناختم و خیلی چیزای رابطه رو‌ یاد گرفتم. تا جایی که حتی اگه رابطم درست نمی شد بازم نه از تجربه ی اون رابطه پشیمون بودم و نه از کتابی که یه بینش نوین و‌به قول خودشون نوین بینش رو به من معرفی کرد. به قول اقای زند مهم نیس در گذشته جقدر آسیب دیدیم مهم اینه که در آینده چقدر خودمون رو ارتقا بدیم و با پیشرفت و مهارت بیشتر نه تنها اتفاقای بد قبل رو جبران کنیم بلکه قشنگی های زندگی مون رو بیشتر کنیم چون همه چیز بستگی به خودمون ددره.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *