چگونه باهوش تر شویم

چگونه باهوش تر شویم

تاکنون از خود پرسیده اید تفاوت مغز شما با مغز فیل در چیست؟

مغز فیل تقریبا سه برابر اندازه مغز انسان است اما همچنان انسان ها بسیار باهوش تر از فیل ها هستند.

پس سوال اینجاست، چرا انسان ها با وجود اینکه مغز کوچکتری دارند اما هوششان بیشتر است؟ جواب این است زیرا ارتباط و پیوستگی بیشتری بین سلول های مغزشان وجود دارد.

ارتباطات در مغز

ارتباطات درونی بیشماری بین سلول های مغزی شما وجود دارد. چنین ارتباطاتی این امکان را فراهم می کنند که بین سلول ها، اطلاعات با سرعت بسیار بالایی منتقل شوند و به همین دلیل است که مغز انسان بسیار قدرت مند تر از مغز یک فیل می باشد.

پس به این نتیجه می رسیم که هر چه ارتباطات مغزتان بیشتر باشد، باهوش تر خواهید بود و سریع تر می توانید بیندیشید و اطلاعات را پردازش کنید. در نتیجه اگر راهی پیدا کنیم که بتوانیم سرعت ارتباطات مغز را افزایش دهیم می توانیم توانایی های ذهنی خود را نیز بیشتر کنیم. اما آیا ممکن است؟ بله قطعا

بهبود ارتباطات موجود در مغز

هرچه محاسبات و یا وظایف پیچیده تر انجام دهید، ارتباطات مغزتان نیز رشد بیشتری خواهد داشت!! این بدین معناست که بازی شطرنج، یادگیری یک مهارت جدید یا حتی یک بازی کامپیوتری خوب می تواند ارتباطات بیشتری را بین سلول های مغز شما ایجاد کند!!

چه می شود اگر بیش از یک کار پیچیده انجام دهید؟ چه می شود اگر صبح ها مشغول یادگیری یک زبان جدید باشید و بعد از ظهر ها یک ورزش جدید انجام دهید؟ چه می شود اگر به خواندن در مورد مطالب مختلف ادامه دهید؟ بدون شک همه ی این کارها باعث می شود ارتباطات مغزتان افزایش پیدا کند.

از سوی دیگر، اگر هیچ کاری انجام ندهید، یا اگر مهارت جدید یاد نگیرید، ارتباطات مغزتان بی فایده و سپس رو به زوال می رود. بدون شک فرد بسیار باهوشی هستید اما مسئله فقط اینجاست که ارتباطات مغزتان را بهبود ندادید.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت  نوین بینش به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. اطلاعاتی که به زبانی ساده و روان نوشته شده است. سایت نوی بینش بزرگترین منبع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن هر شخصی به شکل قابل توجهی افزایش می دهد. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

ما نمی بینیم، تشخیص می دهیم

با نابودی باورهای غلط استعدادهای پنهان خود را آزاد کنید

قدرت تصویر سازی ذهنی

توانایی های ذهن

می خواهم بدانم چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy