چگونه شخصیت دوست داشتنی داشته باشیم

چرا باید دوست داشتنی باشیم

بیشتر افراد اشتباهات رایج مشابهی را در ارتباط با جذب شریک احتمالی مرتکب می شوند و سپس از شکست خود متعجب می شوند.

معمولا بیشتر افراد اول علاقه ی خود را به شخص مورد نظر نشان می دهند و سپس منتظر علائمی می شوند که نشان دهنده ی علاقه ی متقابل آن شخص به آنها باشد. اگر با چنین علائم مثبتی مواجه شوند، نسبت به ادامه ی کارشان خوشبین خواهند شد در غیر این صورت قید آن فرد را می زنند.

واقعیتی که بسیاری از آن گاه نیستیند این است که نشان دادن علاقه به دیگران هیچ تاثیری ندارد مگر اینکه از قبل به نظر خواستنی یا دوست داشتنی باشید.

فرض کنید فردی که به نظر شما اصلا جذاب نیست در حال نشان دادن علاقه به شما است؛ آیا چنین کاری باعث می شود شما به وی جذب شوید؟ البته که نه

اکنون چه می شود اگر شخصی دوست داشتنی و خواستنی شروع به ارسال علائم علاقه کند، آیا این کار شانس علاقه مند کردن شما را افزایش نمی دهد؟ ( نگاه کنید به چگونه کسی را که دوست داریم عاشق خود کنیم)

قدم اول خواستنی شدن است

قبل از اینکه نشان دهید به شخصی علاقه مند هستید؛ یعنی قبل از اینکه شروع به ارسال علائم علاقه کنیدف، باید خواستنی و دوست داشتنی شوید. هر شخصی میزان مشخصی ارزش برای خود قائل است، اجازه دهید نامش را امتیاز کلی بگذاریم. مردم فقط وقتی کسی را خواستنی یا دست داشتنی می دانند که تصور کنند امتیاز کلی وی از امتیاز کلی خودشان بیشتر است یا حداقل در یک سطح قرار دارد.

در نتیجه اگر فردی با نمره ی کلی پایین تر به شما نزدیک شود، احتمالا خودتان را بسیار بالاتر از وی در نظر می گیرید.

بر اساس این واقعیت، می توانیم نتیجه بگیریم که قبل از هر چیزی برای خواستنی بودن باید به شریک احتمالی خود نشان دهید که نمره ی کلی بیشتری نسبت به وی دارید.

اکنون به تکنیک های عملی توجه کنید که نقش مهمی در ایجاد شخصیتی خواستنی و دوست داشتنی بازی می کند.

  • غیر مستقیم خودتان را نشان دهید: انسان ها به افرادی علاقه مند می شوند که امتیاز کلی بیشتری نسبت به خودشان داشته باشند اما از افرادی که به صورت مستقیم از خود تعریف می کنند متنفر هستند. باید همه ی تلاش خود را بکنید که به صورت غیر مستقیم ویژگی های خاص خود را افشا کنید؛ به شکلی که دیگران نتیجه بگیریند امتیاز کلی بالایی دارید.
  • از نظریه ی تایید اجتماعی استفاده کنید: فاروق رضوان در کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم می گوید وقتی دیگران شما را به شخصی معرفی کنند، آن شخص باور پیدا می کند که شما فردی خواستنی و دوست داشتنی هستید. تاثیر نظرات دیگران در شکل دادن اعتقادات و باور های دیگران هیچ محدودیتی ندارد اما باید پیشنهادات و نظراتی از یک منبع قابل اطمینان ارائه شوند مثلا از طریق یک دوست صمیمی ( نگاه کنید به نظریه ی تایید اجتماعی).
  • چسبیدن، نیازمند بودن و محبت افراطی ممنوع: انسان ها احساسات شان را بسیار واضح بیان می کنند، کسانی که نیازمند بوده و یا همیشه در تعقیب شخصی هستند، امتیاز کلی خود را از بین می برند. وقتی شخصی متوجه شود شخصی دیگر به شکل ناامیدانه به دنبال او است، به صورت خودکار این نتیجه را می گیرد که این شخص امتیاز کلی کمتری نسبت به اون دارد و در نتیجه هیچوقت او را خواستنی تصور نمی کند ( نگاه کنید به چگونه فردی را که به ما علاقه ای ندارد به خود جذب کنیم)

پس از اینکه خواستنی شدیم چه کار انجام دهیم

 وقتی مطمئن شدید شخصیت دوست داشتنی بدست آورده اید باید شروع به ارسال علائم ترکیبی گیج کننده به شریک احتمالی خود بکنید.

در این نقطه، آن دختر یا پسر شروع می کند به فکر کردن بیشتر در مورد شما؛ پیش خود می گوید چرا یک روز مهربان و روز دیگر سرد هستید؛ این افکار می توانند به سرعت  همه ی ذهن او را اشغال کنند.

فقط در این مرحله است که شما می توانید با خیال راحت احساسات خود را بیان کرده چرا که مطمئن هستید احتمال رد شدن تقریبا صفر است.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

مطالب موجود در سایت نوین بینش کاملا اختصاصی بوده و در هیچ سایت وبلاگ دیگری وجود ندارند. آخرین و جدید ترین مطالب روانشناسی را می توایند در صحفه ی اول ( خانه) مشاهده کنید. همه مطالب این سایت بر اساس تحقیقات و پژوهش های نویسنده ی سایت صورت گرفته و کاملا در زندگی واقعی موثر می باشد. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. این کتاب شانس شما را برای عاشق کردن دیگران افزایش می دهد و یا هزینه ی پرداختی را به شما باز می گرداند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

روانشناسی جذابیت چهره

می خواهم همسر روایاهایم را پیدا کنم

چگونه مورد تحسین دیگران قرار بگیریم

چگونه یک زن را به خود جذب کنیم

 چگونه یک مرد را به خود جذب کنیم

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy