چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم تا پیام بدهند

تکنیک های ارتباط پیامی در دلتنگ کردن مردان بر اساس مطالعات آکسفورد

در دنیای مدرن ارتباطات، جایی که فناوری‌های دیجیتالی نقش اساسی در تعاملات ما بازی می‌کنند، مطالعه روابط عاشقانه مرتبط با ارتباط های پیامی که می تواند توضیح می دهد چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم تا پیام بدهند یک حوزه تحقیقاتی جذاب و رو به رشد است. در این مقاله، بر اساس مطالعه‌ای که در دانشگاه اکسفورد انجام شده و در مجله ارتباطات منتشر شده است، به بررسی این پرسش می‌پردازیم که چگونه نظریه تطابق زبانی  می تواند به این پرسش که چگونه مردان را دلتنگ و دیوان کنیم تا پیام دهند پاسخ دهد.

هرچند این مطلب در مورد راز دلتنگی مردان است اما به پرسش چگونه زنان را دلتنگ کنیم نیز پاسخ می دهد. به عبارت دیگر نکات این مطلب هم برای مردان و هم برای زنان می تواند استفاده شود. در واقع مطالعه فوق در مورد اثربخشی تطابق زبانی در ایجاد رابطه عاطفی تمایزی بین زن و مرد قائل نشده است.

در ادامه ابتدا به صورت خلاصه نگاهی خواهیم داشت به این مقاله پژوهشی. سپس توضیح می دهیم چگونه بر اساس مهارت تطابق زبانی و تکنیک های ارتباطی مرتبط با آن می توانید فرد مورد نظر خود را دلتنگ کنید. به عبارت دیگر مهارت تطابق زبانی و تکنیک های مرتبط با آن به شما کمک می کند متوجه شوید چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم تا پیام بدهند دست پیدا کنید.

اثربخشی تطابق زبانی در دلتنگی

همانطور که گفتیم این مقال بر اساس نظریه تطابق زبانی نوشته شده است. نظریه تطابق زبانی در مورد هماهنگی سبک و نوع ارتباط در زوج ها و اثر بخشی آن در ایجاد عشق و علاقه عمیق و پایدار صحبت می کند. نظریه تطابق زبانی که در مطالعات پیشین بر اساس مشاهدات ارتباطات نزدیک یا حظوری صورت گرفته بود، حالا در این مطالعه جدید، محیط‌های مجازی را مورد آزمایش قرار داده است.

بسیاری افراد ممکن است به دنبال جملاتی که مردان را دلتنگ می کند باشند که البته این جملات نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد اما آشنایی با سبک ارتباطی تطابق زبانی به شما کمک می کند این جملات یا هر نوع بیان ارتباطی دیگر را به صورت عمیق تر و با نفوذ بیشتر منتقل کنید.

این مطالعه تغییرات تطابق زبانی در ارتباطات مجازی (CMC) زوج‌های عاشق را در طول مدت زمان رابطه بررسی کرده است. این مطالعه با استفاده از داده‌های بیش از یک میلیون پیام متنی صورت گرفته است. این پیام های متنی توسط زوج‌های جوان دانشگاهی که در طی اولین سال دوستی‌شان با یکدیگر ارتباط پیامی داشته اند بررسی شده است.

نتایج حاصل از این مطالعه ( مدل‌های رشد غیرخطی از طریق تحلیل دقیق پیام‌های متنی و بررسی الگوهای ارتباطی) نشان می‌دهند که چگونه تطابق زبانی می تواند منجر به افزایش علاقه و عشق در ارتباط های آنلاین شود. به عبارت دیگر از روش های تطابق زبانی می توانیم تکنیک ها و مهارت هایی را بدست طراحی کنیم که توضیح می دهد چگونه مردی را بینهایت دلتنگ خود کنیم.

مهارت تطابق زبانی به معنای هماهنگی در بیان و زبان زوج ها  است که بخصوص در ارتباط های از راه دور و آنلاین به عنوان اصلی ترین عامل رابطه عاطفی در نظر گرفته می شود.

در ادامه در مورد تکنیک های مهارت تطابق زبانی صحبت می کنیم که باعث می شود درک بهتری از چگونگی تأثیر تطابق زبانی بر ایجاد، حفظ و حتی بازیابی یک رابطه عاطفی به دست  آوریم. به زبان ساده مهارت تطابق زبانی به ما کمک می کند بفهمیم چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم تا پیام بدهند.

منبع: 

Miriam Brinberg, Nilam Ram, Do New Romantic Couples Use More Similar Language Over Time? Evidence from Intensive Longitudinal Text Messages, Journal of Communication, Volume 71, Issue 3, June 2021, Pages 454–477,

هماهنگ نحوی

تکنیک هماهنگی نحوی به معنای هماهنگی با لحن، ریتم و سبک ارتباطی در دریافت و ارسال پیام ها است. این تکنیک به شما اجازه می‌دهد که به طور طبیعی و بدون تلاش زیاد، به سبک صحبت کردن و نحوه بیان احساسات شریک زندگی‌تان نزدیک شوید.

سازگاری با سبک ارتباطی شریک زندگی‌تان بدون تقلید مکانیکی، می‌تواند به ایجاد یک ارتباط عمیق‌تر و افزایش دلتنگی و تمایل به ارتباط کمک کند. این تکنیک شامل درک و به کارگیری سبک گفتگوی طبیعی شریک زندگی‌تان است، بدون اینکه احساس کند شما به صورت مصنوعی یا تحمیلی این کار را انجام می‌دهید.

تکنیک هماهنگی نحوی که یکی از تکنیک های مهارت تطابق زبانی به این معناست که شما ساختار جملات و نحوه بیان شریک زندگی‌تان را در نظر می‌گیرید و به طور طبیعی آن را در ارتباطات خود به کار می‌برید. این کار می‌تواند به ایجاد یک احساس نزدیکی و هماهنگی بیشتر کمک کند و مردان را دلتنگ و مشتاق به ارتباط کند. در ادامه به چند عملی از این تکنیک اشاره می کنیم:

**مثال عملی**

 • فرض کنید شریک زندگی‌تان تمایل دارد که جملات کوتاه و مختصر بنویسد و از علامت‌های نگارشی مانند نقطه‌چین یا پرانتز استفاده کند. به عنوان مثال، او ممکن است بنویسد: “امروز… خیلی خسته‌ام (کار زیاد بود).”شما می‌توانید با استفاده از همین سبک نحوی در پاسخ خود، نشان دهید که به سبک ارتباطی او توجه دارید. پاسخ شما می‌تواند به این شکل باشد: “فهمیدم… تو روز سختی داشتی (استراحت کن).”

این نوع پاسخ که هم می تواند جنبه طنز آمیز داشته باشد و هم جنبه هماهنگی نشان می‌دهد که شما به جزئیات ارتباطی او توجه دارید و به طور طبیعی آن‌ها را در ارتباطات خود به کار می‌برید. این کار می‌تواند به ایجاد یک احساس نزدیکی و هماهنگی بیشتر کمک کند و شریک زندگی‌تان را تشویق کند که بیشتر و عمیق‌تر با شما در ارتباط باشد، که این امر می‌تواند او را دلتنگ و مشتاق به ادامه دادن به ارتباط کند.

**مثال عملی**

 • فرض کنید شریک زندگی‌تان در پیام‌هایش اغلب از عبارات خاصی استفاده می‌کند، مانند “به نظرم” یا “فکر می‌کنم”. شما می‌توانید هنگام پاسخ دادن به پیام‌های او، به طور طبیعی از همین عبارات استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر او می‌گوید: “به نظرم امروز هوا عالیه برای پیک‌نیک”، شما می‌توانید پاسخ دهید: “فکر می‌کنم حق با تو باشه، یک روز عالی برای لذت بردن از طبیعت است.”

این نوع پاسخ نشان می‌دهد که شما به سبک ارتباطی او توجه دارید و به طور طبیعی و بدون تقلید مکانیکی، آن را در گفتگوی خود به کار می‌برید. این کار می‌تواند به ایجاد یک احساس نزدیکی و هماهنگی بیشتر کمک کند و شریک زندگی‌تان را تشویق کند که بیشتر و عمیق‌تر با شما در ارتباط باشد، که این امر می‌تواند او را دلتنگ و مشتاق به ادامه دادن به ارتباط کند.

**مثال عملی**

 • استفاده از جملاتی که احساسات و عواطف را بیان می‌کنند. به کار بردن کلمات و عباراتی که احساسات را تقویت می‌کنند مانند “دلتنگی”، “شادی”، و “هیجان”. مثال: “هر بار که به X فکر می‌کنم، خندم می گیره. خیلی دلم برای گردش های دو نفره مون تنگ شده.
 • استفاده از جملاتی که تصاویر ذهنی ایجاد می‌کنند. به کار بردن تشبیهات و متافورها برای توصیف موقعیت‌ها و احساسات. مثال: “روزی که در کنار دریا قدم می‌زدیم، مانند نقاشی زیبایی بود که هرگز از ذهنم پاک نمی‌شود.”

استفاده از این سبک‌های ارتباطی نحوی ثابت می‌تواند به ایجاد یک الگوی شناختی در ذهن طرف مقابل کمک کند و احساس آشنایی و راحتی را در او ایجاد کند. همچنین، این سبک‌ها می‌توانند به تقویت پیوند عاطفی و ایجاد یک ارتباط عمیق‌تر کمک کنند.

**مثال عملی**

 • اگر طرف مقابل شما عادت دارد که جملات کوتاه و مختصر بنویسد، شما نیز می‌توانید با استفاده از جملات کوتاه و مستقیم، سبک او را تقلید کنید. به جای نوشتن پیام‌های طولانی و پیچیده، سعی کنید با استفاده از جملات ساده و روشن، احساسات و افکار خود را بیان کنید.

با تطابق نحوی، می‌توانید نشان دهید که به دقت به سبک ارتباطی طرف مقابل توجه دارید و این امر می‌تواند به ایجاد احساس دلتنگی و تمایل به ارتباط بیشتر منجر شود. استفاده از این تکنیک به صورت خلاقانه و با توجه به شرایط خاص هر رابطه می‌تواند به تقویت پیوندهای عاطفی و ترغیب طرف مقابل به ارسال پیام کمک کند.

نکته مهم در مورد تطابق زبانی چه از طریق هماهنگی نحوی و چه از طریق تکنیک هایی که جلوتر توضیح خواهم داد این است که شما حتی اگر این تکنیک ها را نشناسید هم احتمال دارد خود به خود تا حدودی از آن ها استفاده کنید. پس حتی اگر اکنون به هر  دلیلی امکان برقراری ارتباط ندارید با مطالعه این تکنیک ها متوجه می شوید چقدر طرف مقابل را به خود علاقه مند کرده اید. در نتیجه می توانید تا حدودی تشخیص دهید مرد مورد علاقه تان چه مدت بعد از جدایی دلتنگ شما می شود.

هماهنگی معنایی

تکنیک هماهنگی معنایی به معنای هماهنگی و هم‌راستایی در استفاده از واژگان و مفاهیم است که می‌تواند به ایجاد یک ارتباط عمیق‌تر و احساس نزدیکی بیشتر در روابط عاطفی کمک کند. این تکنیک می‌تواند به ویژه در ارتباطات متنی مؤثر باشد و باعث شود با استفاده از کلمات و عبارات مشترک بهتر متوجه شویم چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم تا پیام بدهند.

**مثال عملی**

 • اگر طرف مقابل شما از کلمات خاصی مانند “ماجراجویی”، “سفر و گردش”، یا “کتاب” به طور مکرر استفاده می‌کند، شما نیز می‌توانید با استفاده از همین کلمات یا ارزش های مرتبط با این کلمات نشان دهید به علایق و ارزش‌های او توجه دارید. به این ترتیب، می‌توانید احساس دلتنگی و علاقه را در او ایجاد کنید و او را به ارسال پیام ترغیب کنید. برای مثال اگر طرف مقابل به گردش و ماجراجویی علاقه دارد نشان دهید به سفر و اکتشاف علاقه دارید. یا اگر طرف مقابل در مورد کتاب صحبت می کند نشان دهید به یادگیری و پیشرفت علاقه دارید. 

نکته کلیدی: به یاد داشته باشید معناها و ارزش ها می توانند در افراد پرورش پیدا کنند. یعنی نیازی نیست نقش بازی کنید و یا تصویر مصنوعی از خود نشان دهید بلکه می توانید با پرورش ارزش های مرتبط با طرف مقابل یک تصویر واقعی و هماهنگ از خود به نمایش بگذارید. به عنوان نمونه در ارتباط با مثال فوق می توانید ارزش اکتشاف یا ارزش یادگیری و کنجکاوی را واقعا در خود پرورش دهید و از این طریق یک تصویر طبیعی هماهنگ با طرف مقابل به نمایش بگذارید.

نکته کلیدی: نکته بعدی در استفاده از این تکنیک خلاقیت است. همانطور که در مقاله قبلی خود به نام پنج جمله که مردان عاشق شنیدنش هستند توضیح دادم خلاقیت در استفاده از مهارت های ارتباطی بسیار اهمیت دارد. سعی کنید در هماهنگ سازی خود با طرف مقابل از خلاقیت خود بهره مند شوید و خلاقیت را در خود پرورش دهید.

جملات ناتمام

استفاده از جملات ناتمام می‌تواند یک تکنیک مؤثر برای ایجاد دلتنگی و تشویق به ارتباط باشد. این روش به شریک زندگی‌تان فضایی می‌دهد تا خودش را در گفتگو شریک کند و احساس نزدیکی بیشتری ایجاد کند. در ادامه یک مثال عملی از این تکنیک را توضیح می‌دهم:

**مثال عملی**

 • فرض کنید که شما و شریک زندگی‌تان در حال صحبت در مورد خاطرات مشترک هستید. شما می‌توانید جمله‌ای را ناتمام بگذارید تا او را تشویق کنید که پیام دهد و جمله را تکمیل کند. به عنوان مثال، شما می‌توانید بنویسید: “یادت هست وقتی اولین بار به آن کافه رفتیم و تو سفارش دادی…” و سپس منتظر بمانید تا او جمله را تکمیل کند و در مورد آن خاطره صحبت کند. این کار نه تنها باعث می‌شود که او در گفتگو شرکت کند، بلکه احساس دلتنگی نسبت به آن رویداد شکل می گیرد و طرف مقابل بیشتر برای ادامه گفت و گو ترغیب می شود. 

این تکنیک می‌تواند به ایجاد یک ارتباط عمیق‌تر و احساس دلتنگی در شریک زندگی‌تان کمک کند، زیرا او را تشویق می‌کند که در گفتگو فعال‌تر باشد و به خاطرات و احساسات مشترک بیندیشد.

تکرار و بازنویسی

تکنیک تکرار و بازنویسی یکی از روش‌های مؤثر در تطابق زبانی است که می‌تواند به ایجاد دلتنگی و تمایل به ارتباط در مردان کمک کند. این تکنیک شامل تکرار دقیق یا بازنویسی پیام‌های دریافتی با کلمات خودتان است، به گونه‌ای که نشان دهد شما به حرف‌های شریک زندگی‌تان گوش داده‌اید و آن‌ها را درک کرده‌اید. در ادامه یک مثال عملی از این تکنیک را توضیح می‌دهم:

**مثال عملی**

 • فرض کنید شریک زندگی‌تان پیامی می‌فرستد که می‌گوید: “امروز واقعاً روز سختی بود. کارها همه روی هم انباشته شده بودند و من فقط می‌خواستم زودتر به خانه برگردم.” شما می‌توانید با استفاده از تکنیک تکرار و بازنویسی، پاسخی مانند این بدهید: “به نظر می‌رسه که واقعاً روز پرچالشی داشتی. انباشته شدن کارها می‌تواند خیلی فشار آور باشه. امیدوارم حالا که به خانه برگشتی، بتوانی کمی استراحت کنی و احساس بهتری داشته باشی.”

این پاسخ نشان می‌دهد که شما به دقت به حرف‌های او گوش داده‌اید و احساسات او را درک می‌کنید. همچنین، بازنویسی پیام به گونه‌ای که بر اساس واژگان مرتبط باشد باعث احساس همدردی می شود. احساس همدردی یکی از قوی ترین تاثیرات مثبت در رابطه عاطفی است که باعث انباشتگی احساسات مثبت می شود و توضیح می دهد چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم تا پیام بدهند. در نتیجه حتی اگر طرف مقابل یک مرد مغرور باشد علائم دلتنگی در مردان مغرور را می توانید در وی مشاهده کنید. این تکنیک یکی از نشانه های تطابق زبانی است که در روابط عمیق و عاطفی شکل می گیرد و می تواند شریک زندگی‌تان را تشویق کند که بیشتر و عمیق‌تر با شما در ارتباط باشد.

پرورش اصطلاحات مشترک

استفاده از اصطلاحات مشترک یکی از تکنیک‌های مؤثر در تطابق زبانی است که می‌تواند به ایجاد دلتنگی و تمایل به ارتباط در مردان کمک کند. این تکنیک شامل به کار بردن کلمات، عبارات، یا اصطلاحاتی است که فقط شما در جریان آن هستید و معنای خاصی برای شما دارد. پرورش زبان مشترک باعث می‌شود که احساس نزدیکی و اشتراک بیشتری کنید. در ادامه یک مثال عملی از این تکنیک را توضیح می‌دهم:

**مثال عملی**

 •  فرض کنید که شما و شریک زندگی‌تان یک شوخی بین خودتان دارید که هر دوی شما را به خنده می‌اندازد. برای مثال فرض کنید فردی به مگسی که در خانه اش است حیوان خانگی یا پتی بگوید. از این پس وقتی در مکانی مگس های جمع شده باشند از این عبارت استفاده می کنند ” اینجا چقدر پتی زیاد است” یا ” در این منطقه به حیوان خانگی علاقه زیادی است”. یا بجای واژه مگس کش از واژه پتی کش استفاده می کنند. این شوخی است که فقط بین خود آن زوج شناخته شده است و باعث نوعی احساس نزدیکی و صمیمیت طنز آمیز می شود. 
 • فرض کنید فردی در حال قدم زدن در پارک است در حالی که صدای گنجشکان و پرندگان شنیده می شود. در این لحظه آن فرد به طرف مقابل خود می گوید صدای پرندگان را می شنوی مثل این است که امروز جشن گرفته اند یا روز عروسی آن ها است. از این پس این فرد هر زمان بخواهد به طرف مقابل خود پیشنهاد گردش در طبیعت را بدهد می گوید امروز تولد گنجشکان است و مهمانی دعوتمان کردن می توانیم با هم بریم. 

این نوع پیام‌ها نه تنها باعث می‌شود که شریک زندگی‌تان به یاد لحظات خوب بیفتد، بلکه ممکن است او را دلتنگ کند و تمایل به ادامه دادن به ارتباط و به اشتراک گذاشتن خاطرات بیشتری را ایجاد کند. استفاده از زبان مشترک می‌تواند به تقویت پیوند عاطفی و ایجاد یک ارتباط عمیق‌تر کمک کند. این تکنیک در افزایش صمیمیت نیز بسیار موثر است به عنوان یکی از خواسته های مردان در دوران نامزدی.

پردازش جزئیات

یکی دیگر از تکنیک هایی که توضیح می دهد چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم تا پیام بدهند پردازش جزئیات است. به عبارت دیگر توجه به جزئیات یکی از تکنیک‌های مهم در تطابق زبانی است که می‌تواند به ایجاد دلتنگی و تمایل به ارتباط در مردان کمک کند. این تکنیک شامل پرداختن به نکات دقیق و خاصی است که شریک زندگی‌تان به آن‌ها اشاره کرده و نشان دادن اینکه شما به آنچه او می‌گوید، توجه می‌کنید. در ادامه یک مثال عملی از این تکنیک را توضیح می‌دهم:

**مثال عملی**

 • فرض کنید شریک زندگی‌تان در مورد یک موقعیت خاص در محل کار صحبت کرده است، مثلاً در مورد یک پروژه جدید که برایش هیجان‌انگیز است. او جزئیاتی مانند نام پروژه، افراد درگیر در آن و چالش‌هایی که با آن روبرو است را به شما می‌گوید. سپس وقتی مجدد در مورد آن موقعیت خاص صحبت می کند یا وقتی خود آن موضوع را پیش می کشد شما می‌توانید در مورد جزئیاتی که قبلا در مورد آن صحبت کرده است بپرسید: “راستی  پروژه ‘X’ چطور پیش می‌رود؛ همانکه در موردش صحبت می‌کردی؟ آیا ‘فلانی’ همچنان در حل مشکل ‘Y’ به تو کمک می‌کند؟”

این نوع پیام نشان می‌دهد که شما نه تنها به حرف‌های او گوش داده‌اید، بلکه جزئیات را به خاطر سپرده‌اید و به آن‌ها اهمیت می‌دهید. همچنین چون موضوع توسط خود طرف مقابل پیش کشیده است سیگنال دخالت کردن بیش از حد ( در اصطلاح عامیانه فضولی کردن) نیز ارسال نشده است. این کار می‌تواند باعث شود که شریک زندگی‌تان احساس کند که شما واقعاً در زندگی‌اش حضور دارید و به او اهمیت می‌دهید، که این امر می‌تواند او را دلتنگ و مشتاق به ادامه دادن به ارتباط کند. همانطور که در مقابله قبلی خود به نام چگونه یک پسر را در یک روز عاشق خود کنیم تاکید کردم توجه به جزئیات می‌تواند به تقویت پیوند عاطفی و ایجاد یک ارتباط عمیق‌تر کمک کند.

استعاره و تشبیه

استعاره و تشبیه به عنوان یکی از تکنیک های نیرومند تطابق زبانی به ما کمک می کند متوجه شویم چگونه مردی را بینهایت دلتنگ خود کنیم. استفاده از استعاره یا متافور و تشبیهات می‌تواند به عنوان یک تکنیک تطابق زبانی بسیار قدرتمند عمل کند، زیرا این ابزارهای ادبی به ما امکان می‌دهند تا احساسات و تجربیات را به شکلی زیبا و چشمگیر بیان کنیم. این تکنیک می‌تواند به ایجاد دلتنگی و تمایل به ارتباط در مردان کمک کند، به ویژه زمانی که می‌خواهید احساسات عمیق و شور انگیزی را منتقل کنید. در ادامه یک مثال عملی از این تکنیک را توضیح می‌دهم:

**مثال عملی**

 • فرض کنید که شما می‌خواهید به شریک زندگی‌تان نشان دهید که چقدر دلتنگ او هستید. به جای اینکه به طور مستقیم بگویید “دلم برایت تنگ شده است”، می‌توانید از یک استعاره استفاده کنید: ” آن دو ستاره را می بینی که در کنار یکدیگر هستند، آن ها من را یاد خودمان می اندازند گاهی پر نور و گاهی کم نور می شوند اما همیشه کنار هم هستند”. یا وقتی شب هنگام در حال صحبت طرف مقابل به خواب رفتید اگر طرف مقابل نسبت به این موضوع دلخور شد می توانید با یک تشبیه به او پاسخ دهید: ” صدایت مثل یک آهنگ آرام بخش است که وقتی می شنوم باعث آرامش و خوابیدنم می شود”

**نکته مهم**: همانطور که قبلا گفتم و مجدد نیز تاکید می کنم پرورش خلاقیت در رابطه عاشقانه از راه دور بسیار مهم است. در این تکنیک نیز خلاقیت می تواند باعث شود فرصت های شگفت انگیزی برای تحت تاثیر قرار دادن طرف مقابل به صورت بداهه پیدا کنید.

این نوع بیان احساسات می‌تواند تأثیر عمیقی بر شریک زندگی‌تان داشته باشد و او را دلتنگ و مشتاق به ارتباط با شما کند. متافورها و تشبیهات به ایجاد یک تصویر ذهنی قوی کمک می‌کنند و می‌توانند احساسات را به شکلی قدرتمند منتقل کنند که ممکن است با بیان مستقیم قابل انتقال نباشند.

نشانه شناسی غیر کلامی

تکنیک توجه به نشانه‌های غیرکلامی می‌تواند در تطابق زبانی و اینکه چگونه مردی را بینهایت دلتنگ خود کنیم مؤثر باشد. این تکنیک می تواند شامل نمادها، میزان اشتباهات دستوری و یا میزان فکر کردن در پاسخ به پیام باشد. توجه به این نشانه ها به شما کمک می کند بهتر از وضعیت روحی و خلقی طرف مقابل آگاه شوید و متناسب با آن ارتباط خود را مدیریت کنید.

**مثال عملی**

 • فرض کنید شریک زندگی‌تان مداوم در حال تایپ کردن است اما پیامی ارسال نمی شود. این موضوع نشان می دهد که وی در وضعیت سردرگم قرار دارد یا شاید نسبت به پیامی که می خواهد ارسال کند تردید دارد. این وضعیت می تواند نشان علاقه مند بودن طرف مقابل باشد زیرا می خواهد مطمئن شود پیامی خوبی برای شما ارسال می کند. از سوی دیگر وقتی طرف مقابل به سرعت پیام می دهد، اشتباهات دستوری یا تایپی دارد ممکن است نشانه ناراحتی یا خشم باشد. از سوی دیگر وقتی فردی دیر به دیر پیام می دهد و اشتباهات تایپی زیادی نیز دارد یعنی توجه وی به ارتباط برقرار کردن با شما کم است. این وضعیت نشان می دهد وی درگیر فعالیت دیگری است. در این شرایط بهتر است ارتباط را به پایان برسانید. 

این نوع پیام‌ها نشان می‌دهد که شما به جزئیات کوچک و غیرکلامی توجه می‌کنید و از احساسات شریک زندگی‌تان آگاه هستید. تشخیص نشانه‌های پنهان می‌تواند به ایجاد ارتباط عمیق‌تر و احساس نزدیکی کمک کند.

سبک ارتباط ثابت

ثبات در سبک ارتباطی نحوی به این معناست که شما به طور مداوم و ثابت از یک سبک نحوی خاص در ارتباطات خود استفاده می‌کنید. این کار می‌تواند به ایجاد یک الگوی شناختی در ذهن طرف مقابل کمک کند و احساس آشنایی و راحتی را در او ایجاد کند. وقتی شما به طور مستمر از یک سبک نحوی استفاده می‌کنید، طرف مقابل نیز ممکن است به طور ناخودآگاه شروع به تطابق زبانی با شما کند. به عبارت دیگر سبک ارتباط ثابت تکنیکی است که به مت کمک می کند طرف مقابل را با خود هماهنگ کنیم. به عبارت دیگر این تکنیک توضیح می دهد چگونه مردی را بینهایت دلتنگ خود کنیم. در ادامه یک مثال عملی از این تکنیک را توضیح می‌دهم:

**مثال عملی**

 • فرض کنید که شما در ارتباطات خود با شریک زندگی‌تان همیشه از جملات کامل و مودبانه استفاده می‌کنید و از کلماتی مانند “لطفاً” و “ممنونم” بهره می‌برید. به عنوان مثال، شما می‌توانید بنویسید: “لطفاً وقتی فرصت کردی به من زنگ بزن. ممنونم که همیشه به فکر من هستی یا ممنون که شرایطم را درک می کنی.”. با استفاده مداوم از این سبک ارتباطی، شریک زندگی‌تان نیز ممکن است ناخوداگاه با سبک ارتباطی شما تطابق پیدا کند. در نتیجه شروع به استفاده از جملات مودبانه و کامل کند. در نتیجه او نیز ممکن است در پاسخ به شما بنویسد: “حتماً به تو زنگ می‌زنم. ممنون که درک می‌کنی.”

این تکنیک نه تنها به ایجاد یک الگوی ارتباطی مشترک کمک می‌کند، بلکه می‌تواند احساس دلتنگی و تمایل به ارتباط را در شریک زندگی‌تان افزایش دهد، زیرا او احساس می‌کند که شما به او و روابطتان اهمیت می‌دهید و از ارتباط با او لذت می‌برید. این امر می‌تواند به تقویت پیوند عاطفی و ایجاد یک ارتباط عمیق‌تر کمک کند.

موقعیت سازی متنوع

موقعیت سازی متنوع به معنای استفاده از روش‌های مختلف برای برقراری ارتباط است، که می‌تواند شامل تغییر در محتوای پیام‌ها (تنوع معنایی) و همچنین تغییر در روش‌های ارسال پیام (مانند صوتی یا نوشتاری) باشد. این تکنیک یکی از مهمترین روش هایی است که توضیح می دهد چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم تا پیام بدهند. زیرا تنوع در ارتباط می‌تواند جذابیت و تازگی را به رابطه بیفزاید. در ادامه یک مثال عملی از این تکنیک را توضیح می‌دهم:

**مثال عملی**

 • فرض کنید که شما معمولاً با شریک زندگی‌تان از طریق پیام‌های متنی ارتباط برقرار می‌کنید. برای ایجاد تنوع، می‌توانید گاهی اوقات به جای ارسال پیام متنی، یک پیام صوتی بفرستید که در آن احساسات و لحن صدایتان را به او منتقل کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک پیام صوتی بفرستید که می‌گوید: “فقط می‌خواستم بگویم که دلم برایت خیلی تنگ شده و منتظر دیدارت هستم.”
 • یا فرض کنید تاکنون در مورد مسائل کاری یا اهداف خود صحبت می کردید. حال پس از مدتی بحث را عوض کنید و در مورد موضوع های تفریحی صحبت کنید. یا در مورد تجارب شخصی طرف مقابل از وی بپرسید. یا وقتی فضا تبدیل به یک فضای محبت آمیز و عاشقانه شده است پس از مدتی فضا را تغییر دهید و کمی در مورد اهداف و برنامه های فردی صحبت کنید. همچنین گاهی می توانید در مورد ارتباط های طرف مقابل با دیگران از وی بپرسید. همچنین گاهی می توانید فضای داستانی و ادبی ایجاد کنید، در مورد هنر و زیبا شناسی صحبت کنید یا نظر طرف مقابل را در مورد یک فیلم یا شعر جویا شوید.

این تغییر در روش ارتباطی می‌تواند تأثیر عمیقی بر شریک زندگی‌تان داشته باشد و احساس دلتنگی و تمایل به ارتباط را در او افزایش دهد. همچنین، ایجاد فرصت های متنوع یکی از مواردی است که از عادی شدن و خوگیری در رابطه جلوگیری می کند. این تکنیک‌ها به شما امکان می‌دهند که ارتباطتان را تازه و هیجان‌انگیز نگه دارید و شریک زندگی‌تان را دلتنگ و مشتاق به ادامه دادن به ارتباط کنید.

صراحت بیان

تکنیک صراحت بیان به معنای بیان واضح و روشن افکار و احساسات است، به گونه‌ای که هیچ ابهامی برای طرف مقابل باقی نماند. این رویکرد می‌تواند به ایجاد دلتنگی و تمایل به ارتباط در مردان کمک کند، زیرا پیام‌های شفاف و دقیق احساس امنیت و درک متقابل را تقویت می‌کنند. در ادامه یک مثال عملی از این تکنیک را توضیح می‌دهم:

**مثال عملی**

 •  فرض کنید که می‌خواهید به شریک زندگی‌تان بگویید که چقدر او را دوست دارید و دلتنگ او هستید. به جای استفاده از جملات طولانی و پیچیده، می‌توانید پیامی کوتاه ولی کامل و شفاف بفرستید که احساسات شما را به طور واضح بیان کند. به عنوان مثال، می‌توانید بنویسید: “دلم برایت خیلی تنگ شده. هر لحظه که نیستی، حس می‌کنم چیزی کم است. منتظر دیدارت هستم.”

این پیام به طور واضح و دقیق احساسات شما را منتقل می‌کند و به شریک زندگی‌تان نشان می‌دهد که شما به او و رابطه‌تان اهمیت می‌دهید. شفافیت در ارتباط می‌تواند به تقویت اعتماد و صمیمیت کمک کند و مردان را دلتنگ و مشتاق به ادامه دادن به ارتباط کند. این تکنیک به شما امکان می‌دهد که ارتباطتان را صادقانه و بدون سوءتفاهم نگه دارید.

زمان بندی مشخص

همانطور که در مقاله تکنیک زمان‌بندی مشخص یک روش ارتباطی است که در آن، پیام‌ها در زمان‌های خاص و منظم ارسال می‌شوند. این روش می‌تواند باعث شود که فرد به دریافت پیام‌ها در آن زمان‌های خاص عادت کند و در صورت عدم دریافت پیام، احساس دلتنگی کند. این تکنیک می‌تواند به ویژه در روابط عاطفی مؤثر باشد، زیرا ایجاد یک الگوی انتظار می‌تواند به تقویت پیوند بین دو نفر کمک کند.

تکنیک زمان‌بندی ارتباطی در واقع به مدیریت زمان و فرکانس ارسال پیام‌ها در یک رابطه عاطفی اشاره دارد. این تکنیک می‌تواند به ایجاد حس دلتنگی و علاقه در طرف مقابل کمک کند، زیرا با ایجاد یک حس انتظار و کنجکاوی، طرف مقابل را ترغیب به ارسال پیام می‌کند. استفاده از این تکنیک نیازمند درک و شناخت دقیق از الگوهای ارتباطی و همچنین حساسیت به نیازها و حدود طرف مقابل است. هدف از این تکنیک ایجاد یک تعادل سالم بین ارتباط و فضای شخصی است تا هر دو طرف احساس راحتی و اشتیاق برای ادامه ارتباط داشته باشند.

**مثال عملی**

 • اگر شما هر شب قبل از خواب با فردی پیام‌های شب بخیر مبادله می‌کنید، این الگوی زمانی می‌تواند به یک عادت تبدیل شود. در صورتی که یک شب پیامی ارسال نشود، طرف مقابل ممکن است احساس دلتنگی کند و منتظر پیام شما باشد. این انتظار می‌تواند تمایل به ارتباط بیشتر را افزایش دهد و فرد را تشویق کند که خودش پیام دهد.
 • یا در مثالی دیگر فرض کنید شما معمولاً هر روز با فردی پیام‌های متعددی رد و بدل می‌کنید. برای استفاده از تکنیک زمان‌بندی ارتباطی، می‌توانید به جای پاسخ فوری به هر پیام، گاهی اوقات پاسخ دادن را به تأخیر بیندازید. این کار فضایی برای دلتنگی ایجاد می‌کند و طرف مقابل را وادار می‌کند که در مورد شما فکر کند و منتظر پیام بعدی شما باشد.

**نکته مهم**: تنظیم دقیق زمان‌های ارسال پیام، می‌توانید انتظارات طرف مقابل را مدیریت کنید و او را در حالتی از کنجکاوی و انتظار نگه دارید. همانطور که در مقابله قبلی خود به نام ۹ قانون در دلبری با موبایل از راه دور به صورت کامل و جامع توضیح داده ام الگوی انتظار و ایجاد کنجکاوی می تواند به ایجاد علاقه، دلتنگی و نزدیکی بیشتر زوج ها منجر شود.

به صورت خلاصه ارسال پیام‌ها در زمان‌های مشخص، می‌توانید یک الگوی انتظار در طرف مقابل ایجاد کنید که می‌تواند به ایجاد حس دلتنگی و تمایل به ارتباط بیشتر منجر شود. استفاده از این تکنیک باید با در نظر گرفتن حساسیت‌ها و حدود طرف مقابل انجام شود تا از ایجاد هرگونه سوءتفاهم یا احساس فشار جلوگیری شود. هدف از این تکنیک باید تقویت ارتباط و ایجاد یک پیوند عاطفی مثبت باشد، نه بازی با احساسات فرد دیگر.

صراحت بیان

تکنیک صراحت بیان در ارتباطات به این معناست که پیام‌ها باید به گونه‌ای نوشته شوند که واضح، دقیق و قابل فهم باشند. این تکنیک شامل استفاده از دستور زبان صحیح، انتخاب دقیق فعل، فاعل و مفعول، کاما و پرهیز از جملات بلند، پیچیده و مبهم است. صراحت بیان می‌تواند به جلوگیری از سوءتفاهم‌ها کمک کند و اطمینان حاصل کند که پیام‌ها به درستی تفسیر می‌شوند. در ادامه یک مثال عملی از این تکنیک را توضیح می‌دهم:

**مثال عملی**

 • جمله مبهم: “با گروهی از بچه ها به کنار دریا رفتیم. یه دست از بچه ها می خواستن سوار قایق بشن و یه دسته مخالف بودن. آخرش بچه ها سوار قایق شدن و بقیه طول روز رو کنار ساحل بازی کردن”. جمله واضح: “با گروهی از بچه ها به کنار دریاف رفیتم. یه دسته از بچه ها می خواستن سوار قایب بشن و یه دسته مخالف بودن”. آخرش بچه ها سوار قایق شدن و بقیه، طول روز رو کنار ساحل بازی کردن. همانطور که مشاهده می کنید یک کاما در جمله فوق کل مفهوم جمله را تغییر داد.

این پیام به طور واضح و مستقیم اطلاعات را منتقل می کند و باعث می شود طرف مقابل بهتر بتواند با شما تطابق زبانی پیدا کند و درک بهتری از اطلاعاتی که به وی منتقل می شود داشته باشد. همچنین باعث می شود خواندن پیام های شما سخت و خسته کننده نشود. روانی در خوانش پیام خود باعث یک احساس تسلط و علاقه می شود. صراحت بیان نه تنها به ایجاد یک ارتباط عمیق‌تر کمک می‌کند، بلکه می‌تواند شریک زندگی‌تان را دلتنگ و مشتاق به ادامه دادن به ارتباط کند. همچنین این تکنیک به شما امکان می‌دهد که ارتباطتان را صادقانه و بدون سوءتفاهم نگه دارید.

سخن  آخر

در این مقاله شما فقط با یکی از مهارت های ارتباطی که تطابق زبانی نام دارد و تکنیک های مرتبط با آن آشنا شدید که توضیح می دهد چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم تا پیام بدهند. اما مهارت های ارتباطی بسیاری گسترده هستند. هر یک از این مهارت ها تکنیک ها و اصول مشخص و منحصر به فردی دارند.

این مهارت ها چه در ارتباط های آنلاین و چه در ارتباط های حضوری که می تواند منجر به شایستگی، توانمندی، تسلط و برازندگی شما در برقراری ارتباط و جذب دیگران شود.

بعضی از این مهارت ها برای ایجاد یک ارتباط و تبدیل ارتباط به ازدواج موثر هستند و بعضی دیگر برای بازگشت به عشق و ازدواج در صورتی که قبلا رابطه به جدایی منجر شده است.

برای مطالعه بیشتر می تواند به کتاب های بازگشت به عشق و ازدواج یا کتابِ مدار جذب و ازواج نوشته ی شاهین زند مراجعه کنید. این کتاب ها بر اساس مطالعات علمی و پژوهش های معتبر روانشناسی نوشته شده است.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین مرجع در مورد بازگشت به عشق و ازدواج در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به دسته بازگشت به عشق و ازدواج مراجعه کنید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

پشیمانی بعد از بلاک – روانشناختی رفتار در فضای مجازی

بعد از جدایی چه کنیم بر اساس استراتژی های کوپینگ

چگونه معشوق خود را بیقرار کنیم بر اساس روانشناسی عشق

عشق از راه دور – رابطه لانگ دستنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *