http://novinbinesh.com/?p=3473&preview=true

7 گام برای پیدا کردن همسر دلخواه

قبل از هر چیز اجازه دهید به این نکته ی مهم اشاره کنم که مجرد بودن نه تنها اشتباه نیست بلکه کاملا صحیح و منطقی است؛ به خصوص تا وقتی آمادگی لازم برای برقراری رابطه و تشکیل زندگی را به دست آورید (نگاه کنید به ازکجا بفمیم آماده ی ازدواج هستیم).

این مقاله به شما کمک می کند با روش هایی ساده همسر دلخواه خود را بیابید و با او ازدواج کنید. اگر آمادگی زندگی مشترک با مرد دیگری هستید تا از داشتن رابطه ای پایدار و متعهد با تشکیل خانواده لذت ببرید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

کلید جذب همسر دلخواه خود تبدیل شدن به فردی است که واقعا می خواهید باشید. همه ی ما در ذهن خود تصویری از یک رابطه ی کامل و بی نقص ایجاد کرده ایم. این تصویر شامل رفتاری است که می خواهیم با افراد مهم زندگی مان داشته باشیم و رفتاری که در مقابل از آن ها انتظار داریم. این تصویر ممکن است از مشاهده ی روابط بین افرادی به وجود آید که برای آن ها ارزش و احترام قائل هستیم. من معتقدم اگر برای رابطه ی خود تلاش کنید ( هم برای برقراری آن و هم بعد از ایجاد رابطه) همه ی شما می توانید همسر دلخواهتان را پیدا کرده و رابطه ای رویایی را با او تجربه کنید.

گام اول: آنچه را که می خواهید بنویسید

 فهرستی از حداقل 25 ویژگی مورد نظرتان را که باید در شریک زندگی شما وجود داشته باشد تهیه کنید. هر چیزی که نوشته شود می تواند روزی به واقعیت برسد. فهرست شما باید شامل مواردی باشد که نسبت به آن ها حساس بوده و فکر می کنید نبودشان می تواند رابطه ی شما را در آینده مشکل ساز کنند. مثلا اگر به داشتن فرزند علاقه مند هستید عاقلانه نیست آینده ی خود را با کسی که داشتن فرزند را دوست ندارد تصور کنید. این فهرست را همیشه جلوی چشم خود نگه دارید تا موارد آن در ذهن شما یادآوری و ثبت شود.

گام دوم: خودتان را در رابطه ببینید

 با استفاده از لیست تهیه شده در مرحله ی قبل تصویری از همسر دلخواه خود ایجاد کنید. این تصویر باید شامل همه ی مواردی مانند ظاهر او، جزئیات اولین قرار ملاقات، مکالمه بین شما، مکانی که در آن یکدیگر را ملاقات می کنید، اتفاقاتی که با یکدیگر تجربه می کنید، لباسی که می پوشید و حتی جزئیات زندگی مشترکتان باشد. اما به یاد داشته باشید این تصویر سازی ها به دو دلیل صورت می گیرد. یک برای اینکه به شما یادآوری کند به دنبال چه چیزی هستید و دوم برای اینکه به شما انگیزه و امید بدهند. سپس از این انگیزه و امید می توانید استفاده کنید برای تلاش بیشتر جهت موفقیت های بیشتر که باعث افزایش ارزش ها و امتیازات شما می شود. درنتیجه جذابیت شما نیز افزایش پیدا می کند. باز هم تاکید می کنم تصویر سازی به تنهایی کافی نیست و به تلاش شما نیز نیاز دارد. در گام بعدی بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.

گام سوم: جذابیت های خود را افزایش داده و دلربا باشید

 با توجه به تصویری که از همسر دلخواه خود ایجاد کرده اید باید به فردی تبدیل شوید که برای او جذاب باشد. همانطور که قبلا اشاره کردم مردان و زنان عاشق افرادی می شوند که امتیازات مشابه و یا بالاتری نسبت به خودشان داشته باشند. اگر انتظار دارید همسرتان در مسائل مالی زرنگ و دانا باشد شما هم باید اینگونه رفتار کنید یا اگر همسری با اندام زیبا و متناسب را تصور می کنید خودتان نیز باید اندام زیبایی داشته باشید. درواقع باید بازتابی از ویژگی ها و خصوصیات مورد انتظارتان باشید. از خودتان بپرسید در قبال آنچه که از طرف مقابل میخواهید چه چیزی به او می دهید؟ چرا باید به شما جذب شود؟

در همه ی مراحل زندگی بهترین خود باشید، استعداد هایتان را کشف کرده و برای رشد و تغییر خود تلاش کنید. وقت خود را در انتظار برای تغییر زندگی تلف نکنید، خودتان آن را تغییر دهید. به خودتان تکیه کنید؛ چیزهای کمی در دنیا هستند که برای انجام آن به کمک فرد دیگری نیاز داشته باشید.

گام چهارم: جذابیت فرهنگی را افزایش دهید

 تعریف جذابیت در هر فرهنگی متفاوت است. در مورد فرهنگ ایران نیز زیبایی و جذابیتی که در نهایت به ازدواج منجر شود تعریف خاص خود را دارد. برای مثال یکی از متغیر های مهم در تعریف جذابیت مطابق با فرهنگ ایرانی، حجاب است. حجاب باوری است که از کودکی در ضمیر ناخودآگاه ایرانی ها به خصوص مردان وجود داشته است. بر اساس آن در حجاب زیبایی روحانی وجود دارد که یک دختر را بیشتر مناسب ازدواج می کند. در مقابل دخترانی که حجاب شان از حد معمول جامعه دور می شود از دیدگاه مردان مناسب رابطه های کوتاه مدت شمرده می شوند. حتی اگر مردی به ظاهر فکر کند اهمیتی برای حجاب قائل نیست بازهم ناخودآگاه وی باعث می شود نگاه جدی به آن رابطه نداشته باشد. از آنجایی که هدف شما ازدواج و ایجاد یک رابطه بلند است پس باید از همین ابتدا طوری قدم برداری که مطابق با حفظ رابطه و پایداری در آن باشد ( نگاه کنید به فرهنگ و جذابیت).

گام پنجم: سپاسگزاری کنید

به خاطر هرچیزی که در حال حاضر در زندگی خود به دست آورده اید سپاسگذار باشید. درواقع این یکی از مطمئن ترین راه ها برای شاد بودن است. از روابط گذشته ی خود حتی اگر آنطور که می خواستید پیش نرفته است سپاسگذار باشید زیرا تصویر روشنی از همسر دلخواهتان به شما داده اند و تجربیات در اختیار شما گذاشته اند که می توانند باعث موفقیت های بیشتر شما در روابط بعدی تان شود. از اینکه هر روز صبح از خواب بیدار می شوید سپاسگذار باشید زیرا این فرصت را به دست آورده اید که با افراد جدید رو به رو شوید. قدردانی باعث می شود خوبی های بیشتری در زندگی به سمت شما بیایند. به عبارت دیگر سعی کنید در زندگی شکرگذار باشید. هر چقدر بیشتر از نعمت هایی که خداوند در اختیار شما گذاشته است قدردانی کنید، شاد تر، با اعتماد به نفس تر و موفق تر به نظر خواهید رسید در نتیجه این امر به جذب فرد مورد نظر شما کمک خواهد کرد.

گام ششم: به ظاهر خود اهمیت دهید

 به زیبایی و اندام خود اهمیت بدهید. به خودتان برسید و تبدیل به بهترین خود شوید. ورزش کنید و سلامت و زیبایی را در کنار یکدیگر به دست آورید. از کرم ها و مواد شوینده ی با کیفیت استفاده کنید و لباس های زیبا و تاثیر گذار بپوشید تا اطرافیانتان با نگاه کردن به شما حس خوبی داشته باشند. از عطر های خوشبو هم قافل نشوید. با این کارها می توانید اعتماد به نفس خوبی برای جذب همسر دلخواه خود پبدا کنید.(نگاه کنید به اهمیت جذابیت ظاهر در ازدواج)

گام هفتم: کارهایی انجام دهید که تا به حال انجام نداده اید

 تا زمانی که دیده نشوید دیگران شما را در نظر نمی گیرند. لیستی از حداقل 25 مکان برای رفتن تهیه کنید. این مکان ها می تواند شامل کلاس های زبان، کلاس های درسی و کارگاه ها، افزایش روابط اجتماعی و رفت آمد با دوستان جدید، شرکت در کنفرانس ها و همایش ها، شرکت در تور های گروهی، کلاس های هنری مثل موسیقی و تئاتر و نمونه های دیگری از این قبیل باشند. حتی می توانید میزبان بعضی مهمانی های خانوادگی باشیدس. نکته اینجاست که سعی کنید کاری متفاوت انجام دهید. این کارها شانس شما را برای ملاقات با فردی که بتواند همسر دلخواه شما باشد افزایش می دهد. اگر همواره در یک موقعیت خاص قرار داشته باشید و کارهای مشابهی را انجام دهید انتظار برای نتیجه ی متفاوت کاملا بیهوده است. برای اینکه بتوانید با افراد جدیدی ملاقات کنید باید روال همیشگی خود را تغییر دهید.

با دنبال کردن این مراحل می توانید خیلی زود فرصت برقراری رابطه با همسر ایده آل خود را به دست آورده و با او ازدواج کنید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید بزرگترین صلاح شما دانش شما است.برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید.  با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه مردان را به ازدواج متقاعد کنیم

چگونه همسر دلخواهم را بیابم

جذب مرد مناسب برای ازدواج

راه هایی برای جذب خواستگار