افسردگی و امید به زندگی

افسردگی و امید به زندگی

هیچ وقت امیدتان را به زندگی از دست ندهید

به این داستان واقعی توجه کنید.

مصری ها به مدت ۳۰ سال خیلی در شرایط بسیار بدی زندگی می کرند. آزادی وجود نداشت، مردم در فقر زندگی می کردند و همه جا پر از فساد بود. بسیاری از مردم امیدشان را به زندگی از دست داده بودند و فقط زنده بودند زیرا اعتقادات مذهبی شان به آن ها اجازه ی خودکشی نمی داد.

در ماه ژانویه ۲۰۱۱ یکی از افرادی که امیدش را به زندگی از دست داده بود تصمیم گرفت خودش را در محل عمومی بسوزاند و خودکشی کرد. او این کار را انجام داد و فوت کرد.

چندروز بعد مصریان تصمیم گرفتند انقلاب کنند و میلیون ها نفر به خیابان ها آمدند. در ۱۸ روز دولت عوض شد و امید به زندگی مصری ها بازگشت.

مصری ها به زندگی برگشتند و خوشحال بودند اما فردی که امیدش را از دست داده بود و خودکشی کرد هیچ وقت آن روز را ندید.

دلیل اینکه هیچ وقت نباید امیدتان را به زندگی از دست دهید

فردی که خود کشی کرد برای ۳۰ سال با نا امیدی زندگی کرد و بالاخره امیدش به زندگی را به طور کامل از دست داد. اگر این فرد برای تنها ۴ روز بیشتر از خود صبر و استقامت نشان می داد می توانست آغاز انقلاب را ببیند.

گاهی اوقات درست قبل از آغاز پیروزی نا امید می شویم. گاهی اوقات لازم است تنها چندروز دیگر استقامت داشته باشیم تا زندگی مان تغییر کرده و بهتر شود.

به همین دلیل است که هیچ وقت نباید امید خود را به زندگی از دست دهید.

تا به حال چندبار کاری را شروع کرده اید و بدون آنکه آن را به اتمام برسانید رهایش کرده اید؟ ممکن تنها چند قدم تا رسیدن به هدف فاصله داشتید و بعد از گذشت چندروز همه چیز تغییر می کرد!

چگونه امیدتان را به زندگی از دست ندهید

درختان بامبو به سختی رشد می کنند نه به خاطر آنکه به توجه و مراقبت زیادی نیاز دارند؛ دلیلش آن است که شما سال ها آن ها را آبیاری می کنید و نتیجه ای نمی بینید. چند سال اول درختان بامبو تنها چند سانتی متر رشد می کنند اما بعد از گذشت ۴ سال ارتفاعشان از همه ی درختان دیگر بالاتر می رود.

چه می شود اگر چند روز قبل از رشد درخت بامبو از زندگی نا امید شوید؟ دیگر به او آب نمی دهید و باعث مرگش خواهید شد.

برای رسیدن به آنچه که می خواهید باید صبور و پایدار باشید، هرگز تسلیم نشوید و امیدتان را از دست ندهید.

 

شاهین زندمحقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

امید به آینده

راه رسیدن به آرزوها

عشق قلبی است یا عقلی

بازگشت امید به زندگی

در هنگام افسردگی چه کنیم