انتخاب همسر بین چند خواستگار

وقتی گزینه های زیادی داشته باشید چه مشکلی پیش می آید

دیروز من در خانه بودم حوصله ام سر رفته بود. چون وسط هفته بود هیچ کدام از دوستانم در دسترس نبودند و هیچ فعالیت به خصوصی هم نداشتم که انجام دهم. در نتیجه تصمیم گرفتم یک فیلم با ژانر ترسناک و هیجان انگیز نگاه کنم.

برای پیدا کردن یک فیلم ترسناک خوب در گوگل جستجو کردم و توانستم لیست بزرگی از فیلم های ترسناک به دست آورم. برای اینکه پیش نمایش فیلم را ببینم آن ها را در یوتیوب جستجو می کردم.

من زمان زیادی را به تماشای پیش نمایش فیلم ها اختصاص دادم. تعجب کردم چرا نمی توانم فیلمی را که به نظرم خوب است انتخاب کنم و متوجه شدم چون گزینه های زیادی برای انتخاب کردن دارم و می دانم که می توانم فیلم بهتری پیدا کنم.

آیا پیام این داستان برای شما آشنا نیست؟

اتفاقی که دیروز برای من افتاد هیچ تفاوتی با روند انتخاب همسر و شریک زندگی ندارد. هرچقدر گزینه های بیشتری داشته باشید بیشتر تمایل دارید به دنبال گزینه ی بهتری بگردید.

وقتی گزینه ها زیاد باشند انتخاب بین آن ها سخت می شود و برای رابطه ی عاطفی و ازدواج نیز همین اتفاق می افتد.

چند خواستگار همزمان چگونه انتخاب همسر را سخت می کنند

برگردیم به داستان انتخاب فیلم. من بالاخره بین همه ی فیلم ها دو فیلم که بهتر به نظر می رسید انتخاب کردم اما بازهم نمی دانستم باید کدام را انتخاب کنم و ببینم. در نهایت تصمیم گرفتم بخشی از هر دو فیلم را مطالعه کنم تا متوجه شوم کدام بهتر است.

در همان لحظه به یاد آوردم زندگی قبل از اینترنت چگونه بود. وقتی یک فیلم جدید در سینما پخش می شد به مادرم اصرار می کردم برای دیدن فیلم من را به سینما ببرد و در نهایت خیلی فیلم را دوست داشتم.

وقتی گزینه ها محدود می شوند، تمایل پیدا می کنیم چیزهایی را که داریم دوست داشته باشیم. به یاد دارید وقتی در گوشی های قدیمی Snake ( مار بازی ) را بازی می کردید چه احساسی داشتید؟

اکنون شما در اوقات فراغت خود می توانید بین هزاران بازی انتخاب داشته باشید زیرا گزینه های زیادی در اختیارتان است.

در نهایت من فیلمی را انتخاب کردم و تصمیم گرفتم آن را ببینم اما لینکی برای دریافت آن پیدا نکردم. وقتی نتوانستم لینکی برای دریافت فیلم پیدا کنم بیشتر به تماشای آن علاقه مند شدم. فکر می کنید چون به دست آوردنش سخت بود؟؟

وقتی لینک دریافت فیلم را پیدا کردم، آن را دیدم خوشبختانه از آن لذت بردم.

راه حل چیست؟

برای من روشن شد هرچقدر گزینه های بیشتری داشته باشیم کمتر از زندگی خود راضی هستیم و دلیل آن ساده است؛ تا زمانی که معتقدیم می توانیم چیز بهتری به دست آوریم به سختی چیزهایی را که در اختیارمان است دوست داریم.

اگر گزینه های زیادی برای انتخاب داشته باشید پیدا کردن شریک زندگی تان سخت خواهد بود.

به همین دلیل است که افراد جذاب مدت زیادی مجرد می مانند. آن ها گزینه ها و خواستگارهای زیادی دارند و نمی توانند بین آن ها یکی را انتخاب کنند.

پس راه حل چنین مشکلی چیست؟

راه حل ساده است: بدانید دقیقا چه می خواهید. وقتی من دیروز جستجوی خود را به فیلم هایی که در ۵ سال اخیر ساخته شده اند محدود کردم خیلی سریع تر توانستم چیزی را که می خواستم پیدا کنم.

اگر می خواهید برای انتخا همسر آینده تان مشکلی نداشته باشید باید الگوی عشق خود را درک بشناسید و بدانید دقیقا چه می خواهید.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش برای افرادی که قصد سوء استفاده از این مطالب را دارند نوشته نشده است پس اگر هدف شما سوءاستفاده از دیگران است لطفا از این سایت خارج شوید. سایت نویت بینش یک سایت پزشکی یا یک دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی روانشناختی و علمی است که به شما کمک می کند درک بهتری از خود و دیگران بدست آورید و از این آگاهی برای بهبود روابط و مهارت های ارتباطی و به صورت کلی جهت ارتقای کیفیت زندگی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید قوی ترین صلاح شما دانش شما است.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چرا با فرد اشتباه ازدواج کرده ام

در انتخاب بین دو خواستگار همزمان دو دل مانده ام

پیشگویی ازدواج واقعیت دارد

راه هایی برای جذب خواستگار

اهمیت و نقش والدین در انتخاب همسر

جذب مرد مناسب برای ازدواج