روانشناسی فروش

من در زمینه ی مطالعه و تهیه ی مقالات روانشناسی بسیار موفق بوده ام و توانستم از مقاله هایم درآمد خوبی به صورت آنلاین کسب کنم.

از آنجا که هم در زمینه ی فروش و ارائه ی خدمات و هم در زمینه ی روانشناسی موفق بوده ام می توانم توصیه های مفیدی در مورد روانشناسی فروش ارائه دهم. در این مقاله به نکاتی اشاره می کنم که به کمک آن ها می توانید بر اساس روانشناسی فروش بیشتری داشته باشید.

روانشناسی فروشندگی چگونه فروش را افزایش می دهد

  • ما اول به رفتار فروشنده نگاه می کنیم: اگر یک رستوران فوق العاده در کنار خانه ی شما وجود داشته باشد که صاحبش رفتار خوبی ندارد احتمالا دوست ندارید از آن دیدن کنید. رابطه ی ما با فروشندگاه تاثیر زیادی بر تصمیم ما به خرید خواهد داشت. بر اساس روانشناسی فروش یک فروشنده با رفتار دوستانه فروش بیشتری نسبت به یک فروشنده با رفتار غیر دوستانه خواهد داشت. (نگاه کنید به شناخت رفتار انسان )
  • ما تجربه کردن را دوست داریم نه مکان آن تجربه را: شما از شغلتان متنفر نیستید، شما از استرسی که هنگام انجام کارتان تجربه می کنید متنفر هستید. شما به دوستانتان علاقه ندارید، علاقه ی شما به دلیل احساس خوبی است که در آن ها تجربه می کنید. اگر بتوانید تجربه ی خوبی در وبسایت، مغازه یا رستوران خود برای مشتریان بسازید آن ها عاشق کسب و کارتان شده و بازهم برمی گردند.
  • مردم یکدیگر را کورکورانه دنبال می کنند: تحقیقات روانشناسی نشان داده است که مردم در حالی می دانند تصمیمشان نادرست است بازهم آن را اتخاذ می کنند ، فقط به این خاطر که این تصمیم انتخاب اکثریت می باشد. یکی از دلایل وبسایت ها برای نشان دادن بازدید کنندگان و دنبال کنندگانشان همین مورد است.
  • روانشناسی فروش رنگ ها: بر اساس روانشناسی فروش رنگ ارغوانی می تواند مردم را به سمت خرید بکشاند. به همین دلیل استفاده از رنگ ارغوانی در فروشگاه یا صفحه ی وبسایتتان باعث می شود مردم بیشتر ب سمت خرید از شما جذب شوند. رنگ سبز باعث آرامش شده و به همین دلیل افراد زمان بیشتری را برای بازدید از فروشگاه شما سپری کرده و پول بیشتری خرج می کنند. (نگاه کنید به روانشناسی رنگ ها ( قرمز، سبز، آبی، زرد، صورتی، مشکی، سفید و بنفش))
  • روانشناسی فروش و بو: بوی اسطخودوس باعث می شود مردم زمان بیشتری را در رستوران سپری کنند و در نتیجه غذاهای بیشتری سفارش دهند. رستوران ها متوجه شده اند استفاده از بوی اسطخودوس در فضای رستوران باعث شده است فروششان ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.
  • اضافه کردن مواردی به سفارش مشتری همیشه ایده ی خوبی است: تحقیقی نشان داده است اکثر چیزهایی که مردم می خرند در لیست خریدشان نیست. در نتیجه اگر از آن ها بپرسید سیب زمینی سرخ کرده ی اضافه تر یا پای سیب می خواهند یا نه معمولا مایل هستند پیشنهاد شما را قبول کنند.
  • تکرار: بر اساس روانشناسی فروش قوی ترین سلاحی که می تواند ذهن مردم را برای خرید محصولات برنامه ریزی کند تکرار است. به همین دلیل است که شما یک تبلیغ را چندین بار در روز در تلویزیون و رسانه ی مختلف دیگر مشاهده می کنید. (نگاه کنید به راه های نفوذ به ضمیر ناخودآگاه)

به طور خلاصه، روانشناسی می تواند به شما کمک کند مشتری های بیشتری جذب کنید و همچنین فروش خود و وفاداری مشتری ها را افزایش دهید.

نقش اعتماد به نفس در فروش

اعتماد به نفس بالا فروش شما را افزایش می دهد. مردم به افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند بیشتر اعتماد می کنند زیرا معتقدند آن ها در مورد محصولشان آگاهی کامل دارند.

تبلیغات تلویزیونی که ادعا می کنند محصولاتشان دارای کیفیت عالی می باشد معمولا نسبت به سایر تبلیغات تلویزیونی فروش بیشتری دارند.

هر زمان که فرصتی برای تعامل با مشتری پیدا کردید با اعتماد به نفس بالا رفتار کنید؛ در این صورت فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

نوین بینش یک سایت پزشکی پیچیده یا یک دائره المعارف آنلاین و خسته کننده نیست؛ در حقیقت مرجعی است که شما می توانید هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. سایت نوین بینش یک سایت پژوهشی است که در زمینه روانشناسی تجاری، مدیریت، روانشناسی عشق، کارآفرینی و موفقیت فعالیت می کند. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

 

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

۵ حرکت من برای کسب درآمد اینترنتی

آیا بیشتر افراد ثروت خود را به ارث می برند؟

کسب درآمد اینترنتی از طریق سیستم همکاری در فروش

روانشناسی خرید

شخصیت ثروت ساز

آشنایی با زبان بدن در فروش

شما احتمالا با جستجوی یکی از عبارت های زیر به این مقاله رسیده اید:

روانشناسی فروش چیست. روانشناسی فروشندگی. روانشناسی مشتری. خلاصه کتاب روانشناسی فروش برایان تریسی. دانلود کتاب روانشناسی فروش حرفه ای در بازار ایران. دانلود رایگان کتاب صوتی روانشناسی فروش. کتاب صوتی روانشناسی فروش برایان تریسی