قوانین حاکم بر ضمیر ناخودآگاه

قدرت ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه بسیار قدرتمند تر از ضمیر خودآگاه می باشد. اگر بتوانید یاد بگیرید چگونه ضمیر ناخودآگاه را آموزش دهید و از آن استفاده کنید، می توانید رفتارخود را کنترل کرده، عادت های مخرب خود را ترک کرده، عواطف ناخواسته را از بین برده و نظام فکری خود را سالم و استوار کنید.

برای استفاده از قدرت ضمیر ناخودآگاه اول باید بدانید عملکرد ضمیر ناخودآگاه به چه صورت است. ضمیر ناخودآگاه قوانینی دارد که بر آن حاکم است. در ادامه به این قوانین اشاره کرده و آن ها را توضیح خواهیم داد

قوانین حاکم بر ضمیر ناخودآگاه

  • ضمیر ناخودآگاه تفاوت بین تصویر تخیلی را با شرایط واقعی تشخیص نمی دهد: آیا تاکنون یک فیلم وحشتناک مشاهده کرده اید؟ اگر مشاهده کرده اید پس باید توجه کرده باشید که چگونه ضربان قلب تان افزایش پیدا می کند و احساس ترس و وحشت می کنید با وجود اینکه با هیچ خطر واقعی مواجه نیستید. به زبان ساده دلیل این موضوع این است که ضمیر ناخودآگاه تفاوتی بین شرایط واقعی و تخیلی قائل نمی شود. این بخش از ذهن اینگونه تصور می کند که شما واقعا با یک خطر جدی رو به رو هستید نه یک خطر تخیلی. تصور کنید که باید یک سخنرانی انجام دهید. احتمالا اگر خود را چند بار در حال سخنرانی تصور کنید حتی قبل از اینکه واقعا این کار را انجام دهید، ضمیر ناخودآگاه باور می کند که شما قبلا یک ارائه ی خیلی خوب از مبحث سخنرانی خود داشته اید و در نتیجه به احتمال زیاد در سخنرانی واقعی نیز موفق تر خواهید بود.

 

  • ضمیر ناخودآگاه احساس می کند زمان خیلی سریع می گذرد: آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا وقتی در حال انجام فعالیتی جالب و دلخواه هستید زمان خیلی سریع می گذرد؟ دلیل این موضوع این است که شما هر چند دقیقه به ساعت خود نگاه نمی کنید. کاری که در عکس این شرایط انجام می دهید و به همین دلیل زمان آرام می گذرد. از آنجایی که ضمیر ناخودآگاه، درک دقیقی از زمان ندارد، وقتی کار لذت بخشی انجام دهید اینگونه احساس می کنید که زمان به سختی می گذرد. همین اتفاق وقتی در خواب هستید نیز رخ می دهد. زمانی که به خواب می روید، ضمیر خودآگاه در حالت ساکن قرار می گیرد در حالی که ضمیر ناخودآگاه همچنان بیدار است. به همین دلیل است که وقتی در حالت خودآگاه نباشید، زمان بسیار  سریع می گذرد.

 

  • هرچه ضمیر ناخودآگاه به مدت طولانی تری به چیزی باور داشته باشد، این باور نیز سخت تر تغییر خواهد کرد: اگر به مدت طولانی به یک اعتقاد خاص چسبیده باشید، تغییر این اعتقاد بدون شک دشوارتر از اعتقادی است که به تازگی پیدا کرده اید.

 

  • هر فکری باعث ایجاد یک عکس العمل جسمی می شود: اگر تصور کنید که در سخنرانی قرار است عملکرد بدی داشته باشید، به محض اینکه شروع به صحبت کردن کنید، ضربان قلب و میزان سرعت تنفس تان شروع به افزایش پیدا کردن می کند.

 

  • چیزی که انتظار دارید، اتفاق خواهد افتاد: اگر مطمئن باشید که قرار است در امتحان شکست بخورید، پس واقعا شکست خواهید خورد حتی اگر برای موفقیت همه کاری انجام داده باشید. افکار و انتظارات شما، به عنوان یک طرح مسلط برای ضمیر ناخودآگاه در نظر گرفته می شود. به عبارت دیگر هر موقع به چیزی فکر می کنید، ضمیر ناخودآگاه همه ی سعی خود را می کند که آن چیز واقعا اتفاق بیفتد.

 

  • پیدا کردن مدرک و شواهد باعث می شود باورهایتان قوی تر شود: اگر باور کنید که ظاهر خوبی ندارید و شخصی این تردید شما را تایید کند، به احتمال زیاد باور شما نسبت به این موضوع که ظاهر خوبی ندارید شدید تر خواهد شد.

 

  • ضمیر ناخودآگاه همیشه در مبارزه ضمیر خودآگاه را مغلوب می کند: اگر آکلوفوبیا /achluophobia دارید ( ترس از تاریکی) و وارد یک اتاق تاریک شوید بدون شک احساس ترس و نگرانی خواهید کرد حتی اگر تلاش کنید به صورت خودآگاه خود را متقاعد کنید که چیزی برای ترسیدن وجود ندارد. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که ضمیر ناخودآگاه قوی تر از ضمیر خودآگاه است.

 

  • یک ایده وقتی پذیرفته شود تا وقتی یک مورد جدید جایگزین نشود در جای خود باقی خواهد ماند: مثلا، تا قرن ۱۵ انسان ها باور داشتند که زمین صاف است. وقتی ثابت شد که زمین گرد بوده و انسان ها باور کردند که زمین گرد است، باور جدید جایگزین باور قبلی شد.

 

  • هرچه ضمیر خودآگاه بیشتر تلاش کند، ضمیر ناخودآگاه کمتر پاسخ خواهد داد: این بهترین توضیحی است که برای شخصی که از بیخوابی ( اینسومنیا / insomnia) رنج می برد وجود دارد. تلاش برای خوابیدن به صورت خودآگاه، فقط باعث می شود  بیشتر بیدار بمانید. با رها کردن تلاش خودآگاه و فکر نکردن، خوابیدن بسیار ساده تر می باشد.

 

  • القاء و انتقال باور می تواند برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه مورد استفاده قرار بگیرد: این مهمترین ایده ی موجود برای هیپنوتیزم است. روش این تکنیک ارسال القاء به ضمیر ناخودآگاه می باشد. ضمیر ناخودآگاه همه ی پیشنهادات و القاء ها را که برایش فرستاده شده است در صورتی که نظارت ضمیر خودآگاه وجود نداشته باشد می پذیرد. برای اطلاعات بیشتر به بخش هیپنوتیزم بروید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست که وقت شما را تلف کند بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. مطالب این سایت اختصاصی بوده و در هیچ سایت و وبلاگ دیگری نوشته نشده است مگر اینکه از سایت نوین بینش کپی شده باشد.  کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب، هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

آشنایی با اصول هیپنوتیزم

چگونه دیگران را متقاعد کنیم هر چیزی را باور کنند

برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه

دلیل عاشق شدن و معیار های ناخودآگاه

نقش نیاز های روانی در ایجاد احساس عشق

تشخیص شخیت و افکار دیگران از طریق حرکات دست و زبان بدن

شناخت شخصیت از طریق ویژگی های چهره ( چهره خوانی)

جنون وابستگی چیست

می خواهم بدانم چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy