نمی توانم فراموشش کنم

نمی توانم فراموشش کنم

هرگز نمی توانم فراموشش کنم…

او تنها شخصی بود که عاشقش شدم…

نمی توانم هرگز شخص دیگری را به اندازه ی او دوست داشته باشم

هرگز نمی توانم تصور کنم با شخص دیگری هستم…

نمی توانم عاشق شخص دیگری بشوم

آیا این عبارات برایتان آشنا است؟ آیا تا کنون با چنین شرایطی رو به رو شده اید؟

اگر جواب تان مثبت است پس باید بدانید که فریب خورده اید و برنامه ریزی شده اید که یک باور اشتباه داشته باشید؛ باور به این موضوع که عشق فقط یک بار اتفاق می افتد.

افسانه ی ” عشق فقط یک بار اتفاق می افتد”

فیلم های رمانتیک، تخیل فوق العاده و آشنا نبودن با روانشناسی عشق می تواند این باور غلط را ایجاد کند که عشق تنها یک بار اتفاق می افتد.

هر چیزی که می بینید و می شنوید ذهن شما را برنامه ریزی می کند و هر چه بیشتر در معرض یک باور خاص قرار بگیرید بیشتر احتمالش است که به آن باور ایمان پیدا کنید. دقیقا در مورد این باور نیز ممکن است ذهن شما برنامه ریزی شود؛ یعنی باور به اینکه عشق تنها یک بار اتفاق می افتد.

وقتی این مقاله را می خوانید ممکن است بخشی از وجود شما در مقابل این واقعیت ها مقاومت نشان دهد اما بعد از اینکه نگاهی به نکات زیر انداختید متوجه خواهید شد اعتقاد شما تنها یک توهم بوده است:

آیا واقعا انسان ها فقط یک بار عاشق می شوند؟

  • هر شخصی می تواند آن نقطه ی خالی را پر کند: دلیل اینکه تصور می کنید تنها یک بار عاشق می شوید تجربه ی خوبی است که با آن شخص داشته اید. ذهن شما این تجربه را مرتبط با آن شخص می کند و در نتیجه نمی توانید بگویید تفاوت بین این دو چیست. اگر این توضیحات به نظرتان قانع کننده نیست پس صبر کنید تا وارد یک رابطه دیگر شوید و تجربیات جدید بدست آورید. در چنین شرایطی رابطه ی قبلی خود را فراموش می کنید و شریک دلدادگی جدید شما می شود تنها عشق شما.
  • چند بار قبلا تنها عشق خود را تجربه کرده اید؟ فقط کافی است نگاهی به گذشته ی خود بیندازید تا متوجه شوید هر زمان عاشق شده اید فکر کرده اید آن شخص تنها عشق شما است. هر زمان وارد یک رابطه ی جدید می شوید تصور می کنید نمی توانید شخصی را که عاشقش شده اید فراموش کنید و ممکن نیست دوباره به همان اندازه عاشق شخص دیگری شوید. اتفاقی که می افتد به این گونه است که چند ماه بعد شخص دیگری در زندگی شما ظاهر می شود و تبدیل می شود به تنها عشق جدید شما.
  • روانشناسی عشق: قبل از اینکه عاشق شوید ذهنتان باید معیار هایی را تایید کند که مربوط به ویژگی ها شخص مورد نظر و معیار های از قبل تعیین شده ی شما است که معیار های ناخودآگاه نام دارد ( نگاه کنید به ” چرا عاشق می شویم“). هر شخصی با این معیار ها هم خوانی داشته باشد تبدیل به شریک دلدادگی شما شده و باعث می شود به وی عشق بورزید. اگر یک بار فردی با این معیار ها مطابقت پیدا کند و تبدیل به تنها عشق شما شود به این معنی نیست که هیچ شخص دیگری مجدد نمی تواند مطابق با این معیار ها شود.
  • آیا این اولین تجربه ی عشقی شما است: اگر این شکست از اولین تجربه ی شما در یک رابطه ایجاد شده است  پس به احتمال زیاد این باور غلط که هر شخصی تنها یک بار عاشق می شود در نتیجه ی بی تجربگی شما در عاشق شدن است. به محض اینکه وارد رابطه ی جدید شوید، شخص قبلی را کاملا فراموش می کنید.

اجازه ندهید شخصی ذهن شما را برنامه ریزی کند

چرا اجازه می دهید رسانه و افراد ذهن شما را برنامه ریزی کنند؟ چرا هر روز این تلاش هایی که برای برنامه ریزی کردن ذهنتان صورت می گیرد تحلیل و فیلتر نمی کنید؟

ایجاد باور های غلط در مورد عشق از فیلم هایی مثل داستان عشق (Love story) یا آهنگ هایی که از جدایی و تنها عشق رفته می گویند، تنها باعث می شوند جدایی تان را به یاد بیاورید. این اتفاقات باعث می شود سرعت بهبود یافتن شما بعد از جدا شدن از یک رابطه به سختی رویی دهد و حتی ممکن است برای همیشه شما را گرفتار خود کند.

آیا وقت آن نشده است که به جای اینکه طعمه ای برای اعتقادات محدود باشیم شروع به کشف حقیقت بکنیم؟

در کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم توضیح داده شده است که چگونه ایجاد این تصور که عشق تنها یک بار اتفاق می افتد یا باور به وجود نیمه ی گمشده می تواند باعث شود وقتی می خواهید از رابطه ای جدا شوید برای همیشه درگیر باقی بمانید. در حقیقت برای اینکه بتوانید یک جدایی موفق داشته باشید، باید بتوانید از دست اعتقادات اشتباه خلاص شوید و به ذهن ناخودآگاه تان ثابت کنید می توانید شخصی را پیدا کنید که  می تواند جایگزین فردی شود که از شما رو برگردانده است.

سایت نوین بینش بدون شک کامل ترین منبع کامل در مورد روانشناسی عشق در سرتاسر وب سایت های فارسی زبان است . اگر به این موضوع شک دارید پس ناهی به بخش روانشناسی عشق کرده تا خودتا متوجه شوید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش بزرگترین منبع در مورد روانشناسی عشق است برای اطلاعات بیشتر به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید . کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم شانس شما را برای عاشق کردن دیگران به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. فروش این کتاب به صورت تضمینی است و در صورت عدم رضایت هزینه ی پرداختی به شما بازگردانده می شود. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

تفاوت عشق و سوء استفاده در یک رابطه

چرا نمی توانم عاشق شوم

چه تکنیک های دیگری ممکن است در عاشق کردن من موثر بوده باشد

چگونه خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنیم

قوانین حاکم بر جذب کردن مردان

نقش زیبایی چهره در عاشق کردن چیست

 ضمیر ناخودآگاه چیست

روش های برگرداندن عشق از دست رفته

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy