نیاز دارم با یک نفر در مورد مشکلم صحبت کنم

نیاز دارم با یک نفر در مورد مشکلم صحبت کنم

صحبت با یک نفر در مورد مشکلات

سرکوب کردن احساسات می تواند بسیار دردآورتر از احساسات منفی شود که قبلا تجربه کرده اید. بعضی افراد، تصمیم می گیرند مشکلات خود را به صورت خصوصی پیش خود نگه دارند که نتیجه ی آن معمولا افزایش شدت آن احساس بد می شود.

صحبت کردن با یک نفر در مورد مشکلاتتان نه تنها به شما کمک می کند مشکلات خود را حل کنید بلکه کمک می کند از شر احساسات بد رها شده و در نتیجه یک آرامشی لذت بخش را تجربه کنید. از سوی دیگر احساسات سرکوب شده باعث می شود ناثباتی خلقی پیدا کرده، رویاهای بد ببنینید، با احساس افسردگی از خواب بیدار شوید و مداوم ناراحت و غمگین باشید.

صبحت کردن در مورد مشکلات چه مزایایی دارد

حتی اگر بعضی از مزایای صحبت کردن با دیگران را بدانید اما مطمئن هستم نکاتی مثبتی وجود دارد که شما از آن آگاه نیستید. در ادامه بعضی از این نکات مثبت اشاره می کنم.

  • از بین بردن تنهایی: تنهایی در نتیجه ی نداشتن دوست ایجاد نمی شود بلکه به دلیل ایجاد یک رابطه ی مصنوعی با افرادی که می شناسید ایجاد می شود وقتی یک رابطه ی صمیمی نزدیک با آنها ایجاد نکرده اید. یکی از مهمترین عواملی که می تواند به شما در ایجاد یک رابطه نزدیک کمک کند، صحبت کردن در مورد مشکلاتتان است و اینکه در مورد ترس ها و نگرانی های خود صحبت کنید.
  • کاهش دادن احساسات منفی: گفتار درمانی، یک روش از درمان است که مراجعه کننده را تحریک به بیان احساسات سرکوب شده ی خود می کند که همین امر باعث ایجاد احساسات بهتری در وی می شود. صحبت کردن با دیگران یکی از روش های گفتار درمانی می باشد که بسیار ساده و موثر است. این امر باعث تخلیه ی هیجانی در شخص بیمار می شود. البته روش های دیگری نیز برای تخلیه هیجانی وجود دارد.
  • مشخص کردن مشکلات: تا وقتی با فردی در مورد مشکل خود صحبت نکنید، مشکلتان به نظر بزرگ و غیر قابل حل خواهد بود وقتی با فرد دومی در مورد آن مشکل صحبت کنید، آن شخص به دلیل اینکه درگیر این موضوع نبوده می تواند بدون نگرانی های بی مورد واقعیتِ مشکل را به شما بگوید. به یاد داشته باشید نگرانی و درگیر شدن فکر نسبت به یک موضوع می تواند باعث شود اون موضوع به نظر خیلی بزرگ بیاید.

 

  • احساس آسودگی: پس از اینکه با شخصی در مورد مشکل خود صحبت کردید، احساس آسودگی پیدا خواهید کرد زیرا به صورت ناخودآگاه احساس می کنید بار این مشکل بر دوش آن شخص نیز می باشد.
  • امید: امید می تواند به تنهایی افسردگی را نابود کند. صحبت کردن با شخصی در مورد مشکلاتتان می تواند باعث شود آن شخص کمک کند و راه حل هایی ارائه دهد که در حل مشکلتان بسیار راه گشا است.

نیاز دارم در مورد مشکلم با فردی صحبت کنم

درنگ نکنید! همین الان به سراغ یکی از دوستان یا خویشانوندان نزدیک خود بروید؛ فردی که بتوانید با او صحبت کنید. دقت کنید شخص اشتباهی را انتخاب نکنید؛ صحبت کردن با کسی که خود افسرده است و احساس سرخوردگی و بدبینی دارد می تواند حال و روز شما را به جای بهتر کردن بدتر کند.

همچنین مطمئن شوید، فردی را انتخاب می کنید که خردمند است و راهکار های غیر عاقلانه به شما ارائه نمی دهد که در نتیجه باعث شود بیشتر به خود آسیب بزنید.

شاهین زند – محقق و پژوهشگر

سایت نوین بینش به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید که به زبانی ساده نوشته شده است. نوین بینش مرجعی است که به شما کمک می کند تا دنیای خود را با نگاهی جدید مشاهده کنید و یک تحول بزرگ در زندگی خود ایجاد کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم پس از ترجمه از زبان انگیلسی در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

می خواهم شخصی قاطع باشم

هزینه ی مشاوره بسیار زیاد است در این صورت چه باید کرد

چگونه می توانم مثبت اندیش باشم

چگونه می توانم خودم را بهتر بشناسم

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم

معرفی کتاب

1555 - Copy