چگونه برایش دوست داشتنی باشیم

اگر می خواهید با فردی با قصد ازدواج آشنا شوید و یک رابطه پایدار و موفق ایجاد کنید پس باید بدانیم برای فرد مورد علاقه مان چگونه دوست داشتنی باشیم. تکنیک های بسیاری وجود دارد که توضیح می دهد چگونه با رعایت قوانین جذب می توانیم کاری کنیم فردی خاص و یا حتی همه دوستمان بدارند و بیشتر دوست داشتنی شویم.

اما مهمتر از قوانین کلی و جهان شمول برای اینکه همه دوستمان بدارند، این است که بدانیم چگونه برای فرد مورد نظرمان دوست داشتنی باشیم.

زیرا غیر از قوانین جهان شمول در جذابیت که به ما کمک می کند همه دوستمان بدارند، قوانینی نیز وجود دارد که منحصر به فرد است و بستگی به تعریف هر شخص از دوست داشتنی بودن دارد و به ما کمک می کند فردی خاص دوستمان داشته باشد.

در ادامه بیشتر در مورد اینکه چگونه  برایش (برای فرد مورد علاقه مان) دوست داشتنی باشیم صحبت خواهم کرد.

چگونه دوست داشتنی باشیم

در گذشته تصور می کردم اگر دیگران دوستم نداشته باشند، پس هرگز نمی توانم کاری کنم فردی عاشقم شود. قبلا فکر می کردم دوست داشتنی بودن یک فرایند اسرار آمیز و شگفت انگیز است که از هیچ قانونی پیروی نمی کند و قابل کنترل نیست.

اما بعد ها وقتی در مورد روانشناسی عشق بیشتر مطالعه کردم، متوجه شدم که این فرایند اصلا اتفاقی نیست و قوانینی حاکم بر آن وجود دارد. با شناخت و پیروی کردن از این قوانین می توانیم شانس اینکه برای فرد مورد نظرمان دوست داشتنی تر شویم بیشتر کنیم.

چرا بعضی ها دوست داشتنی هستند

در ادامه می خواهم به یک قانون جالب در بازاریابی اشاره کنم که به ما توضیح می دهد چرا بعضی دوست داشتنی تر از دیگران هستند. بازاریابی حول محور یک اصل کلی می چرخد و آن این است که باید نیاز های مشتری را شناخت و سپس محصولاتی تولید کرد که این نیاز ها را برطرف کند.

اگر یک محصول عالی داشته باشم اما مشتری وجود نداشته باشد که به این محصول نیاز داشته باشد، هرگز محصول بفروش نخواهد رفت. اگر یک مقاله ی فوق العاده در مورد آموزش لاک پشت برای پیروزی در مسابقه ی سرعت بنویسم، هر گز این مقاله را نخواهید خواهند مگر اینکه یک لاک پشت داشته باشید.

در مورد اینکه چرا بعضی دوست داشتنی تر هستند نیز داستان به همین شکل است. اگر موفق شوید نیاز ها و خواسته های دیگران را بشناسید، می توانید محصولی که نیاز هایش را برطرف می کند به وی ارائه کنید. در این مثال شما همان محصول هستید.

با اینکار به سادگی می توانید خود را برای فرد مورد نظر به پسر یا دختری دوست داشتنی تبدیل کنید؛ یعنی به فردی تبدیل شوید که می داند و می تواند نیازهای دیگران را تشخیص داده و آن ها را برطرف کند.

هر شخصی به دنبال ویژگی های خاصی است که در فرد مورد نظرش وجود داشته باشد. وقتی بتوانید کاری کنید که دیگران ویژگی های مورد نظرشان را در شما بیابند پس می توانیم کاری کنیم دیگران دوستمان بدارند. ( نگاه کنید به عشق واقعی چیست)

چگونه دیگران ما را دوست داشته باشند

یک رویکرد غلط برای اینکه دیگران ما را دوست داشته باشند این است که سعی کنیم هدف خود را به همان شکلی که خود تحت تاثیر قرار می گیریم، تحت تاثیر قرار دهیم.

مثلا اگر داشتن اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر قرار می دهد ممکن است تصور کنید که شخص مورد نظرتان نیز به همین شکل تحت تاثیر قرار می گیرد که یک اشتباه بزرگ است.

در کتابی که با نام چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم ترجمه کردم توضیح داده ام چگونه می توان پیشینه، فرهنگ، و تجربیات گذشته ی شخص مورد نظرمان را کشف کنیم و سپس با توجه به آن اطلاعات به راحتی وی را تحت تاثیر خود قرار دهیم. به عبارت دیگر این اطلاعات می تواند به ما کمک کند بفهمیم چگونه برای او دوست داشتنی باشیم. (افراد دوست داشتنی چگونه صحبت می کنند)

اگر شخص مورد علاقه مان در خانواده ای زندگی کرده باشد که از لحاظ مالی مشکلات زیادی داشته است، در صورتی می توانیم برایش دوست داشتنی باشیم که جاه طلب بوده یا موفقیت مالی بدست بیاوریم در حالی که اگر شخصی هرگز چنین مشکلات مالی نداشته است، با این چیزها نیز نمی توانیم کاری کنیم ما را دوست داشته باشد.

به طور خلاصه، برای اینکه کاری کنیم دوست داشتنی شویم باید اطلاعات بیشتری در مورد تجربیات گذشته، ترس ها، نقطه ضعف ها و پیشینه دختر یا پسر مورد علاقه مان به دست آوریم.

با شناخت این نیاز ها و سپس نشان دادن این موضوع که می توانید این نیازها را برطرف کنید، می توانید برای فرد مورد نظر خود دوست داشتنی شوید، بدون اینکه خود آن شخص دلیلش را متوجه شود ( نگاه  کنید به برطرف کردن نیاز ها).

چگونه خود را بیشتر دوست داشتنی کنیم

تا کنون فقط به یک تکنیک اشاره کردیم اما در ادامه می خواهم به تکنیک های بیشتری اشاره کنم که به ما کمک می کند خود را بیشتر دوست داشتنی کنیم. هر چه از تکنیک های بیشتری استفاده کنید، احتمال موفقیت شما نیز بیشتر می شود. در ادامه به چند مورد از این تکنیک ها اشاره می کنم که به ما توضیح می دهد چگونه برایش دوست داشتنی باشیم.

اگر والدین خود را دوست دارد مثل آنها رفتار کنید: اگر یک دختر عاشق پدرش باشد پس به احتمال زیاد پسری برای او دوست داشتنی خواهد بود که ظاهر، رفتار، و حتی نوع راه رفتن مشابهی با پدرش داشته باشد. بر عکس این موضوع نیز برای پسر ها رخ می دهد. یعنی پسر ها نیز دختری را دوست خواهد داشت که مثل مادرشان باشد.

وابستگی ایجاد کنید: اگر هر روز صبح یک شکلات میل کنید و سپس یک روز تصمیم بگیرید این کار را انجام ندهید بدون شک احساس بدی پیدا خواهید کرد. وقتی شخص مورد نظر خود را به چیزی مرتبط با خود عادت دهید و سپس دست از انجام آن کار بکشید، شخص مورد نظرتان دلش برای شما یا کاری که همیشه انجام می دادید تنگ خواهد شد و در نتیجه بیشتر دوستتان خواهد داشت.

صاف بایستید: تحقیقات نشان داده است که صاف ایستادن و با اعتماد به نفس بودن می تواند شما را بسیار دوست داشتنی تر نشان دهد. این مورد یکی از تکنیک هایی است که می تواند به ما کمک کند کاری کنیم که همه دوستمان بدارند.

نوشته ی شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

نوین بینش یک وبسایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. با کتاب چگونه دیگران را عاشق خود کنیم ترجمه شاهین زند برای همیشه مشکلات رابطه شما حل می شود و یا هزینه پرداختی به شما بازگردانده می شود. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در پیج اینستاگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینشصفحه اینستاگرام شاهین زند

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

چگونه دیگران را متقاعد کنیم هر چیزی را باور کنند

جذب کردن کسی که به ما علاقه ای ندارد ( بر اساس روانشناسی جذب)

چگونه می توانم رابطه ی عاشقانه ی موفقی داشته باشم

چگونه می توانم شخصی را در کوتاه ترین زمان ممکن عاشق کنم