4 حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته

۴ حرکت ساده برای برگرداندن عشق از دست رفته

به یاد داشته باشید بازگرداندن عشق از دست رفته یا بازگشت به رابطه پس از جدایی اگر با هدف ازدواج شکل نگیرد نمی تواند منجر به یک رابطه بلند مدت شود. پس اگر به دنبال برگرداندن مرد یا زن مورد علاقه خود به رابطه هستید حتما باید با هدف رسیدن به ازدواج و پایداری رابطه پیش بروید. به عبارت دیگر هدف نباید بازگشت به رابطه دوستی باشد.

تکنیک های بازگشت به رابطه پس از جدایی فقط برای افرادی کاربرد دارد که به دنبال ازدواج هستند و یا قبلا ازدواج کرده اند و اکنون می خواهند از سرد شدن در رابطه و جدایی جلوگیری کنند.

پس وقتی در مورد برگرداندن مرد/زن به رابطه (یا بازگشت به رابطه پس از جدایی) صحبت می کنیم منظورمان بازگشت به عشق و ازدواج یا بازگرداندن نامزد، خواستگار یا فردی است که قصد ازدواج با او را دارید (نه روابط کوتاه مدت و تفننی).

چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم

چگونه یک رابطه از دست رفته را برگردانیم؟

چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم؟

گاهی اوقات به یک فرصت دیگر برای بازگرداندن عشق از دست رفته به رابطه نیاز داریم. 

جدایی واقعا سخت است! همه معمولا همین نصیحت را به شما می گویند: ” فراموشش کن و به زندگی ات ادامه بده”. سپس پیش خود می گویید آیا بازگشت به رابطه تمام شده درست است.

در این لحظه است که در اعماق قلب خود احساس می کنیم اگر فقط یک شانس دیگر داشتیم می توانستیم همه چیز را در رابطه ی خود رو به راه کنیم در نتیجه از خود می پرسیم چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم و در بازگشت به رابطه پس از جدایی موفق شویم.

گاهی اوقات نیاز دارید برای یک بار دیگر هم که شده برای بازگرداندن عشق از دست رفته خود تلاش کنید تا خاطرات عاشقانه تان به آینده یک رابطه جدید تبدیل شود.

هرچند شروع یک رابطه جدید می تواند بسیار ساده تر از شروع دوباره یک رابطه تمام شده باشد اما گاهی انتخاب سخت تر ارزشش را دارد که برای حفظ رابطه ای که مدت ها در آن بودیم تلاش کنیم ( نگاه کنید به ۵ تکنیک برای شروع دوباره رابطه تمام شده).

تکنیک های ان ال پی /  NLP برای برگرداندن عشق

تکنیک های nlp برای برگرداندن عشق حول محور نفوذ و کنترل ضمیر ناخودآگاه است. همه اقداماتی که شما در زندگی خود انجام می دهید و همه احساساتی که دیگران نسبت به شما پیدا می کنند ریشه در ضمیر ناخودآگاه دارد.

ضمیر ناخودآگاه شما یک نیروی هدایت پنهان است که هم شما را به سوی اهداف تان هدایت می کند و هم عامل اصلی ایجاد احساس عشق در دیگران است.

تکنیک های nlp برای برگرداندن عشق به شما می آموزد چگونه با هدایت پنهان ضمیر ناخودآگاه از قانون جذب عشق از راه دور  استفاده کنید. به عبارت دیگر یاد می گیرید به وسیله نیروی هدایت پنهان در ضمیر ناخودآگاه، قانون جذب عشق از راه دور را اجرا کنید.

با اجرای این تکنیک ضمیر ناخودآگاه، شما را به صورتی هدایت می کند که بدون هیچ ارتباطی، در بازگشت به رابطه پس از جدایی موفق شوید؛ آن هم به صورتی که عشق سابق تان متوجه نشود تلاشی از سوی شما برای بازگشت به رابطه پس از جدایی صورت گرفته است ( نگاه کنید به بازگشت به رابطه با ارسال سیگنال عشق از راه دور).

هدایت پنهان در ضمیر ناخودآگاه می تواند از طریق احساسات شهودی و کنترل افکار و رفتار تان، منجر به اقداماتی در شما شود که در نهایت باعث می شود به هدف خود دست پیدا کنید؛ چه این هدف کسب ثروت باشد، موفقیت تحصیلی باشد یا برگرداندن عشق.

اگر به دنبال راه های برگرداندن معشوق هستید باید بدانید اگر به صورت تخصصی با مهارت های رابطه عاطفی آشنا نشده اید، پس بسیاری از سیگنال هایی که تاکنون ارسال می کردید سیگنال های منفی بوده است. سیگنال های منفی سیگنال هایی است که باعث جدایی از عشق و کاهش احتمال بازگشت مردان یا زنان به رابطه می شود.

در مقابل سیگنال های جذب سیگنال هایی هستند که به شما کمک می کنند در برگرداندن مرد/زن مورد علاقه به رابطه موفق شوید. سیگنال های جذب از طریق شبکه ۶ مرحله ای حتی می توانند بدون برقرار کردن ارتباط و ارسال پیام یا تماسی باعث بازگرداندن عشق از دست رفته شوند. ( نگاه کنید به بهترین راه برای برگرداندن عشقم از راه دور).

بسیاری افراد این تکنیک ها را با روش های غیر علمی و  تخیلی قانون جذب اشتباه می گیرند. همه مقالات نوین بینش در مورد اینکه چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم بر اساس روانشناسی مدرن و تکنیک های NLP/ برنامه ریزی عصبی کلامی نوشته شده است و منابعی مثل قانون جذب که توسط تحقیقات و پژوهش ها ثابت نشده است مورد تایید نوین بینش نیست.

اگر برای پرسش “بهترین راه برای برگرداندن عشقم” چیست به دنبال پاسخ می گردید یا عبارت ” تکالیف برای برگرداندن عشقمان” را جست و جو کرده اید پس این مطلب را با دقت تا انتها بخوانید تا متوجه شوید چگونه در ۴ مرحله ساده می توانید موفق به اجرای تکنیک های NLP برای برگرداندن عشق شوید.

۴ حرکت ساده برای بازگشت به رابطه پس از جدایی

اگرچه احتمال بازگشت در بعضی مردان و زنان بیشتر است اما در هر صورت این ۴ حرکت به شما در بازگشت به رابطه پس از جدایی کمک خواهد کرد ( نگاه کنید به برگرداندن مرد به رابطه – چه مردانی به رابطه برمی گردند).

با این ۴ حرکت یاد می گیرید چگونه عشق از دست رفته خود را به رابطه برگردانید و سیگنال های جذب ارسال کنید.

طی یادگیری ۴ حرکت ساده برای بازگشت به رابطه پس از جدایی با بسیاری از مدل ها و تکنیک های روانشناختی آشنا خواهیم شد که به ما می آموزد چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم.

اما اگر قصد دارید مرد یا زن مورد علاقه خود را فریب دهید یا وادارش کنید به اجبار وارد رابطه با شما شود مطمئن باشید به یک جدایی و شکست فاجعه بار دیگر ختم خواهد شد.

این راهنما به ما می آموزد چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم و در اجرای تکنیک های NLP برای برگرداندن عشق موفق شویم. در نتیجه در بازگشت به رابطه پس از جدایی موفق شده و شانس تبدیل عشق یک طرفه خود را به یک ازدواج یا پایداری در ازدواج بدست آوریم. نه رابطه ای که سابق داشتید و در نهایت منجر به جدایی یا طلاق شده است.

حرکت ۱ برای بازگرداندن عشق از دست رفته

حرکت اول برای اینکه بفهمیم چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم شناخت اشتباهاتی است که انسان ها معمولا پس از جدایی و طلاق مرتکب می شوند؛ همان اشتباهاتی که باعث ارسال سیگنال منفی و مضر می شود.

پس اگر به دنبال ارسال سیگنال جذب برای بازگرداندن عشق از دست رفته خود هستید قبل از هرچیز باید از ارسال سیگنال های منفی جلوگیری کنید.

اشتباهاتی که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد، اشتباهاتی است که بسیاری افراد به صورت ناخودآگاه مرتکب می شوند زیرا ناخودآگاه به آنها می گوید این بهترین کار برای بازگشت به رابطه شکست خورده است است.

اما با اینکار نه تنها باعث ارسال سیگنال های منفی و نابودکننده می شود بلکه موجب می شود احساس شکست در رابطه و ترد شدن پیدا کنید. به عبارت دیگر این اشتباهات وضعیت روحی شما را بیشتر نابسامان می کند.

اشتباه ۱ – بهانه پذیری ناسازگار

پس از اینکه یک رابطه عاشقانه تمام می شود ضمیر ناخودآگاه شما همچنان به دنبال نشانه هایی از وجود احساس عاشقانه در عشق از دست رفته است. به این منظور دچار سوء گیری شناختی می شود. سوء گیری شناختی به معنی پذیرش بخشی از واقعیت است که مطابق با امیال ذهن ما باشد.

در این موقعیت امیال، تمایل به برگرداندن مرد یا زن مورد علاقه دارد و پذیرش این امیال نیز باعث می شود دوست داشته باشید هر نشانه ای را که بیانگر احساس وی است ببینید. در نتیجه بهانه هایی که از سوی معشوق عنوان می شود را بی چون و چرا می پذیرید و حتی ممکن است گاهی خود را مسبب پایان رابطه عاشقانه تصور کنید.

این بهانه ها گاهی در مورد وضعیت اقتصادی است، گاهی در مورد مشکلات درونی و گاهی هم مخالفت خانواده ها. به هر حال بهانه های بسیاری در این موقعیت ممکن است عنوان شود و شما نیز ناخودآگاه آن ها را بپذیرید. باید بدانید بهانه ها یا دلایلی که به ظاهر باعث جدایی شما شده اند، ریشه اصلی سرد شدن عشق در طرف مقابل نیستند.

برای پیدا کردن دلیل از دست رفتن عشق تان نباید به دنبال دلایل خودآگاه باشید بلکه باید دلایل ناخودآگاه را پیدا کنید. به یاد داشته باشید عشق از طریق خودآگاه و منطق شکل نمی گیرد بلکه ناخودآگاه ایجاد می شود.

پذیرش این بهانه های ناسازگار با واقعیت می تواند موجب اشتباهات بعدی شود که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهم کرد.

اشتباه ۲ – دلجویی درمانی

اشتباه بعدی که منجر به شکست شما در بازگشت به رابطه پس از جدایی می شود و معمولا افراد پس از جدایی و قطع ارتباط انجام می دهند انتخاب عکس های معذرت خواهی یا ارسال صدها پیام و اس ام اس است برای اینکه اعتراف کنند اشتباه خود را پذیرفته اند ( به دلیل بهانه پذیری ناسازگار) و یا اشتباه خود را توجیه کنند.

اما در واقع با اینکار فقط باعث ارسال بیشتر سیگنال های منفی می شوند زیرا این عمل مستقیما احساسات منفی را هدف می گیرد و افزایش می دهد. هرگونه اشتباه، اشاره به اشتباه، پذیرش اشتباه و توجیه آن نیز فقط بیشتر اشتباه و حس منفی مرتبط با آن را در یادها ایجاد می کند.

اگر به دنبال بازگرداندن عشق از دست رفته هستید باید بدانید بعضی افراد تصور می کنند یک راه درمانی سریع وجود دارد که هر مشکلی را می تواند به سادگی حل کند و آن هم دلجویی و معذرت خواهی از عشق است. اما این تصور یک تصور احساسی است و از سیگنال های منفی و غریزه شما نشات گرفته است.

البته روش صحیحی برای عذر خواهی کردن وجود دارد که می توان از آن حتی وقتی هیچ اشتباهی مرتکب نشده اید استفاده کنید که در همین مراحل به آن اشاره می شود.

اشتباه ۳ – تکدی گری احساسی

یکی از رفتاری که باعث می شود موفق به بازگرداندن عشق از دست رفته نشویم تکدی گری احساسی است. تکدی گری احساسی یعنی برای حفظ رابطه شروع به خواهش و التماس کنیم. این اشتباه یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که بسیاری آن را بهترین راه برای برگرداندن عشق می دانند.

اگر بخواهیم بفهمیم چگونه رابطه تمام شده را دوباره شروع کنیم باید بدانیم اگر فردی تصمیم بگیرد از شما جدا شود، التماس کردن هرگز تصمیم او را تغییر نخواهد داد.

خواهش و تمنا کردن باعث می شود به نظر فردی نیازمند و ضعیف بیایید؛ رفتاری که اصلا جذابیت ندارد.

واقعا فکر می کنید معشوق تان از شما جدا شده است تا برای بازگرداندنش التماس کنید؟ هیچ فردی دوست ندارد با یک فرد نیازمند و ضعیف در رابطه باشد. حتی اگر التماس کردن نتیجه بدهد، رابطه ی شما تبدیل به یک رابطه ی ارباب، برده ای می شود.

اشتباه ۴ – سندروم ارباب/ برده

رابطه ی ارباب/ برده دقیقا پس از التماس کردن شکل می گیرد و مجدد باعث ارسال سیگنال های منفی و در نتیجه شکست در بازگشت به رابطه پس از جدایی. در واقع این نوع از رابطه وقتی شکل می گیرد که بی چون و چرا هر چیزی که از طرف مقابل خود می شنوید را می پذیرید و ارزش خود را زیر پا می گذارید.

در این شرایط ممکن است بدون در نظر گرفتن خودتان هر چیزی را که عشق قبلی به آن اشاره می کند بپذیرید. باز هم تاکید می کنم اجازه ندهید غرورتان را پایمال کند.

ارزش خود را، خوشحالی خود را، رویاها و همه ی زندگی خود را زیر پا می گذارید تا وقتی بتوانید عشق از دست رفته خود را بازگردانید با این خیال که رابطه ی خود را بهبود داده اید. گاهی اوقات بعضی این رفتار ها را به این امید انجام می دهند که شاید در آینده بتوانند مجدد با عشق سابق خود رابطه خوبی برقرار کنند.

اما یکی از عوارض این نوع رفتار این است که عشق سابق شما با خود می گوید ” خب اگر انقدر برای بودن با من مشتاق هستی پس باید به هر چیزی که می خواهم عمل کنی”.

در بسیاری موارد، اگر به رابطه ی ارباب/ برده ای تن بدهید، عشق از دست رفته تان که سابق با او در ارتباط بودید فقط به این خاطر شما را نزدیک خود نگاه می دارد که نیاز های عاطفی و جنسی خود را برطرف کند اما هرگز به شما متعهد نخواهد شد.

می دانید چه اتفاقی برای عشق شما در چنین رابطه ی می افتد؟ عشق از دست رفته شما برای همیشه از دست خواهد رفت. اگر می خواهید در فرایند بازگرداندن عشق از دست رفته موفق شوید از شما خواهش می کنم رابطه ی خود را تبدیل به یک رابطه ی ارباب/ برده ای نکنید.

اشتباه ۵ – اعتیاد ارتباطی آنلاین

وقتی با فردی وارد رابطه عاطفی می شوید و ناگهان پیامی محبت آمیز از او دریافت می کنید، ضمیر  ناخودآگاه شروع به ترشح هورمون اکسیتوسین / Oxytocin  یا هورمون عشق می کند.

این هورمون باعث ایجاد احساسی هیجان انگیز و سرشار از شوق در هر فردی می شود و وقتی به مرور دریافت احساس عشق از طریق ارتباط آنلاین در ذهنش تکرار شد، ضمیر ناخودآگاه وی به ارتباط آنلاین اعتیاد پیدا می کند. این رویداد بیشتر برای افرادی رخ می دهد که هوش هیجانی ضعیفی داشته دارند.

اکنون تصور کنید چه اتفاقی می افتد وقتی دیگر منبع ترشح این هورمون یعنی دریافت پیام وجود نداشته باشد؟

به صورت ناخودآگاه، اولین کاری که می کنید این است که به سمت منبع ترشح این هورمون یعنی تلفن همراه خود می روید و با ارسال پیام به هر شکلی تلاش می کنید تا با دریافت پیامی از وی مجدد آن احساس را در ذهن خود بیدار کنید.

این رویداد برای افرادی که قبل از جدایی از عشق خود ارتباط تلفنی یا پیامی بیشتری داشته اند رخ می دهد. در این شرایط حتی قرص استومینوفن کدوئین هم نمی تواند جلوی آخرین تماس نصف شب شما را بگیرد.

وجود تکنولوژی های یپشرفته از جمله شبکات اجتماعی و ارتباط های آنلاین مثل تلگرام یا واتس آپ نیز باعث می شوند چنین اعتیادهایی گسترش پیدا کند و هنگام قطع ارتباط به عنوان تنها منبع بازگرداندن عشق از دست رفته در نظر گرفته شود.

این تکنولوژی های ساده باعث ایجاد یکی از بزرگترین اشتباهاتی می شود که افراد معمولا پس ازجدایی مرتکب می شوند؛ یعنی ارسال مداوم پیام (گاهی اوقات ده تا صدها پیام در روز).

فقط یک لحظه تصور کنید نمی خواهید با فردی صحبت کنید و آن فرد هر ۵ دقیقه یک بار برای شما پیام ارسال می کند. صندوق ورودی پیام های شما مملو می شود از صدها پیام از آن فرد، حتی با وجود اینکه به هیچ کدام از آن پیام ها پاسخ نداده اید.

سپس نصف شب همان فرد با شما تماس می گیرد و شروع می کند به گفتن حرف های آزار دهنده و بی معنی. چه حسی در مورد آن فرد پیدا می کنید؟ آیا می پذیرید مجدد یک رابطه ی عاطفی با آن شخص برقرار کنید؟

ارسال پیام به عشق سابق تان و تماس با وی فقط باعث می شود جذابیت شما کاهش پیدا کند. اگر می خواهید رابطه ی خود را ترمیم کنید و در بازگرداندن عشق از دست رفته خود به نتیجه برسید باید اجازه دهید فرد مورد نظرتان کمی با خود تنها باشد.

همچنین نیاز دارید به خودتان این فرصت را بدهید تا کمی از رابطه ی از دست رفته ی خود دور باشید. به یاد داشته باشید تماس گرفتن ممتد و ارسال پیام های پی در پی هیچگاه به هیچ فردی کمک نخواهد نکرد.

اشتباه ۶ – اثبات تاکیدی عشق 

اثبات تاکیدی عشق به معنای اصرار برای اثبات عشق خود به دیگری است. اما باید بدانید عشق را با اصرار و تاکید نمی توان ایجاد کرذ. همانطور که بارها گفته ام، منشا عشق، ضمیر ناخودآگاه است نه خودآگاه. در نتیجه تلاش و تاکید برای اثبات عشق نتیجه مثبتی به همراه نخواهد داشت.

فرق نمی کند چقدر اصرار کنید، مدرک بیاورید یا قسم بخورید که عاشقِ عشق از دست رفته خود هستید. حتی اگر عشق سابقتان شما را مدام متهم می کند عاشقش نیستید بدانید این یک جنگ روانی است و دلیل واقعی جدایی آن نیست. چرا که بارها دیده ایم حتی افرادی که به شریک عاطفی خود واقعا آسیب می رسانند اما همچنان با عشق طرف مقابل موجه می شوند.

منظورم این است که اگر کسی از ناخودآگاه عاشق شود، دیگر مهم نیست خودآگاه با چه رویداد یا آسیبی مواجه شود، در هر صورت عاشق شما باقی می ماند. اما برعکس اگر خودآگاه با محبت، حمایت و حتی منافع مالی هم رو به رو باشد اگر از ناخودآگاه عاشق نباشد، آن رابطه پایدار نخواهد بود.

در هر صورت باید به یاد داشته باشید نیازی به اثبات تاکیدی عشق نیست زیرا عشق از دست رفته تان می داند چقدر عاشقش هستید. او می داند چقدر به وی اهمیت می دهید، چقدر می خواهید خوشبخت شود، چقدر باعث خوشبختی و خوشحالی شما می باشد و اینکه می تواند شما را کامل کند.

او نیز با شما در ارتباط بوده است و احتمالا برای شما اهمیت قائل است. اما همانطور که گفتم دلیل جدایی شما خودآگاه نیست که خودآگاه بیان شود بلکه ناخودآگاه است و معمولا افراد خود از آن آگاه نیستند.

عشق سابق شما به یک مدرک برای اثبات عشق نیاز ندارد. چنین اقداماتی تنها باعث می شود وی در مقابل شما گارد بگیرد. اینکار همچنین می تواند باعث شود بلاک شوید. (اگر قبلا بلاک شده اید نگاه کنید به معنی بلاک شدن از طرف عشق).

دلیل واقعی جدایی عشق سابق از شما انباشتگی احساسات منفی در سطح ناخودآگاه است.  هر زمان که عشق بی انتهای خود را ابراز می کنید، فقط باعث می شوید احساسات منفی که در وی وجود دارد بیشتر در ذهنش تداعی شود. با یادآوری خود به او در این شرایط باعث می شوید در ضمیر ناخودآگاه عشق سابق تان، بیشتر مرتبط با احساس منفی شوید.

اشتباه ۷ – تعامل دلسوزانه

حتی یک بچه ی کوچک نیز بسیاری اوقات نمی تواند با تعامل دلسوزانه با ایجاد احساس دلسوزی به چیزی که می خواهد برسد پس آیا فکر می کنید تعاملی دلسوزانه می تواند به شما در بازگرداندن عشق از دست رفته کمک کند؟

آیا در شبکات اجتماعی پیام ها و عکس های غمگین می گذارید؟

آیا امید دارید عشق سابق تان آن ها را ببیند و به سمت شما بازگردد؟

یا مثل بعضی افراد از این هم فراتر رفته اید و عکس تیغی در کنار دستان خود گذاشته اید؟

هرگاه با عشق از دست رفته ی خود تماس می گیرید، به او می گویید چقدر دلتان برایش تنگ شده است و بدون او احساس دلتنگی می کنید؟

آیا فکر می کنید با ایجاد احساس دلسوزی می توانید عشق سابق خود را بازگردانید؟

تمایل به برقرار کردن تعامل دلسوزانه به دلیل ترس از جدایی و تنها شدن است. پس  باید به این نکته توجه داشته باشید ایجاد ارتباط مجدد با عشق سابق تان به دلیل اینکه احساس تنهایی می کنید اصلا فکر خوبی نیست و باعث ترمیم رابطه شما نمی شود ( نگاه کنید به زمان مناسب برای بازگشت به رابطه پس از جدایی).

چیزی که اکنون تجربه می کنید یکی از عوارض جدایی است. باید بدانید همه چنین احساسی پیدا می کنند و این احساس قرار نیست برای همیشه ادامه پیدا کند.

همچنین بدانید تعامل دلسوزانه فقط باعث می شود سیگنال های منفی به عشق از دست رفته ارسال کنید. حتی اگر او واقعا برایتان احساس دلسوزی کند هرگز به دلیل چنین احساسی به رابطه باز نخواهد گشت و رابطه ی شما ترمیم نمی شود.

هیچ فردی نمی خواهد با یک شخص غمگین زندگی کند. اگر می خواهید در بازگرداندن عشق از دست رفته پیروز شوید باید بدانید غمگین بودن و ایجاد احساس گناه و تعامل دلسوزانه هرگز راهکار مناسبی برای شما نیست.

اشتباه ۸ – ترس از نفر سوم

جدایی رویداد بسیار ناگواری است به خصوص وقتی شما همچنان نسبت به عشق از دست رفته خود وسواس دارید و همیشه متعجب هستید که آیا او نیز دلش برای تان تنگ می شود یا خیر. بدتر از همه وقتی است که متوجه شوید نه تنها نتوانسته اید در برگرداندن مرد یا زن مورد علاقه تان موفق شوید بلکه وی با فرد دیگری وارد رابطه عاشقانه شده است.

در چنین شرایطی احساس می کنید از آن شخص مشت محکمی خورده اید و کاملا احساس شکست می کنید. هیچ چیز نمی تواند شما را برای چنین رخدادی آماده کند. اما اگر با چنین شرایطی رو به رو شده و متوجه شدید عشق تان، نامزدتان یا فردی که قصد ازدواج با او را داشته اید با فرد دیگری آشنا شده است به هیچ وجه نگران نباشید.

واقعیت این است که اگر عشق از دست رفته تان خیلی زود پس از جدایی با فرد دیگری وارد رابطه شود به طور قطع آن رابطه یک رابطه ی واکنشی است و رابطه ی واکنشی هرگز طولانی مدت نخواهد بود.

یک رابطه ی واکنشی در واقع به این معنا است که پس از جدایی، عشق سابق شما یک حفره ی بزرگ در زندگی خود احساس می کند که برای جبران و پر کردن آن مجبور به شروع یک رابطه با فرد دیگری می شود.

در واقع شریک سابق شما نیز در پی بازگشت به رابطه شکست خورده ی خود می باشد اما تکالیف دیگری برای بازگرداندن عشق در زندگی خود تعیین کرده است و آن شروع یک رابطه جدید است.

در بسیاری از موارد، چنین روابطی ممکن است پس از جدایی برای پر کردن خلا ناشی از شکست خیلی زود شکل بگیرند و خیلی زود نیز جدی شوند. اما اصلا جای نگرانی نیست؛ هر چه یک رابطه سریع تر شکل بگیرد، سریع تر نیز به شکست منجر خواهد شد و به پایان خواهید رسید.

آگاهی از این موضوع و توانایی شما در مدیریت وضعیت خلقی و روحی خود امری حیاتی در بازگرداندن عشق از دست رفته خواهد بود.

چرا روابط واکنشی کوتاه مدت است

تقریبا در بسیاری از روابط واکنشی، فرد مورد نظر خیلی زود متوجه می شود که رابطه ی جدید واقعا مناسب او نیست و خیلی زود به آن رابطه پایان می دهد. پس اگر به دنبال بازگرداندن عشق از دست رفته هستید بدانید اگر عشق سابق شما با فرد جدیدی آشنا شده است و یا در حالی که همسر شماست با فرد دیگری ارتباط برقرار می کند، نباید وحشت زده شوید.

این فقط یک رابطه ی واکنشی است و به زودی به پایان می رسد. البته راهکار ها و تکالیف بیشتری برای شما وجود دارد که باید حتما آنها را انجام دهید. این تکالیف برای ترمیم رابطه شکست خورده را در حرکت های بعدی توضیح خواهیم داد.

صحیح نیست برای برگرداندن مرد یا زن مورد علاقه تان سعی کنید با متقاعد کردن وی به اینکه عشق جدیدش مناسب نیست پیش بروید.

با اینکار فقط باعث می شوید وی بیشتر به سمت آن شخص کشیده شود و از شما فاصله بگیرد (به فردی بگویید این دکمه را فشار نده و سپس متوجه می شوید که اشتیاق وی برای فشار دادن آن دکمه بیشتر خواهد شد).

در چنین شرایطی عشق سابق شما ممکن است برای اثبات این موضوع که شما اشتباه می کنید همه ی تلاش خود را به کار گیرد تا رابطه ی طولانی مدت و موفق تری داشته باشد.

اگر در چنین شرایطی قرار دارید، بهترین کار برای بازگرداندن عشق از دست رفته این است که خونسرد باشید. در مورد رابطه ی جدیدی که ایجاد شده است نظر ندهید و اجازه دهید فرایند طبیعی خود را طی کند. فقط سعی کنید خونسردی خود را حفظ کنید تا وارد حرکات بعدی بازگرداندن عشق از دست رفته ی خود شوید و بتوانید رابطه ی تمام شده ی خود را از سر بگیرید.

البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بسیاری وقت ها ارتباط عشقی همسر ما با فرد دیگر برگرفته از یک شک است و هیچ دلیل مستندی برای اثبات آن ندارید. در این شرایط بهتر است قبل از اینکه در مورد وی قضاوت کنید از این موضوع مطمئن شوید (نگاه کنید به شک به همسر).

چه کنیم اگر قبلا همه ی این اشتباهات را مرتکب شده ایم؟

خودتان را سرزنش نکنید. همه ی این رفتار ها پس از جدایی از رابطه عاشقانه کاملا طبیعی است. تکلیف مهم این است که بفهمید این رفتارها اشتباه می باشند و مجدد آن ها را تکرار نکنید.

اگر در مورد بازگرداندن عشق از دست رفته خود مصمم هستید باید بدانید  التماس کردن، برده شدن، یادآوری و اصرارهای غیر ضروری، ایجاد احساس دلسوزی، ترس و وحشت و خراب کردن رابطه عشق تان جزء تکالیف شما برای ترمیم رابطه شکست خوردتان نیست.

البته رابطه ی عاطفی و عاشقانه ی شما می تواند نجات پیدا کند ولی فقط در صورتی که از مرتکب شدن به چنین اشتباهاتی پرهیز کنید. بهترین کاری که می توانید برای جبران این خسارات انجام دهید وارد شدن به فرایند چهار مرحله ای بازگرداندن عشق از دست رفته است که با در نظرگرفتن مقدمه می توان آن را ۵ مرحله ای نیز نامید.

حرکات بعدی برای بازگرداندن عشق از دست رفته

اگر واژه بازگرداندن عشق از دست رفته را در گوگل جست و جو کنید سایت ها و مقالات بسیاری را مشاهده می کنید که بدون تخصص و حتی دانش کافی اقدام به کپی بی کیفیت از مطالب سایت نوین بینش کرده اند.

با کمی جست و جو در مورد تعداد مقالات نوین بینش و دیگر سایت ها متوجه خواهید شد منبع اصلی همه مطالب مرتبط با روانشناسی عشق، نوین بینش است.

در بسیاری این سایت ها فرایند بازگرداندن عشق از دست رفته به یک قطع ارتباط و ارتباط مجدد خلاصه می شود. در واقع این افراد فقط همین مقاله را خوانده اند و همه مراحل را در قطع ارتباط و ارتباط مجدد خلاصه می کنند.

به یاد داشته باشید قانون قطع تماس به تنهایی برای بازگرداندن عشق از دست رفته کافی نیست. در واقع مرحله اول و پنجم بازگشت عشق به قطع و ارتباط مجدد اختصاص دارد.

سه مرحله دیگر نیز در مورد تکنیک های عملی است که شما باید در ارتباط با طرف مقابل انجام دهید نه اینکه در خانه بشینید و فقط منتظر باشید حالتان خوب شود و کمی زمان بگذرد. مراحل دیگر بازگرداند عشق از دست رفته به فعالیت های عملی نیاز دارد که مستقیم و یا غیر مسقتیم ضمیر ناخودآگاه عشق از دست رفته شما را هدف بگیرد.

در ضمن پس از مرحله ۵ که عشق شما بازخواهد گشت همچنان مراحل شما برای تبدیل رابطه بازگشتی به رابطه عاشقانه و ازدواج تمام نشده است.

به یاد داشته باشید این مراحل فقط برای بازگرداندن مرد یا زن مورد نظرتان است و عاشق کردن وی در مراحل بعدی صورت می گیرد.

آیا عاشق کردن عشق از دست رفته واقعیت دارد؟

اگر کسی ادعا کند می تواند در چند مرحله و بدون ارتباط فردی را عاشق کند قطعا از سادگی شما سوء استفاده کرده است. اگرچه فرایند جذب از راه دور واقعیت دارد اما در نهایت پس از جذب باید وارد مرحله عاشق کردن یا تبدیل رابطه به ازدواج شوید. 

کتاب بازگشت به عشق و ازدواج بر اساس تکنیک های شاهین زند نوشته شده است و  بر اساس ارتباط از راه دور ( شبکه شش مرحله ای جذب) ارتباطات غیر کلامی ( زبان بدن و زبان چهره) ارتباطات کلامی ( ارسال پیام، ارسال سیگنال های جذب و برقرار کردن ارتباط)، تکنیک های NLP برای برگرداندن عشق – neuro linguistic programming  و غیره است.

با یادگیری تکنیک های شاهین زند می آموزیم چگونه با استفاده از زبان و نشانه ها می توانیم بر ذهن، احساس و در نتیجه رفتار دیگران تاثیر بگذاریم حتی اگر با آنها در ارتباط مستقیم نباشیم.

درست است که به کمی تلاش نیاز دارید اما به یاد داشته باشید کارهایی که باید انجام دهید به هیچ وجه سخت نیست و همه ی مراحل را می توانید در خانه و بدون نیاز به هیچ چیز خاصی عملی کنید. حتی اگر با فرد مورد نظر خود در ارتباط نیستید و می خواهید از راه دور او را بازگردانید این تکنیک ها کارساز و عملی هستند.

نسخه رایگان کتاب فقط برای افرادی ارسال می شود که به این تکنیک ها نیاز داشته باشند و هدف شان ازدواج یا جلوگیری از طلاق باشد. اگر شما جزء این افراد هستید به شماره ی زیر پیام ارسال کرده و درخواست نسخه رایگان کتاب بازگشت به رابطه را بدهید.

ارسال پیام از طرف شما به شماره ی زیر به این معنا است که متعد می شوید از این تکنیک ها به درستی استفاده کرده و با نیت مثبت و ایجاد یک رابطه ی پایدار اهداف خود را دنبال کنید.

تماس فقط از طریق تلگرام یا واتس آپ:

۰۹۳۰۶۱۳۵۰۰۸

روابط عمومی تیم روانشناسی نوین بینش

تیم روانشناسی نوین بینش از ارائه ی خدمات به افرادی که متاهل باشند و در پی رسیدن به فرد دیگری به جز همسرشان باشند معذور است. مقالات و آموزش ها همچنین برای کسانی که به دنبال فردی باشند که متاهل است و می خواهند آن فرد را به رابطه بازگردانند ارسال نخواهد شد. اهداف مورد تایید تیم روانشناسی نوین بینش جلوگیری از طلاق و بهبود روابط عاطفی با قصد ازدواج و ایجاد یک رابطه ی پایدار است.

در صورت تمایل می توانید پس از معرفی خود؛ سن، شغل و تحصیلات (اختیاری) مشکل خود را به صورت خلاصه ( با خط فارسی) توضیح دهید. به دلیل درخواست های بسیار ممکن است در پاسخ به پیام شما تاخیر صورت بگیرد ولی قطعا پاسخ شما ارسال خواهد شد.

برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

نوشته ی شاهین زند 

می خواهم بیشتر بدانم:

ایجاد دلتنگی در مردان بعد از جدایی

مشاوره مطالعه محور

تمرین ها و تکالیف برای برگرداندن عشقمان

آشنایی با تیم روانشناسی نوین بینش

چرا می توان به نوین بینش اعتماد کرد

logo-samandehi