آیا رابطه ی واکنشی پایدار است

مشکل روابط واکنشی

مشکل روابط واکنشی این است که بر اساس یک انتخاب تصادفی صورت می گیرد نه بر اساس معیارهای موجود در الگوی عشق شما.(رابطه ی واکنشی بعد از جدایی و به دلیل فرار از تنهایی یا کمک به فراموش کردن عشق قبلی ایجاد می شود).

هدف از روابط واکنشی معمولا این است که فرد بتواند عشق سابق خود را فراموش کند و در بیشتر موارد رابطه ی درستی نخواهد بود. یک رابطه ی واکنشی معمولا با اولین فردی که به شما علاقه، اهمیت و توجه نشان دهد به عنوان شریک عاطفی برقرار می شود.

تحت فشار فرار از دردها بسیاری از موارد موجود در الگوی عشق قربانی می شوند. ممکن است طرف مقابل تا حدودی ویژگی های مورد علاقه ی ما را داشته باشد اما از سوی دیگر بسیاری از مواردی را که می خواستیم قربانی خواهیم کرد.

به طور خلاصه رابطه ی واکنشی یک انتخاب تصادفی می باشد و از طرف مقابل برای فرار از دردها و فراموش کرد عشق سابق استفاده می شود.

آیا یک رابطه ی واکنشی می تواند پایدار باشد

در دو مورد رابطه ی واکنشی می تواند یک رابطه ی پایدار باشد. مورد اول اینکه آنقدر خوش شانس باشید تا انتخاب شما، هرچند تصادفی، کاملا با الگوی عشقتان سازگار باشد.

معمولا این اتفاق نمی افتد و احتمال آن بسیار کم است. مشکل روابطی عاطفی اینجاست: شما معمولا با فردی وارد چنین رابطه ای می شوید که از قبل او را می شناسید. در نتیجه شما از قبل می دانید این شخص با الگوی عشق شما سازگار نیست.

مورد دوم زمانی است که سعی می کنید خوشحال رفتار کرده و واقعیت را (این فرد مناسب شما نیست) انکار کنید. بیشتر مردم این گزینه را انتخاب می کنند و حتی و مدت ها خوشان را گول می زنند اما در نهایت احساس بدی خواهند داشت.

وقتی ضمیر ناخودآگاه متوجه می شود با فردی که مورد علاقه تان نیست رابطه دارید، احساسات بدی ارسال می کند تا به شما انگیزه دهد کار درست را انجام دهید.

ممکن است ضمیر ناخودآگاه به شما اجازه دهد دلتنگ عشق سابق خود شده تا از فردی که مورد علاقه تان نیست جدا شوید.

در چنین موردی ضمیر ناخودآگاه نمی خواهد به عشق سابق خود برگردید، می خواهد با جدا شدن از فردی که با او علاقه ندارید به شما امید دهد.

راه حل درست

می دانید چرا در یک رابطه ی واکنشی هستید؟

زیرا این بهترین استراتژی برای مقابله با دردها است.

می خواهید یک استراتژی بهتر به شما معرفی کنم؟

بیشتر مردم جدایی را یک مشکل سخت و بزرگ می بینند اما مراجعه کنندگان و خواننده های نوین بینش اینگونه فکر نمی کنند. ما بعد از سال ها تحقیق روش هایی داریم که به شما کمک می کند در چند روز از عشق سابقتان بگذرید.

چون این روش ها را نمی دانید راه حل دیگری به جز روابط واکنشی پیدا نمی کنید.

راه حل درست این است که از رابطه ی واکنشی جدا شوید و در مورد روانشناسی تحقیق کنید تا دیگر تن به چنین روابطی ندهید.

مطالب لینک شده در پایان این مقاله شما را با روش های عبور از شکست عشقی آشنا می کنند.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

آیا رابطه ی واکنشی به بهبودی شما کمک می کند؟

با شکست عشقی چه باید کرد؟

به سادگی شکست عشقی خود را حل کنید

چگونه بعد از شکست عشقی به زندگی خود ادامه دهیم

برای عبور از شکست عشقی این عادت ها را ترک کنید