افسردگی بر اثر نیازهای برآورده نشده

افسردگی بر اثر نیازهای برآورده نشده

آیا نیازهای برآورده نشده تان شما را افسرده کرده است؟

آیا اهداف خود را از دست داده اید؟

شاید زمان شما به سر رسیده است، شاید تلاش های شما نتیجه ای نداشته و یا اینکه شاید شما امیدتان را از دست داده اید. (نگاه کنید به بازگشت امید به زندگی)

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد افسردگی اهداف و نیازهای برآورده نشده است به خصوص زمانی که این اهداف برای فرد بسیار مهم باشد. در این مقاله به شما توضیح می دهم چگونه با افسردگی بر اثر نیازهای برآورده نشده مقابله کنید.

شما افسرده اید زیرا قوی هستید

اول از همه باید بگویم که افسردگی بر اثر نیازهای برآورده نشده به اندازه ی افسردگی بر اثر از دست دادن یکی از عزیزان یا شکست عشقی آزار دهنده نخواهد بود.

در ثانی اگر شما اهدافی دارید که برای آن ها تلاش می کنید پس یک فرد قوی هستید. اگر شما مقاوم و بلندپرواز نبود دلیلی برای افسردگی وجود نداشت، در این مورد افسردگی حاصل قدرت و بلندپروازی شماست.

برنامه ی دیگری ندارید؟

در حال حاضر بهترین تصمیمی که می توانید داشته باشید انتخاب قدم بعدی در زندگی تان است؛ گذشته ها گذشته است و آینده ای برای تغییر پیش روی شماست پس باید برای آن برنامه ای داشته باشید.

بله افسردگی با طرح یک برنامه ی جدید به پایان نمی رسد اما طرح یک برنامه ی جدید این پیام را به ذهنتان می رساند که شما در حال تلاش هستید و همین مسئله باعث می شود احساس بهتری نسبت به زندگی خود داشته باشید. (نگاه کنید به راه های نفوذ به ضمیر ناخودآگاه)

حتی اگر احساس بدی دارید به تلاش ادامه دهید

یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید تلاش برای حرکت رو به جلو است، حتی اگر احساس شکست می کنید. باید هرطور شده است برنامه ی جدید خود را دنبال کرده و برای عملی کردن آن تلاش کنید. در این صورت با تجویز پزشک مصرف داروهای ضد افسردگی نیز می تواند به شما کمک کند.

داروهای ضد افسردگی به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید اما فقط و فقط در صورتی که تنها به این داروها متکی نبوده و در کنار آن ها برنامه و اهداف خود را دنبال کنید.

بزرگترین چالش شما کار کردن، مطالعه و ورزش به هنگام ناراحتی و احساس شکست است اما همانطور که پیشتر اشاره کردم این نوع از افسردگی به دلیل قدرت شماست و تنها همین قدرت شما می تواند باعث شود در زمان نا امیدی به دنبال کردن برنامه هایتان ادامه دهید.

 

شاهین زند – محقق و پژوهشگر.

سایت نوین بینش یک سایت پیچیده و یا دائره المعارف خسته کننده نیست بلکه مرجعی است که  به شما کمک می کند هر گونه اطلاعاتی را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بدست آورید. نوین بینش بزرگترین  مرجع در مورد روانشناسی عشق در بین سایت های فارسی زبان می باشد. برای اطمینان بیشتر از این موضوع به بخش روانشناسی عشق مراجعه کنید. کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم  در سایت نوین بینش منتشر شده است. با این کتاب هر شخصی را عاشق خود کنید و یا هزینه ی پرداختی  را پس بگیرید. برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین بینش در کانال تلگرام ما عضو شوید: عضویت در کانال تلگرام نوین بینش

آیا می خواهید بیشتر بدانید؟

احساس پوچی و بی هدفی

نظریه ی نیازهای انسان

در هنگام افسردگی چه کنیم

راههای رسیدن به هدف در زندگی

چرا نباید افسوس گذشته را بخوریم